korekce financniho planu

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marlek 22. 8. 2012 16:59

dobry den,

pred par mesici jsem zacal pracovat a doted nemam zadny bezny ucet, respektive sporici ucet, pojištění apod. pozadal jsem tedy meho dobreho kamarada, jenz pracuje v partners :) o vypracovani finacniho planu.

po prvni schuzce, kdy jsme probrali mou financni stranku a ja si vytycil kratkodobe a dlouhodobe cile ...

+ financovani bydleni - zatim bydlim u rodicu, ale cca za 10 let mam zajem o porizeni vlastniho bydleni v hodnote cca 1mil.
+ zabezpeceni zivotniho standardu
+ priprava na budouci vydaje - kolo cca 150tis.
+ zajisteni renty - predstava aktivniho duchodce / sportovce, uvazuji s mesicni rentou cca 15tis.

na druhe schuzce mi navrhl tohle ...

+ zajisteni v souladu s potrebami - RZP GENERALI ALLEGRO s mesicni platbou 104kc (toto pojisteni muzu zrusit po dosazeni rezervy, v mem pripade cca 120tis.)
+ zivotni zajisteni - IZP AVIVA VISION s optimalni mesicni platbou 1250kc
+ bezny ucet pro platebni styk PARTNERS KONTO PLUS s poplatkem 89kc a urocenim 1,5% p.a. v kombinaci PRIMA SPORENI UCB - bezpoplatkovy sporici ucet pro uchovani rezervy s urocenim 2,5% p.a.
+ program pravidelnych investic - AXA GENERACE X s investicnim horizontem na 30let s mesicni investici 2000kc

jak se vam to jevi? dekuji mnohokrat za pripadne postrehy.

marszalek
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 8. 2012 21:27

Podobné téma se zde již několikrát objevilo. Ono je to stejně vždycky na jedno brdo. Klient chce spořit, poradce mu nabídne co? pojištění!
Z toho, co píšeš nevypadá, že by ses chtěl, nebo potřeboval zajistit. Aktuálně máš kde bydlet a v případě potřeby tě, předpokládám, zajistí rodiče (chtělo by to uvést, jestli jsi jedináček, nebo máš sourozence :twisted: a jak jsou rodiče schopni a ochotni se o tebe případně postarat ).

Osobně bych doporučil "spořit co to jde". Minimálně to chce naspořit 20 % z hypotéky, protože hypotéku s LTV (poměr výše hypotéku k celkové hodnotě nemovitosti) nad 80 % banky dávají jen velmi nerady. Čím více se ti podaří LTV snížit (tedy čím více budeš mít naspořeno), tím nižší úrokovou sazbu budeš mít a vůbec tím zvýšíš šanci na přidělení hypotéky.

V tvé současné situaci považuji za velmi nevýhodné uvázat se k několika dlouhodobým produktům, tedy dvoje rezervotvorné životní pojištění a ještě investiční program. Protože až by sis bral hypotéku, ty peníze by ti chyběly (a pokud bys chtěl peníze předčasně vybrat, docela na tom budeš tratit) a platil bys tak zbytečně úroky z peněz, které jsi mohl mít k dispozici na financování domu.

Stejně tak je hloupost platit 89 Kč měsíčně za běžný účet, když je tolik účtů, které jsou zdarma. Zejména bych doporučil FIO a mBank, při splnění určitých podmínek může být zajímavé ZUNO, Equa či Poštovní spořitelna. A bezplatný účet umí i Česká spořitelna - http://www.mesec.cz/clanky/osobni-ucet- ... ost-slevy/

Na téma bezplatných bankovních účtů jsem psal i článek - http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-b ... o-na-miru/. Řada věcí v něm již není aktuální - došlo ke zlepšení u mBank (zrušení omezení na 10 plateb), změnám ve FIO (už mají vlastní karty) a chybí tam Equa. K základní orientaci to ale, myslím, stačí.

Pojištění jako takové osobně nevylučuji, to záleží na individuálních potřebách každého, ale mělo by být skutečně sjednáno jako pojištění - tedy krýt rizika, jaké si klient vybere. Lze to i přes nějaké rezervotvorné s minimální spořicí složkou, protože za velmi specifických podmínek může vyjít výhodněji - nazývám to "chyba pojistného matematika" - http://www.mesec.cz/clanky/vyplati-se-z ... pojisteni/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 23. 8. 2012 08:04

A opět okopírované nesmysly od Chrze, který žije absolutně mimo realitu.

Lidé, kteří se řídí těmito radami mají na účtě pár tisícovek, krátkodobé rezervy 0, střednědobé a dlouhodobé rezervy 0. A proč asi? Protože všechny peníze utratí za nesmysly :-)

"""V tvé současné situaci považuji za velmi nevýhodné uvázat se k několika dlouhodobým produktům, tedy dvoje rezervotvorné životní pojištění a ještě investiční program."""

Pokud by jste znal tyto produkty, tak by jste věděl, že to nejsou dvoje rezervotvorná životní pojištění, Allegro je RŽP, jestli vám to něco říká. A další a další nesmysly ve vašem podání.

Nemáte vzdělání v oboru,nemáte praxi, neznáte produkty, nedělal jste s klientem analýzu, nevíte, jak jsou nastavené pojistky, nevíte nic o potřebách klienta co se týká běžného účtu, ale jen a jen kritizujete a píšete nesmysly.

Běžte se Chrzi přihlásit třeba na EFPU, ať máte odborné znalosti a pak tu můžete psát moudra.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 8. 2012 08:19

vladimíre : no, nabídnout někomu účet za 89Kč, když existuje spoustu účtů za 0Kč, je divné. Ale chápu to, Partners mají smlouvu s UniCredit.

SÚ Prima má bohužel tu nevýhodu, že ten zajímavý úrok 2,5% je pouze do konce letošního roku. Já bych spíše radil založit pro začátek AirBank a pak přesouvat podle toho, kdo bude nabízet nejvíc. Ale chápu tu nabídku, UCB je partnerem Partners.

RŽP - OK, to by měl mít každý. Neznám parametry a zadání, proto nemohu porovnat.

IŽP - neznám limity (nejsou uvedeny), ale 1250Kč měsíčně mi přijde hodně. Určitě by se našla lepší nabídka, ale nebylo by to od preferovaných partnerů Partners. Já měl IŽP ještě dříve, než jsem se oženil a měl děti (vyšlo to levněji, než si to pořizovat jako starší člověk, podařilo se mi sehnat tech.úrokovou míru 4% a zažil jsem tam výnosy přes 12%).

AXA Geberace 30 - pokud by chtěl tazatel investovat do fondů, rozhodně se najdou lepší nabídky než tento produkt od AXA. Ale nebudu tu dělat reklamu žádným fondům.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 23. 8. 2012 14:46

ad: PatrikChrz X vladimir.svorba
PCh má zodpovědnost za své rady nulovou, ale není motivován radit špatně - chyby vyplývají z neznalosti
VS má zodpovědnost za své rady nulovou, ale je motivován radit dle provizí

Ač v mnoha věcech s PatrikChrz nesouhlasím, již delší dobu vidím jak vladimir.svorba svorba vždycky přiběhne, zanadává - nedá ŽÁDNOU zpětnou vazbu - a spokojeně běží.

Těžko tady chválit/hanit, když neznáme podmínky:
- třeba fakt chce mít průměrný zůstatek na BU 100 000 měšíčně/ pak se mu doporučený BU fakt hodí

Každopádně si nedokáži představit (a fakt by men zajímalo zdůvodnění) - IZP AVIVA VISION s optimalni mesicni platbou 1250kc - to je jako k čemu?

V jiném vlákně si přečtu o "časové hodnotě peněz" a tady vidím "cca za 10 let mam zajem o porizeni vlastniho bydleni v hodnote cca 1mil." - ale ani jak na to v tom plánu nevidím :-(

Chrz možná žije mimo realitu, ale finanční prodavači se svými univerzálnimi řešeními taky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 23. 8. 2012 15:27

Základní problém je ten, že příspěvek jako marlek někdo napíše na tohle fórum. Z dotazu je patrné, že o finančních produktech toho moc neví, poradce mu něco navrhl, ale marlek jako klient vůbec neví k čemu mu to je. Tohle vidím jako jednoznačné selhání poradce-prodejce.

Toto je základní věc - klient by měl po návrhu od poradce vědět proč si určité dané produkty sjednává a k čemu jsou dobré, co tím pokrývá, koho tím chrání a proč byly zrovna vybrány tyto produkty (a né jiné) a jak se došlo k cílovým (pojistným) částkám. Pokud si za takové situace klient produkty sjedná, tak to není klient, ale hejl, kterého oškube každý druhý na počkání.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 23. 8. 2012 16:09

DoubleSix píše:vladimíre : no, nabídnout někomu účet za 89Kč, když existuje spoustu účtů za 0Kč, je divné. Ale chápu to, Partners mají smlouvu s UniCredit.

SÚ Prima má bohužel tu nevýhodu, že ten zajímavý úrok 2,5% je pouze do konce letošního roku. Já bych spíše radil založit pro začátek AirBank a pak přesouvat podle toho, kdo bude nabízet nejvíc. Ale chápu tu nabídku, UCB je partnerem Partners.

RŽP - OK, to by měl mít každý. Neznám parametry a zadání, proto nemohu porovnat.

IŽP - neznám limity (nejsou uvedeny), ale 1250Kč měsíčně mi přijde hodně. Určitě by se našla lepší nabídka, ale nebylo by to od preferovaných partnerů Partners. Já měl IŽP ještě dříve, než jsem se oženil a měl děti (vyšlo to levněji, než si to pořizovat jako starší člověk, podařilo se mi sehnat tech.úrokovou míru 4% a zažil jsem tam výnosy přes 12%).

AXA Geberace 30 - pokud by chtěl tazatel investovat do fondů, rozhodně se najdou lepší nabídky než tento produkt od AXA. Ale nebudu tu dělat reklamu žádným fondům.

Jak to sakra můžete hodnotit, když nevíte, co klient od běžného účtu očekává? Bude mít účet za nulu a pak na různých poplatcích bude platit třeba 300,- Kč. Když nevím, co je pro klienta důležité, tak bych neměl kritizovat....
K IŽP, opravdu si myslíte, že kvalitně pokrýt rizika se dá zvládnout za pár stovek? Opět tu nikdo neví nastavení smlouvy, ale opět tu všechno kritizujete.
A k investování, podle čeho posuzujete pravidelné investice? Podle minulých výnosů? Nebo máte křišťálovou kouli?

-- 23. 8. 2012 17:18 --

libol píše:ad: PatrikChrz X vladimir.svorba
PCh má zodpovědnost za své rady nulovou, ale není motivován radit špatně - chyby vyplývají z neznalosti
VS má zodpovědnost za své rady nulovou, ale je motivován radit dle provizí

Ač v mnoha věcech s PatrikChrz nesouhlasím, již delší dobu vidím jak vladimir.svorba svorba vždycky přiběhne, zanadává - nedá ŽÁDNOU zpětnou vazbu - a spokojeně běží.

Těžko tady chválit/hanit, když neznáme podmínky:
- třeba fakt chce mít průměrný zůstatek na BU 100 000 měšíčně/ pak se mu doporučený BU fakt hodí

Každopádně si nedokáži představit (a fakt by men zajímalo zdůvodnění) - IZP AVIVA VISION s optimalni mesicni platbou 1250kc - to je jako k čemu?

V jiném vlákně si přečtu o "časové hodnotě peněz" a tady vidím "cca za 10 let mam zajem o porizeni vlastniho bydleni v hodnote cca 1mil." - ale ani jak na to v tom plánu nevidím :-(

Chrz možná žije mimo realitu, ale finanční prodavači se svými univerzálnimi řešeními taky

Libole, neznáte mě, tak nehodnoťte prosím mou motivaci. Kdybych měl tu motivaci, co říkáte, tak vůbec nelezu na toto fórum a je mi jedno, jaké nesmysly se tu plkají.
Již několikrát jsem tady řekl, že je blbost radit na základě toho, že víte 20 % informací, já nevím, co je na tom k nepochopení.
A už rovněž nechápu, kde jste všichni přišli na to, že správná pojistka má být levná. Levné věci většinou stojí za ho.... Pojistka je od toho, aby kryla riziko. Když bude mít RZP za 1500,- Kč tak je to podle vás ok, ale když má IŽP za 1250, tak je to podle vás špatné.

Vadí mi to, že ať tu kdokoli napíše cokoli, tak vždy ho jen zkritizujete. Všechno máte špatně, každý tady to vyřeší líp, tady jsme všichni multimilionáři...
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2012 17:07

libol píše:ad: PatrikChrz X vladimir.svorba

Tak já se řídím tím, co funguje mě. Nemám patent na rozum a uznávám, že někomu může fungovat něco jiného - také proto např. nehaním investování do akcií, přestože pro mě to není, protože v mém okolí mám lidi, kterým "to funguje". Samozřejmě to nejde samo od sebe, vyžaduje to dost znalostí i času. Já mám navíc vysokou averzi vůči riziku.
Co se fondů týče, to už je horší. Nevím o nikom, kdo by dlouhodobě vykazoval zhodnocení výrazně nad (prémie za riziko) termínovanými vklady, v tom lepším případě je to někde lehce v plusu, v tom horším těžký prodělek.
libol píše:Chrz možná žije mimo realitu, ale finanční prodavači se svými univerzálnimi řešeními taky

No nikdy jsem neměl žádný druh úvěru (ani hypotéku, ani kontokorent), tedy když nepočítám kreditky (ty mám tři), ale mám je kvůli "dojení" bank (díky Citi ČSA mám za hubičku letenku do Mexika) a vždy je splácím v bezúročném období.
Když se rozhlédnu kolem sebe, tak možná žiju mimo realitu - když vidím, jak kolegové v práci, nebo jiní lidé v mém okolí si "spoří" v životním a penzijním pojištění se zhodnocením nula nula nic a zároveň si berou hypotéky, kontokorenty a kreditní karty. Jestli jsem sám, komu to přijde eufemisticky řešeno neekonomické (já bych použil spíše zvrácené, nebo úchylné), tak fakt žiju mimo realitu.
Prostě mě přijde divné si uzavírat produkty na 20, 30, 40 let, když netuším, jaké plány budu mít za rok. Zvláště takové ve kterých budu spořit když vím, že ty peníze budu brzy potřebovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2012 17:42

Jestli chce tazatel kratkou a dobrou radu, tak at dotycneho "kamarada" z Partners poradne nakope tam, kde slunce nesviti. Ty rady jsou jako pres kopirak, bez ohledu na analyzu. Jedine co se meni, je vzdycky vyse mesicni platby/ulozky a to podle vzorce - cim vic vydelava, tim vic tam muze cpat (a tim vetsi provize z toho bude).
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 8. 2012 17:45

vladimir.svorba píše:Jak to sakra můžete hodnotit, když nevíte, co klient od běžného účtu očekává? Bude mít účet za nulu a pak na různých poplatcích bude platit třeba 300,- Kč. Když nevím, co je pro klienta důležité, tak bych neměl kritizovat....

Hmm v čem že je to konto tak výhodné? Co bych musel využívat, abych u účtu zdarma platil 300 Kč? Možná tak výběry z bankomatu. Zatím se tomu musím smát.

Vaše motivace je udělat si tu reklamu. Té ale ty nesmysly, co se tu plkají, tak úplně nesvědčí. Proto tu jste. Pletu se? O:-)
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 23. 8. 2012 18:34

Smát se můžete, pokud to nechápete.

Pletete se, moje motivace je úplně jiná. Reklama to určitě není, to bych se musel praštit do hlavy.

Pojďme na to trochu z jiné strany, proč si myslíte, že počet exekucí v minulém roce byl přes 900.000?

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1032373
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2012 19:01

vladimir.svorba: takze uz delas i do exekuci jo?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod libol 23. 8. 2012 19:31

vladimir.svorba píše:Již několikrát jsem tady řekl, že je blbost radit na základě toho, že víte 20 % informací, já nevím, co je na tom k nepochopení.

To souhlasím, Ale Patrik neradil, "jen" řekl, že když chce spořit je zvláštní mu cpát pojistky.
On pojištění nechtěl - snad ve čtvrtém bodě.
Pokud bude někdo rozebírat minu, tak mu taky řeknu, že dělá blbost - a nejsem pyrotechnik ;-)
vladimir.svorba píše:A už rovněž nechápu, kde jste všichni přišli na to, že správná pojistka má být levná. Levné věci většinou stojí za ho.... Pojistka je od toho, aby kryla riziko. Když bude mít RZP za 1500,- Kč tak je to podle vás ok, ale když má IŽP za 1250, tak je to podle vás špatné.

Řekl bych, že nikdo nemluví o tom jestli je to moc/nebo málo. Rozhodně to neodpovídá požadavkům.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod marlek 23. 8. 2012 19:54

patrikchrz ... jedinacek nejsem, mam sestru :). kazdopadne diky za odkaz.
prostudoval jsem si tve prispevky o beznych uctech, urcite se porozhlednu po jinem!

doublesix, libol ... mesicni platba v ramci aviva vision mi byla nabidnuta minimalni castka a to 530kc... nebo jiz zminena 1250kc - obhajoval to tim, ze pri teto castce, bude nejlepsi uspora na dani.

libol ... s takto vysokym zustatkem na beznem ucte rozhodne nepocitam :)! jo a jeste k tomu vlastnimu bydleni. rekl mi, ze ke snizeni nakladu na pripadnou hypoteku je vhodne jiz nyni zahajit zhodnocovaci program, ktery umozni vytvorit rezervu na predcasne splaceni hypoteky a tim vyraznou usporu financnich prostredku. doporucil ihned zahajit program pravidelneho investovani (viz navrzene programy), aby se maximalne vyuzil efekt casu, pri planovanem predcasnem spaceni uveru :).

4honza ... ano, o financnich produktech toho zatim moc nevim, proto jsem se obratil na poradce, respektive na tento web ;)!

s474n ... diky za tip!
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 24. 8. 2012 07:39

S474N píše:vladimir.svorba: takze uz delas i do exekuci jo?

Zazpívejte si refrén z písničky Řiditel autobusu......

-- 24. 8. 2012 08:41 --

libol píše:
vladimir.svorba píše:Již několikrát jsem tady řekl, že je blbost radit na základě toho, že víte 20 % informací, já nevím, co je na tom k nepochopení.

To souhlasím, Ale Patrik neradil, "jen" řekl, že když chce spořit je zvláštní mu cpát pojistky.
On pojištění nechtěl - snad ve čtvrtém bodě.
Pokud bude někdo rozebírat minu, tak mu taky řeknu, že dělá blbost - a nejsem pyrotechnik ;-)
vladimir.svorba píše:A už rovněž nechápu, kde jste všichni přišli na to, že správná pojistka má být levná. Levné věci většinou stojí za ho.... Pojistka je od toho, aby kryla riziko. Když bude mít RZP za 1500,- Kč tak je to podle vás ok, ale když má IŽP za 1250, tak je to podle vás špatné.

Řekl bych, že nikdo nemluví o tom jestli je to moc/nebo málo. Rozhodně to neodpovídá požadavkům.

Pokud jste tedy jasnovidec a víte požadavky a potřeby klienta, tak to vám gratuluji. Když si to ale po sobě přečtete, máte v tom velký rozpor.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 8. 2012 07:43

vladimir.svorba píše:
DoubleSix píše:vladimíre : no, nabídnout někomu účet za 89Kč, když existuje spoustu účtů za 0Kč, je divné. Ale chápu to, Partners mají smlouvu s UniCredit.

Jak to sakra můžete hodnotit, když nevíte, co klient od běžného účtu očekává? Bude mít účet za nulu a pak na různých poplatcích bude platit třeba 300,- Kč. Když nevím, co je pro klienta důležité, tak bych neměl kritizovat....
K IŽP, opravdu si myslíte, že kvalitně pokrýt rizika se dá zvládnout za pár stovek? Opět tu nikdo neví nastavení smlouvy, ale opět tu všechno kritizujete.
A k investování, podle čeho posuzujete pravidelné investice? Podle minulých výnosů? Nebo máte křišťálovou kouli?
Nevím, proč se tak čertíte? Že by kuří oko?

Mám 3 běžné účty zdarma a u žádného jsem neplatil ani korunu, tak nevím, o jakých 300Kč mluvíte. Je vidět, že o nabídkách bank nemáte přehled a musíte lidem nutit to nevýhodné konto od UCB.

Moje IŽP má slušné limity a stojí méně. Proto jsem se pozastavil nad tou částkou. Ale jestli jste si všiml, tak jsem to nektitizoval. To jenom vy se tu chováte jak malé dítě, kterému někdo rozkope bábovičky.

Ad investování : nesuďte všechny podle sebe. Já o svých investicích nerozhoduji podle minulých výnosů, ale podle něčeho úplně jiného. Ale to vám nemusím vysvětlovat ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 24. 8. 2012 07:45

S474N píše:Jestli chce tazatel kratkou a dobrou radu, tak at dotycneho "kamarada" z Partners poradne nakope tam, kde slunce nesviti. Ty rady jsou jako pres kopirak, bez ohledu na analyzu. Jedine co se meni, je vzdycky vyse mesicni platby/ulozky a to podle vzorce - cim vic vydelava, tim vic tam muze cpat (a tim vetsi provize z toho bude).

Proč máte tak zabedněné myšlení? Proč je podle vás špatné klientovi vytvářet rezervy, proč je špatné pracovat s penězi na dlouhodobém horizontu? Proč chcete mít všechno zdarma, když vy zřejmě zadarmo nepracujete?

-- 24. 8. 2012 08:48 --

DoubleSix píše:Nevím, proč se tak čertíte? Že by kuří oko?

Mám 3 běžné účty zdarma a u žádného jsem neplatil ani korunu, tak nevím, o jakých 300Kč mluvíte. Je vidět, že o nabídkách bank nemáte přehled a musíte lidem nutit to nevýhodné konto od UCB.

Moje IŽP má slušné limity a stojí méně. Proto jsem se pozastavil nad tou částkou. Ale jestli jste si všiml, tak jsem to nektitizoval. To jenom vy se tu chováte jak malé dítě, kterému někdo rozkope bábovičky.

Ad investování : nesuďte všechny podle sebe. Já o svých investicích nerozhoduji podle minulých výnosů, ale podle něčeho úplně jiného. Ale to vám nemusím vysvětlovat ;-)

Doublesixi, já se nechovám jak malé dítě. Ale vám budu říkat investiční GURU :-)
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 8. 2012 07:51

Vladimíre : procházel jste někdy nabídky ostatních investičních společností? Opravdu si myslíte, že nabídky Generace X od AXA je to, co byste si sám zvolil?
Navíc vrážet 2000Kč (celou investici) do jedné investiční strategie mi také nepřijde jako nejlepší řešení.

Ještě mi prosím objasněte ty 300Kč za BÚ. Mě by zajímalo, jak jste na ně přišel? Nebo to byla střela od boku?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 24. 8. 2012 08:19

vladimir.svorba píše:Pokud jste tedy jasnovidec a víte požadavky a potřeby klienta, tak to vám gratuluji. Když si to ale po sobě přečtete, máte v tom velký rozpor.

Tak definoval čtyři požadavky a nevidím jejich řešení. Ale máte pravdu možná finančnímu poradci řekl něco jiného než nám tady - co ho k tomu asi vede?
marlek píše:
libol ... s takto vysokym zustatkem na beznem ucte rozhodne nepocitam :)! jo a jeste k tomu vlastnimu bydleni. rekl mi, ze ke snizeni nakladu na pripadnou hypoteku je vhodne jiz nyni zahajit zhodnocovaci program, ktery umozni vytvorit rezervu na predcasne splaceni hypoteky a tim vyraznou usporu financnich prostredku. doporucil ihned zahajit program pravidelneho investovani (viz navrzene programy), aby se maximalne vyuzil efekt casu, pri planovanem predcasnem spaceni uveru :).

Pokud s tím zůstatkem nepočítáš, tak proč ti navrhl BU, který je výhodný v tomto případě
S tou první části k hypotékám souhlasím, jen nevidím ty navržené programy:
AXA s horizontem 30 let? No dobrá ;-)
A to množné číslo? Jako to IŽP - investovat do pojištění?
Pan Svorba vyletí z kůže, ale já jsem holt konzerva
spořící produkty používámna spoření, investičná na investování a pojištění na pojištění. Ale chápu, že pro někoho (zvláště agenta) je výhodné pojišťovat se na běžném účtu a investovat do pojištění
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 8. 2012 08:21

marlek píše:doublesix, libol ... mesicni platba v ramci aviva vision mi byla nabidnuta minimalni castka a to 530kc... nebo jiz zminena 1250kc - obhajoval to tim, ze pri teto castce, bude nejlepsi uspora na dani.
Můžeme se dozvědět parametry té pojistky?

Takže platit víc proto, abys ušetřil pár korun na dani z příjmu. To mi připomíná slavnou větu Šimka a Grossmanna "nechci slevu zadarmo". Jaké ti sliboval průměrné roční zhodnocení na té spořicí části?

Padla nějaká doporučení ohledně stavebního spoření, penzijního připojištění?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 24. 8. 2012 15:36

DoubleSix píše:Vladimíre : procházel jste někdy nabídky ostatních investičních společností? Opravdu si myslíte, že nabídky Generace X od AXA je to, co byste si sám zvolil?
Navíc vrážet 2000Kč (celou investici) do jedné investiční strategie mi také nepřijde jako nejlepší řešení.

Ještě mi prosím objasněte ty 300Kč za BÚ. Mě by zajímalo, jak jste na ně přišel? Nebo to byla střela od boku?

Jedna investiční strategie? Je tam 5 různých fondů, 5 různých strategií, 5 různých statutů fondů

300 Kč bylo náhodné číslo, stejně tak jsem mohl napsat 200 Kč. Nepochopil jsem, jak se toho hned někteří chytli, když jsem psal, že o tom klientovi a jeho potřebách nevíte absolutně nic.

-- 24. 8. 2012 16:39 --

libol píše:Pokud s tím zůstatkem nepočítáš, tak proč ti navrhl BU, který je výhodný v tomto případě
S tou první části k hypotékám souhlasím, jen nevidím ty navržené programy:
AXA s horizontem 30 let? No dobrá ;-)
A to množné číslo? Jako to IŽP - investovat do pojištění?
Pan Svorba vyletí z kůže, ale já jsem holt konzerva
spořící produkty používámna spoření, investičná na investování a pojištění na pojištění. Ale chápu, že pro někoho (zvláště agenta) je výhodné pojišťovat se na běžném účtu a investovat do pojištění

Tak tyhle plky už vážně nemá cenu komentovat. To je jen demagogie.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 8. 2012 18:24

Vladimíre : sice tam jsou 3 strategie, ale vybíráš pouze mezi 7 fondy AXA.

Já bych raději volil fondy více společností a rozdělení mezi dluhopisové a akciové si udělal sám. A bral bych raději profilové akciové fondy, s jasným zaměřením.

Ad 300Kč, myslel jsem si to. Ono totiž to, co je u Partners konta zdarma, je zdarma i u ostatních bank. A to co se u levných bank platí, platí se i u Partners konta. Je to sice lepší nabídka jak ČS, ale u ostatních bank seženu běžný účet levněji. Holt UCB nepatří mezi levné banky a navíc mají málo poboček a bankomatů. Být Partners, tak se zaměřím na spolupráci s jinou bankou, která např. nabídne účet zdarma při nějakém kreditním obratu. 90 Kč za BÚ mi přijde hodně.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2012 19:10

vladimir.svorba píše:Zazpívejte si refrén z písničky Řiditel autobusu......

A ty mas kratky nohy nebo dlouhy vedeni? :mrgreen:

vladimir.svorba píše:Proč máte tak zabedněné myšlení? Proč je podle vás špatné klientovi vytvářet rezervy, proč je špatné pracovat s penězi na dlouhodobém horizontu? Proč chcete mít všechno zdarma, když vy zřejmě zadarmo nepracujete?

Vytvaret rezervy tim, ze budu nekomu doporucovat nevyhodne produkty (pro nej) jenom pro to, aby byly vyhodne pro me (provizne, jakozto poradce)? Tak jestli je toto priklad nezabedneneho mysleni, tak na to mohu pouze odpovedet timto smajlikem -> :oboze

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 25. 8. 2012 09:52

Milý S474N,

vy tu neustále dokazujete, že máte zabedněné myšlení.

Máte zřejmě nulové zkušenosti s prací s klientelou.
Navíc neznáte klienta, neznáte jeho potřeby, neseděl jste s ním a nerozebíral jeho finance, jeho myšlení.

Pouze všechno kritizujete a chcete všechno zdarma.

To je křišťálově čistá ukázka zabedněného myšlení.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod marlek 25. 8. 2012 10:51

doublesix ... rzp, izp

zminka o stavebnim sporeni ani o penzijnim pripojisteni nepadla!

libol ... komplexni program financovani bydleni ...
Naposledy upravil marlek dne 25. 8. 2012 11:22, celkově upraveno 1
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 25. 8. 2012 11:21

DoubleSix píše:Vladimíre : sice tam jsou 3 strategie, ale vybíráš pouze mezi 7 fondy AXA.

Já bych raději volil fondy více společností a rozdělení mezi dluhopisové a akciové si udělal sám. A bral bych raději profilové akciové fondy, s jasným zaměřením.

jsou tam tři strategie, z nichž třeba ta dynamická má 5 různých fondů, 5 různých strategií, 5 různých statutů fondů.

Dopředu ale stejně neodhadnete, jakému sektoru a jakému fondu se bude dařit nejvíce.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2012 10:49

vladimir.svorba: vis, pokud mi nekdo rekne, ze cucha Toluen, tak je to pro me smazka, bez ohledu na to, jestli ho k tomu vede to, ze byl za mala bit neb ze mu to proste dela dobre. Stejne tak nemusim zkoumat slozeni Toluenu a jeho ucinky na lidsky organismus. Proste mi staci vedet, ze se mu (at jiz toluenu nebo takovemu cloveku) mam vyhnout obloukem. A to same si ted muzes napasovat na produkty typu penzijni pripojisteni, investovani do fondu apod.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod DoubleSix 26. 8. 2012 15:58

vladimir.svorba píše:jsou tam tři strategie, z nichž třeba ta dynamická má 5 různých fondů, 5 různých strategií, 5 různých statutů fondů.

Dopředu ale stejně neodhadnete, jakému sektoru a jakému fondu se bude dařit nejvíce.
Nejde o to, komu se bude dařit nejvíce, ale kde je předpoklad růstu.
Já také nejdu za maximálním výnosem, ale za spíše za pravděpodobností růstu.

Jak jsem řekl, nedával bych vše jedné investiční společnosti, v tomto případě AXA, rozdělil bych to.

-- 26. 8. 2012 17:02 --

marlek píše:doublesix ... rzp, izp

zminka o stavebnim sporeni ani o penzijnim pripojisteni nepadla!
To RZP mi přijde trochu dražší, u Poj.ČS to mám sjednáno levněji s vyššími limity.

Stavebko a penzijko je provizně málo hodnocené, proto asi nepadlo ani slovo.
Ale pokud ti zaměstnavatel přispívá na penzijko, vyplatí se ho založit do konce listopadu u starých fondů a po 15 letech vybrat polovinu (výsluhová penze).
To stavebko by se dalo využít k našetření části peněz na to vlastní bydlení a pak využít "výhodný" úvěr.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 27. 8. 2012 14:06

S474N píše:vladimir.svorba: vis, pokud mi nekdo rekne, ze cucha Toluen, tak je to pro me smazka, bez ohledu na to, jestli ho k tomu vede to, ze byl za mala bit neb ze mu to proste dela dobre. Stejne tak nemusim zkoumat slozeni Toluenu a jeho ucinky na lidsky organismus. Proste mi staci vedet, ze se mu (at jiz toluenu nebo takovemu cloveku) mam vyhnout obloukem. A to same si ted muzes napasovat na produkty typu penzijni pripojisteni, investovani do fondu apod.

Ale stejnak jsem vás nepochopil, asi to vysvětlujete moc složitě, že by bylo u vás to dlouhé vedení?

:-) :-) :-)
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 27. 8. 2012 16:33

vladimir.svorba: ze ty neco nechapes? Po pravde, vubec me to neprekvapuje :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 27. 8. 2012 16:45

Můžete prosím přejít k faktům? Pomohlo by to. Jinak to je z vaší strany plkání o ničem.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 27. 8. 2012 17:15

A kdo s tim plkanim zacal, co?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 27. 8. 2012 18:23

Vy, pane S4Z4N.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod marlek 27. 8. 2012 20:14

doublesix ... to pp urcite zvazim, nevim to zatim jiste, ale zamestnavatel myslim neco prispiva.

nicmene po nastudovani par vlakem jsem mluvil s kamaradem (partners), ze jsou mi nektere zvolene produkty proti srsti... dopadlo to tak, ze chce dalsi osobni schuzku u ktere bude i jeho nadrizeny :-D!

jinak pro zacatek asi vybiram bezny ucet od fia a sporak od air banky ...
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 27. 8. 2012 22:03

marlek píše:jinak pro zacatek asi vybiram bezny ucet od fia a sporak od air banky ...

Tímhle chybu neuděláš :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 8. 2012 08:18

marlek píše:jinak pro zacatek asi vybiram bezny ucet od fia a sporak od air banky ...
Dobrá volba, to zvládneš i bez Partners.
Soustřeď se na vybudování finanční rezervy (doporučuje se minimálně 3 čisté měsíční příjmy nebo 6 měsíčních výdajů domácnosti) + co nejvíce na pořízení toho bydlení.
Určitě ale doporučuji mít rizikovou životní pojistku (na trvalé následky úrazem).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 29. 8. 2012 12:49

marlek píše:... dopadlo to tak, ze chce dalsi osobni schuzku u ktere bude i jeho nadrizeny :-D!

A hlavne se nenechat do niceho natlacit...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod marlek 29. 8. 2012 19:13

jichaj ... na to nedojde, schuzku jsem zrusil! chlapci maji utrum :) ...
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 29. 8. 2012 21:52

Zachráněn :-))
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 9. 2012 09:22

Po pár dohadech bych se pokusil přidat pár vizí asi něco jako
Všeobecný finanční plán pro mladého člověka
(o trochu lepší je pohled: chci toto a mám na to asi tolik prostředků (pohlídat si hranice nabídek))
Úspory: 0 Kč
Stavebko: 0 Kč
Pojištění: 0 Kč
Duchodove pripojisteni: 0 Kč

BANKOVNÍ ÚČET
ANO - nyní jsou k dispozici zdarma nebo s malým poplatky (do 20-30 Kč/měs.) ovládání přes IB např.: AIR Bank, FIO, mBank, Equa asi i další.

ZÁBAVA
Stanovit si měsíční částku, kterou lze často měnit a dodržet ji !
Zde se jedná o finance, které již nikdy neuvidíš, že by se k tobě vrátily zpět, ale měly by přinés zábavu, potěšení, nové vztahy a další co penězi nelze vyjádřit. Nejlepší "věci" jsou zadarmo.

BUDOUCÍ VÝDAJE
(vzdělávání, hud. nástroj, muzika, cestovani, sport.vybava, kolo, lyže, TV, PC, auto)
Vzdělávání - nikdy nezapomenout utrácet za vzdělávání.
Zacílit - odhadnout cenu a stanovit si konkrétní dosažitelný termín.

MOTO nedoporučuji, mám hodně známých, co jezdí nebo jezdili na moto. Všichni padali a hodně z nich mělo nehody či karamboly, asi 30% má trvalé následky (menší či větší) a asi 10% nepřežilo. U tohoto sportu se jedná vzhledem k husotě provozu o vysoké riziko, kdy už to jde přímo na pajšl. I když je to super, zkusit si najít jinýho koníčka.

BYDLENÍ
(střednědobý produkt za 5-9 let, nabij, zamiř a PAL !)
(přesněji: pořádně nabij, po důkladném výběru na podhodnocený objekt s nějakou výhodou zamiř a nenápadně ale s velkou razancí PAL !)
Stavební spoření (spořit 6 let) na sebe a případně na někoho v rodině, pak finance vybrat nebo vložit s úvěrem ze STSP bez překlen.ú. a použít je jako základ Hypo.
Hypo - měl bys mít připraveno minimálně 20% (ale raději více 30-50%) plánované ceny nemo. Nejčastější výše hypo v CZ je 1,5m, tak ve 2 STSP za 6 let na max. vklad 2x1667 Kč/m ~ 300 tKc. To by mohl být zvládnutelný základ.

ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
(dlouhodobý produkt, krije rizika)
Speciální a hodně individuální pojištění, kdy při něplnění, lze získat zpět cca 90% vložených (+zhodnocených 1-2%) prostředků, ale za dlouhou dobu. To nikde jinde nelze získat. Je to taky nejvíce oblíbené pro prodejce/zástupce, kteří nabízejí vybraný produkt, z kterého mají zajímavou provizi po dlouhou dobu !
Pro mladého člověka - zajištění především na trvalé následky (zajišťuje sebe)
Pro stř.generaci - trvalé následky + úmrtí (v případě, že platí hypo zajišťuje chod rodiny)
Čím mladší člověk (méně rizikovější), tím lze získat stejné krytí za nižší cenu než starší os.

ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ
Pokud nebudeš mít uzavřené výše uvedené, tak alepoň toto - následky.

DŮCHODOVÉ PŘI-POJIŠTĚNÍ
(dlouhodobý konzervativní produkt)
Určitě se jeví o trochu lepší ještě stávající podmínky před koncem roku 2012. Pokud přispívá zam., neváhal bych. Rozhodnout se nejlépe do 30-ti let, protože se jedná o běh na dlouhou dobu, průběh je ve hvězdách. Ale jsou i jiné méně běžné produkty.

FINANČNÍ POLŠTÁŘ
Prý mít stranou plat za 3-6 M, to je samozřejmě lepší, ale platí pro především pro stř. věk. Mladý člověk by měl za 6 M mít stranou alespoň 1 plat - reálně dosažitelné.

INVESTICE
jedny z nejdůležitějších životních položek (malé, střední, velké), ale zde v zadání nepožadovány. Jedni tvrdí: vždy rozdělte vajíčka do více košíků. Druzí říkají: pečlivě vybraná vajíčka vložte do jednoho košíku a hlídejte je jako oko v hlavě. Platí samozřejmě oboje.

MOŽNOST RYCHLÉ FINANČNÍ REAKCE nebo KONSOLIDACE
jedna z důležitých životních položek, ale zde v zadání nepožadována podobně jako ty další.

ČASOVÁ HODNOTA PENĚZ - aneb to co Vám nikdo neřekne
Součet takto naplánovaných vydání financí by neměl škrtit u krku.
Co si ale za 30 let pořídíš za 500 tKč ? To netuší nikdo... Třeba chleba bude stát 1000 Kč. Finance jsou jeko el.energie, moc dlouho a účinně se skladovat nedají na to jsou jiné produkty. Největší sílu mají teď a tady a podobnou cenu asi do 5-7 let.

Stále mít otevřené oči pro nové příležitosti.
Je potřeba si vytýčit trochu důležité a těžší cíle, pro které je pořeba udělat něco navíc a trochu se po nich natáhnou a omezit v méně závažných směrech i v jejich počtu.
Everythink is possible ! Keep smiling ! Hlavně si to užít, dokud to ještě jde !

Zapomněl jsem na něco důležitého ?
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 11. 2012 19:16

UPRAVENO výrazným zkrácením. Nakonec to jsou jen plky ze smetiště, které nikdo nečte. Mnohem důležitější asi bude otázka, jestli si prý nepovídám sám se sebou ?

jj, nejdůležitější je vyřešit ...
a při té příležitosti i využít možnosti nezávislosti ...
Přesně tak, jak nám diktují centrální bankéři, opusťme držbu české koruny a nahraďme ji...

Příklady:
Pokud můžete zvýšit svou nezávislost na ...
Pokud máte možnost vytěžit svou ...
Chovejte ...
Nakupujte do zásoby ...
Část finančních prostředků přesuňte do ...
V případě, že máte větší úspory, pak je vhodné se rozhodnout ...
V případě dalších investic se mohou zdát výhodné ...
Pokud uvažujete o ...

Závěrem
Centrální bankéři se ve stále větší míře „cítí odpovědní“ za své ekonomiky a také mimo jiné chrání důvody své existence. Proto i za cenu vysoké inflace budou udržovat při životě současný finanční systém, který je postaven na nepravých penězích. Inflační útok na domácí úspory skrze měnovou intervenci je podle všeho neodvratitelný.
Naposledy upravil DrumSession dne 6. 11. 2012 13:49, celkově upraveno 1
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 5. 11. 2012 20:35

Vy si povídáte sám se sebou?
vladimir.svorba
Diskutér