Vydání nového občasnkého průkazu

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nibal 27. 3. 2012 14:40

Dnes jsem byl na magistrátu města chtěl jsem vydat nový občanský průkaz a paní na přepážce mi řekla, že pokud chci vydat nový občanský průkaz z důvodu změny nepovinných údajů tak můžu jen za předpokladu, že si koupím novou občanku s čipem za 600,- jinak to nejde... A tak jsem hledal na internetu a zjistil jsem že mi lahala (viz. níže). Kde si můžu jít stěžovat kromě jejího vedoucího?

Správní poplatek ve výši 100 Kč je třeba zaplatit za vydání občanského za průkaz poškozený, zničený, ztracený, odcizený či vydaný na žádost občana z důvodu zápisu nepovinně zapisovaných údajů.

Zákon č. 328/1999 Sb. Zákon o občanských průkazech

Zákon o správních poplatcích

Zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích

Položka 16 Položka 16
b) Vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený, odcizený nebo za průkaz obsahující neoprávněně provedené zápisy, anebo vydání občanského průkazu na žádost občana z důvodu zápisu nepovinně zapisovaných údajů, popřípadě z jiného osobního důvodu občana 100 Kč
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 3. 2012 14:44

moment, cos teda přesně chtěl? Potřebuješ něco změnit v OP a oni tvrdí že musíš mít ten čipový?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod nibal 27. 3. 2012 14:45

chtěl jsem zapsat nový nepovinný údaj a ona mi tvrdila že to můžu ale jen pokud si uní vyřídím novou občanku s čipem
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 3. 2012 15:03

tak kecala. Asi si ve své tupé omezené hlavě spojila to, že platný OP nejde měnit, jedině za čipový. Ale když se v něm něco mění, tak zaplatíš 100 a dostaneš nečipový.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 27. 3. 2012 15:32

Dopsat lze pouze titul nebo svobodny/zenaty/... a potom je to za 100, jinak je to vymena na vlastni zadost a ta stoji 500 a ne 600. Sam jsem to resil hned na zacatku roku.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod nibal 27. 3. 2012 15:35

no teď jsem našel nějaké znění (asi nejaktuálnější), kde není možnost, položka z důvodu změny nepovinných údajů

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-634

Položka 8
</
a) Vydání občanského průkazu se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem

500

b) Vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti 1 měsíc

100

c) Vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti na 3 měsíce

100

d) Vydání občanského průkazu občanu mladšímu 15 let

50

e) Vydání občanského průkazu občanu staršímu 15 let, který nemá trvalý pobyt na území České republiky

100

f) Vydání občanského průkazu se strojově čitelnými údaji za průkaz poškozený, zničený, ztracený, odcizený nebo za průkaz obsahující neoprávněně provedené zápisy

100

S474N píše:Dopsat lze pouze titul nebo svobodny/zenaty/... a potom je to za 100, jinak je to vymena na vlastni zadost a ta stoji 500 a ne 600. Sam jsem to resil hned na zacatku roku.

chtěl jsem dopsat jen titul a mít delší platnost občanky ale řekla mi to co řekla že vystaví jen s čipem za 500,-
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 3. 2012 15:44

titul je ok, to je regulérní změna a musí ji provést za 100
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod nibal 27. 3. 2012 15:47

jenže není to v té položce číslo 8 jak jsem posílal
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 3. 2012 15:52

no vida, když není uvedený, tak je zadarmo. Není tam uvedeno ani vydání OP při změně bydliště a to zadarmo určitě je.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 27. 3. 2012 15:59

Jak bylo napsano, pokud chces titul, tak bez cipu a za 100. Pokud chces s cipem, tak ve vsech pripadech za 500.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná