korekce financniho planu

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 8. 2012 07:43

vladimir.svorba píše:
DoubleSix píše:vladimíre : no, nabídnout někomu účet za 89Kč, když existuje spoustu účtů za 0Kč, je divné. Ale chápu to, Partners mají smlouvu s UniCredit.

SÚ Prima má bohužel tu nevýhodu, že ten zajímavý úrok 2,5% je pouze do konce letošního roku. Já bych spíše radil založit pro začátek AirBank a pak přesouvat podle toho, kdo bude nabízet nejvíc. Ale chápu tu nabídku, UCB je partnerem Partners.

RŽP - OK, to by měl mít každý. Neznám parametry a zadání, proto nemohu porovnat.

IŽP - neznám limity (nejsou uvedeny), ale 1250Kč měsíčně mi přijde hodně. Určitě by se našla lepší nabídka, ale nebylo by to od preferovaných partnerů Partners. Já měl IŽP ještě dříve, než jsem se oženil a měl děti (vyšlo to levněji, než si to pořizovat jako starší člověk, podařilo se mi sehnat tech.úrokovou míru 4% a zažil jsem tam výnosy přes 12%).

AXA Geberace 30 - pokud by chtěl tazatel investovat do fondů, rozhodně se najdou lepší nabídky než tento produkt od AXA. Ale nebudu tu dělat reklamu žádným fondům.

Jak to sakra můžete hodnotit, když nevíte, co klient od běžného účtu očekává? Bude mít účet za nulu a pak na různých poplatcích bude platit třeba 300,- Kč. Když nevím, co je pro klienta důležité, tak bych neměl kritizovat....
K IŽP, opravdu si myslíte, že kvalitně pokrýt rizika se dá zvládnout za pár stovek? Opět tu nikdo neví nastavení smlouvy, ale opět tu všechno kritizujete.
A k investování, podle čeho posuzujete pravidelné investice? Podle minulých výnosů? Nebo máte křišťálovou kouli?
Nevím, proč se tak čertíte? Že by kuří oko?

Mám 3 běžné účty zdarma a u žádného jsem neplatil ani korunu, tak nevím, o jakých 300Kč mluvíte. Je vidět, že o nabídkách bank nemáte přehled a musíte lidem nutit to nevýhodné konto od UCB.

Moje IŽP má slušné limity a stojí méně. Proto jsem se pozastavil nad tou částkou. Ale jestli jste si všiml, tak jsem to nektitizoval. To jenom vy se tu chováte jak malé dítě, kterému někdo rozkope bábovičky.

Ad investování : nesuďte všechny podle sebe. Já o svých investicích nerozhoduji podle minulých výnosů, ale podle něčeho úplně jiného. Ale to vám nemusím vysvětlovat ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 24. 8. 2012 07:45

S474N píše:Jestli chce tazatel kratkou a dobrou radu, tak at dotycneho "kamarada" z Partners poradne nakope tam, kde slunce nesviti. Ty rady jsou jako pres kopirak, bez ohledu na analyzu. Jedine co se meni, je vzdycky vyse mesicni platby/ulozky a to podle vzorce - cim vic vydelava, tim vic tam muze cpat (a tim vetsi provize z toho bude).

Proč máte tak zabedněné myšlení? Proč je podle vás špatné klientovi vytvářet rezervy, proč je špatné pracovat s penězi na dlouhodobém horizontu? Proč chcete mít všechno zdarma, když vy zřejmě zadarmo nepracujete?

-- 24. 8. 2012 08:48 --

DoubleSix píše:Nevím, proč se tak čertíte? Že by kuří oko?

Mám 3 běžné účty zdarma a u žádného jsem neplatil ani korunu, tak nevím, o jakých 300Kč mluvíte. Je vidět, že o nabídkách bank nemáte přehled a musíte lidem nutit to nevýhodné konto od UCB.

Moje IŽP má slušné limity a stojí méně. Proto jsem se pozastavil nad tou částkou. Ale jestli jste si všiml, tak jsem to nektitizoval. To jenom vy se tu chováte jak malé dítě, kterému někdo rozkope bábovičky.

Ad investování : nesuďte všechny podle sebe. Já o svých investicích nerozhoduji podle minulých výnosů, ale podle něčeho úplně jiného. Ale to vám nemusím vysvětlovat ;-)

Doublesixi, já se nechovám jak malé dítě. Ale vám budu říkat investiční GURU :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 8. 2012 07:51

Vladimíre : procházel jste někdy nabídky ostatních investičních společností? Opravdu si myslíte, že nabídky Generace X od AXA je to, co byste si sám zvolil?
Navíc vrážet 2000Kč (celou investici) do jedné investiční strategie mi také nepřijde jako nejlepší řešení.

Ještě mi prosím objasněte ty 300Kč za BÚ. Mě by zajímalo, jak jste na ně přišel? Nebo to byla střela od boku?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 24. 8. 2012 08:19

vladimir.svorba píše:Pokud jste tedy jasnovidec a víte požadavky a potřeby klienta, tak to vám gratuluji. Když si to ale po sobě přečtete, máte v tom velký rozpor.

Tak definoval čtyři požadavky a nevidím jejich řešení. Ale máte pravdu možná finančnímu poradci řekl něco jiného než nám tady - co ho k tomu asi vede?
marlek píše:
libol ... s takto vysokym zustatkem na beznem ucte rozhodne nepocitam :)! jo a jeste k tomu vlastnimu bydleni. rekl mi, ze ke snizeni nakladu na pripadnou hypoteku je vhodne jiz nyni zahajit zhodnocovaci program, ktery umozni vytvorit rezervu na predcasne splaceni hypoteky a tim vyraznou usporu financnich prostredku. doporucil ihned zahajit program pravidelneho investovani (viz navrzene programy), aby se maximalne vyuzil efekt casu, pri planovanem predcasnem spaceni uveru :).

Pokud s tím zůstatkem nepočítáš, tak proč ti navrhl BU, který je výhodný v tomto případě
S tou první části k hypotékám souhlasím, jen nevidím ty navržené programy:
AXA s horizontem 30 let? No dobrá ;-)
A to množné číslo? Jako to IŽP - investovat do pojištění?
Pan Svorba vyletí z kůže, ale já jsem holt konzerva
spořící produkty používámna spoření, investičná na investování a pojištění na pojištění. Ale chápu, že pro někoho (zvláště agenta) je výhodné pojišťovat se na běžném účtu a investovat do pojištění
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 8. 2012 08:21

marlek píše:doublesix, libol ... mesicni platba v ramci aviva vision mi byla nabidnuta minimalni castka a to 530kc... nebo jiz zminena 1250kc - obhajoval to tim, ze pri teto castce, bude nejlepsi uspora na dani.
Můžeme se dozvědět parametry té pojistky?

Takže platit víc proto, abys ušetřil pár korun na dani z příjmu. To mi připomíná slavnou větu Šimka a Grossmanna "nechci slevu zadarmo". Jaké ti sliboval průměrné roční zhodnocení na té spořicí části?

Padla nějaká doporučení ohledně stavebního spoření, penzijního připojištění?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 24. 8. 2012 15:36

DoubleSix píše:Vladimíre : procházel jste někdy nabídky ostatních investičních společností? Opravdu si myslíte, že nabídky Generace X od AXA je to, co byste si sám zvolil?
Navíc vrážet 2000Kč (celou investici) do jedné investiční strategie mi také nepřijde jako nejlepší řešení.

Ještě mi prosím objasněte ty 300Kč za BÚ. Mě by zajímalo, jak jste na ně přišel? Nebo to byla střela od boku?

Jedna investiční strategie? Je tam 5 různých fondů, 5 různých strategií, 5 různých statutů fondů

300 Kč bylo náhodné číslo, stejně tak jsem mohl napsat 200 Kč. Nepochopil jsem, jak se toho hned někteří chytli, když jsem psal, že o tom klientovi a jeho potřebách nevíte absolutně nic.

-- 24. 8. 2012 16:39 --

libol píše:Pokud s tím zůstatkem nepočítáš, tak proč ti navrhl BU, který je výhodný v tomto případě
S tou první části k hypotékám souhlasím, jen nevidím ty navržené programy:
AXA s horizontem 30 let? No dobrá ;-)
A to množné číslo? Jako to IŽP - investovat do pojištění?
Pan Svorba vyletí z kůže, ale já jsem holt konzerva
spořící produkty používámna spoření, investičná na investování a pojištění na pojištění. Ale chápu, že pro někoho (zvláště agenta) je výhodné pojišťovat se na běžném účtu a investovat do pojištění

Tak tyhle plky už vážně nemá cenu komentovat. To je jen demagogie.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 8. 2012 18:24

Vladimíre : sice tam jsou 3 strategie, ale vybíráš pouze mezi 7 fondy AXA.

Já bych raději volil fondy více společností a rozdělení mezi dluhopisové a akciové si udělal sám. A bral bych raději profilové akciové fondy, s jasným zaměřením.

Ad 300Kč, myslel jsem si to. Ono totiž to, co je u Partners konta zdarma, je zdarma i u ostatních bank. A to co se u levných bank platí, platí se i u Partners konta. Je to sice lepší nabídka jak ČS, ale u ostatních bank seženu běžný účet levněji. Holt UCB nepatří mezi levné banky a navíc mají málo poboček a bankomatů. Být Partners, tak se zaměřím na spolupráci s jinou bankou, která např. nabídne účet zdarma při nějakém kreditním obratu. 90 Kč za BÚ mi přijde hodně.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2012 19:10

vladimir.svorba píše:Zazpívejte si refrén z písničky Řiditel autobusu......

A ty mas kratky nohy nebo dlouhy vedeni? :mrgreen:

vladimir.svorba píše:Proč máte tak zabedněné myšlení? Proč je podle vás špatné klientovi vytvářet rezervy, proč je špatné pracovat s penězi na dlouhodobém horizontu? Proč chcete mít všechno zdarma, když vy zřejmě zadarmo nepracujete?

Vytvaret rezervy tim, ze budu nekomu doporucovat nevyhodne produkty (pro nej) jenom pro to, aby byly vyhodne pro me (provizne, jakozto poradce)? Tak jestli je toto priklad nezabedneneho mysleni, tak na to mohu pouze odpovedet timto smajlikem -> :oboze
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 25. 8. 2012 09:52

Milý S474N,

vy tu neustále dokazujete, že máte zabedněné myšlení.

Máte zřejmě nulové zkušenosti s prací s klientelou.
Navíc neznáte klienta, neznáte jeho potřeby, neseděl jste s ním a nerozebíral jeho finance, jeho myšlení.

Pouze všechno kritizujete a chcete všechno zdarma.

To je křišťálově čistá ukázka zabedněného myšlení.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod marlek 25. 8. 2012 10:51

doublesix ... rzp, izp

zminka o stavebnim sporeni ani o penzijnim pripojisteni nepadla!

libol ... komplexni program financovani bydleni ...
Naposledy upravil marlek dne 25. 8. 2012 11:22, celkově upraveno 1
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 25. 8. 2012 11:21

DoubleSix píše:Vladimíre : sice tam jsou 3 strategie, ale vybíráš pouze mezi 7 fondy AXA.

Já bych raději volil fondy více společností a rozdělení mezi dluhopisové a akciové si udělal sám. A bral bych raději profilové akciové fondy, s jasným zaměřením.

jsou tam tři strategie, z nichž třeba ta dynamická má 5 různých fondů, 5 různých strategií, 5 různých statutů fondů.

Dopředu ale stejně neodhadnete, jakému sektoru a jakému fondu se bude dařit nejvíce.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2012 10:49

vladimir.svorba: vis, pokud mi nekdo rekne, ze cucha Toluen, tak je to pro me smazka, bez ohledu na to, jestli ho k tomu vede to, ze byl za mala bit neb ze mu to proste dela dobre. Stejne tak nemusim zkoumat slozeni Toluenu a jeho ucinky na lidsky organismus. Proste mi staci vedet, ze se mu (at jiz toluenu nebo takovemu cloveku) mam vyhnout obloukem. A to same si ted muzes napasovat na produkty typu penzijni pripojisteni, investovani do fondu apod.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod DoubleSix 26. 8. 2012 15:58

vladimir.svorba píše:jsou tam tři strategie, z nichž třeba ta dynamická má 5 různých fondů, 5 různých strategií, 5 různých statutů fondů.

Dopředu ale stejně neodhadnete, jakému sektoru a jakému fondu se bude dařit nejvíce.
Nejde o to, komu se bude dařit nejvíce, ale kde je předpoklad růstu.
Já také nejdu za maximálním výnosem, ale za spíše za pravděpodobností růstu.

Jak jsem řekl, nedával bych vše jedné investiční společnosti, v tomto případě AXA, rozdělil bych to.

-- 26. 8. 2012 17:02 --

marlek píše:doublesix ... rzp, izp

zminka o stavebnim sporeni ani o penzijnim pripojisteni nepadla!
To RZP mi přijde trochu dražší, u Poj.ČS to mám sjednáno levněji s vyššími limity.

Stavebko a penzijko je provizně málo hodnocené, proto asi nepadlo ani slovo.
Ale pokud ti zaměstnavatel přispívá na penzijko, vyplatí se ho založit do konce listopadu u starých fondů a po 15 letech vybrat polovinu (výsluhová penze).
To stavebko by se dalo využít k našetření části peněz na to vlastní bydlení a pak využít "výhodný" úvěr.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 27. 8. 2012 14:06

S474N píše:vladimir.svorba: vis, pokud mi nekdo rekne, ze cucha Toluen, tak je to pro me smazka, bez ohledu na to, jestli ho k tomu vede to, ze byl za mala bit neb ze mu to proste dela dobre. Stejne tak nemusim zkoumat slozeni Toluenu a jeho ucinky na lidsky organismus. Proste mi staci vedet, ze se mu (at jiz toluenu nebo takovemu cloveku) mam vyhnout obloukem. A to same si ted muzes napasovat na produkty typu penzijni pripojisteni, investovani do fondu apod.

Ale stejnak jsem vás nepochopil, asi to vysvětlujete moc složitě, že by bylo u vás to dlouhé vedení?

:-) :-) :-)
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 27. 8. 2012 16:33

vladimir.svorba: ze ty neco nechapes? Po pravde, vubec me to neprekvapuje :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka