PP na dobu určitou a podpora v nezaměstnanosti

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 7. 10. 2011 12:56

Přátelé, mám takový dotázek a rád bych se dozvěděl, jak to dnes je.

Jsem zaměstnán na dobu určitou, rok přesněji, a mám za sebou po jednom prodloužení další 3/4 rok. Posledního prosince 2011 mi končí smlouva a přijde na řadu nejspíše nová na už dobu neurčitou. Nicméně já plánuji skončit a jelikož chci začít podnikat, jde mi o státní podporu.

Podnikat začnu na ŽL až tak kolem června 2012, takže do té doby budou probíhat přípravy, tedy budu pracovat doma (v podstatě nebudu mít práci). Jakým způsobem ukončit pracovní poměr se zaměstnavatelem, abych měl nárok na podporu v nezaměstnanosti? Domnívám se, že by stačilo, kdyby on se mnou smlouvu neprodloužil, je tomu tak? Pokud ne, je jiné řešení? Předem díky za rady, snad jsem problematiku popsal co nejpodrobněji.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 10. 2011 08:35

A ještě jedna věc ohledně úřadu práce. Stěhuji se od 1.1.2012 do Jihlavy. Je již možné bez změny trvalého bydliště se přehlásit na ÚP tam?
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mrak 8. 10. 2011 09:18

Když skončíš v práci a půjdeš na pracák, tak musíš v místě bydliště a pak si nechat převést evidenci do Jihlavy. To vše se udělá při té jedné navštěvě, když se zeptáš, poradí Ti :) A dokud nezměníš trvalé bydliště, tak pokaždé, kdy budeš muset na pracák, musíš do místa bydliště, jestli se nepletu, je to tak i někde napsané.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 8. 10. 2011 12:16

Pri registraci ano, ale nemusi mit trvale bydliste, staci pozadat o prevod (a kdyz se moc cukaji, tak to dolozit kuprikladu najemni smlouvou).
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 10. 2011 12:21

Já to nedoložím ničím, budu bydlet v bytě přítulkyně. Díky za odpověď, ještě něco s tou podporou v nezaměstnanosti...
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S474N 8. 10. 2011 16:48

patrik v manzelske posteli ti uz nevyhovuje? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 10. 2011 16:55

Já bydlím dávno doma. Nebo dávno, asi měsíc. U Patrika jsem byl chvíli a dopadlo to tak, že jsme se neshodli, takže na dokončení rekonstrukce jsem šel na chvíli k babičce (snad ještě horší). To víš, jsme každý tak trochu... Jiný... :-D
Raziel-CZ
VIP uživatel