tovar na dobierku - buzeracia na poste

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vortex1394 27. 12. 2012 13:22

posielal som na dobierku zasielku a zrejme to budem robit pravidelne. na poste treba vypisovat papiere a to tym sposobom ze jednu a tu istu adresu treba pisat asi 4x.

otazka: nie je mozne si tieto tlaciva (sek + akysi podaci listok) aj s adresami a udajmi vytlacit doma ?

dik za odpoved.
vortex1394
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 12. 2012 13:25

na české, nebo slovenské? Jinak ano, jde, dělal jsem to jak u slovenské, tak u české.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vortex1394 27. 12. 2012 13:35

je to Slovenska posta.

potreboval by som vzory tychto dokumentov s tym ze by som tam doplnil svoje udaje.

a samozrejme by to akceptovali na poste

Dik.
vortex1394
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 12. 2012 13:36

no, nejjednodušší řešení je dojít na poštu a prostě si o ně říct. Dali mi vždy hrst poukázek, nálepek na balíky i podacích lístků a ty jsme si v klidu v kancu vypsal/potiskl a pak jenom dal na poště.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2012 14:14

Jen se ujistím. Chceš posílat zboží ze Slovenska do ČR, tedy používáš MEZINÁRODNÍ poštovní průvodky a poukázky. Nevím, jak na Slovenské poště, ale na České mi jich vždy dali kolik jsem chtěl. Jen bacha na to, že ty průvodky jsou s průklepem, takže je vyplníš jen ručně nebo na jehličce.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vortex1394 27. 12. 2012 14:57

posielam iba zo slovenska na slovensko

a mam ciernobielu tlaciaren
vortex1394
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2012 16:57

Nevím, jak je to na Slovenské poště, ale budu předpokládat, že je to stejné jako na České.
Potřebuješ 2 formuláře:
1) podací lístek
pl.gif
pl.gif (23.29 ) Zobrazeno 18443 krát

2) poštovní dobírkovovou poukázku
dp.gif

1) i 2) dostaneš zdarma na poště a alespoň já jsem nikdy neměl problém říci si o víc kusů (klidně sto i víc).

1) lze nahradit Hromadným podacím archem
scr16.jpg

Ten je k zakoupení ve formě bloku na každé poště, případně ho generují některé programy na tisk složenek (může být i bez toho loga České pošty) a v nouzi nejvyšší ho lze vytvořit i v Excelu a pošta ho vezme pokud má jakous takous podobu jako ten oficiální.
Jeho výhodou je, že nemáš 15 malých lístečku, ale 1 velký list A4 a navíc nemusíš složitě nastavovat tiskárnu na to, aby se vešla do kolonek, protože si můžeš rovnou vytisknout celý arch již vyplněný

2) je možné si i objednat tisk dobírkových poukázek částečně vyplněných (tedy vyplněné údaje tvé firmy), ale to již není zdarma, pokud si pamatuji, tak to vycházelo něco přes korunu za kus, ale mohlo se to dost změnit. Jestli máš slušný program na vyplňování formulářů (existují i zdarma), tak mě to přijde zbytečné, protože stejně musíš vyplňovat údaje odesilatele.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 12. 2012 17:03

Patriku, kolikrát jsem ti říkal že nemáš komentovat to o čem nic nevíš?
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2012 17:21

Podle informací, které jsou zde: http://eph2.posta.sk/ to vypadá, že podmínky na Slovensku (co se potřebných dokumentů týče) jsou velmi podobné. Nebo snad máš jiné zkušenosti?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 12. 2012 17:25

ano. mám zkušenost s 2 roky ježdění na slovenskou poštu a krom toho, žes mu tu dal obrázky českých věcí které jsou na slovensku úplně jiné tak jsi mu neřekl nic co bych mu neřekl dávno před tebou. Konkrétně v 13:36. Například balíky mají vlastní průvodku, která je samopropisovací a žádný podací lístek ani arch nepotřebuje.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2012 17:35

V tom odkaze http://eph2.posta.sk/files/XLS_formulare.zip je v tom ZIPu hromadný formulář i na balíky
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2012 05:56

Každopádně tazatel nic neztratí tím, pokud se obrátí na Slovenskou poštu (zakaznickyservis@slposta.sk) s dotazem na způsoby hromadného podávání zásilek
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vortex1394 28. 12. 2012 10:21

dik , opytam sa mailom a dam vediet ako to dopadlo.
vortex1394
Kolemjdoucí