Dlužíš.cz - jsme vaše zbraň proti neplatičům

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dluzis.cz 27. 2. 2013 12:57

Dobrý den,
dne 1.4.2013 spustíme očekávaný startup ***, který bude sloužit jako vaše zbraň proti dlužníkům a neplatičům. Je důležité říct, že náš registr dlužníků nebudeme schovávat za slova "centrální" a podobně ale budeme první seriózní registr dlužníků v ČR.

Náš systém bude fungovat jako správa pohledávek a díky spolupráci s vyhledavači bude plně využívat sílu internetu tak, aby dlužníci a neplatiči byli velmi lehce na internetu dohledatelní.
Dluzis.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jandaxx 27. 2. 2013 13:14

A jak budete ověřovat, že údajný dlužník je opravdu dlužník?
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 2. 2013 13:18

seriozní registr který na stránkách nemá identifikaci provozovatele, spamuje fóra a bůh ví jak na tom bude s UOOU a VOP... jo, jasně... a spolupráci s vyhledávačí máme chápat tak, že jste investovali do nového hlodače, nebo věříte v SEO náboženství?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 27. 2. 2013 13:19

To si budou docela zahrávat se zákonem, ne?
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 2. 2013 13:25

Tak jsem se tomu pouze v rychlosti kouknul na zoubek a dotycny majitel by mel asi zacit sam u sebe doma (respektive tam, kde ma hlasene podnikani), protoze:

- domena je psana na:
:arrow: http://www.nic.cz/whois/?c=FORPSI-AWS-S439051

- pan majitel je jiz cca rok a pul hlasen na ohlasovne uradu (Husova 5):
:arrow: http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_rzp.cgi?ico=74989316&jazyk=cz&xml=1&rozsah=0

- nejak mi neprijde, ze takovy clovek by se zajimal o IT technologie, programovani, apod.:
:arrow: http://www.muaythaibrno.cz/bojovnici.php?bojovnik=22

Tak nejak mam pocit, ze mi vsechno "neco rika", ted jeste nevim, kam to vsechno ma zapadnout, ale ja na to prijdu.

Jinak docela pobavilo zejmena to, ze sam na urade, doma exekuce a on chce spoustet nejakej registr dluzniku. :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: zajimave, neubehlo ani pul hodiny a tento muj prispevek byl nahlasen administratorum jako nevhodny s zadosti o vymaz. Nicmene nejak nechapu proc, je v nem snad nejaka lez? :hm
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dluzis.cz 27. 2. 2013 14:12

Web bude oficiálně spuštěn 1.4.2013 a určitě na něm bude uveden i provozovatel. Do našeho projektu se bude moci přihlásit pouze fyzická osoba (OSVČ) anebo právnická osoba. Zveřejnění dlužníka samozřejmě bude v mezích zákona a bude se týkat pouze právnických osob, kterých se netýká ochrana osobních údajů. Nebudeme zveřejňovat fyzické osoby a už vůbec ne anonymně, jak je tomu v jiných registrech.

Ověřovat se bude existence věřitele i dlužníka. Zda je dluh oprávněný musí zaručit věřitel a samozřejmě na to bude před vložením pohledávky upozorněn. Věřitel může zveřejnit dlužníka (právnickou osobu) jen v případě, že například dlužník nepodal reklamaci na služby a také že věřitel vůči dlužníkovi nemá jiné nevyřízené pohledávky a za to všechno bude ručit věřitel.

Rozhodně tento projekt nespouštíme s účelem někoho špinit ale se záměrem ochránit společnosti a upozornit je na neplatiče. A rozhodně nechceme být v rozporu se zákonem a proto vše bude v pořádku.

to mikicz:
Jestli je 1 příspěvek na fóru a ještě v kategorii "smetiště" brán jako spam co má potom člověk psát. Co když je tady na fóru někdo komu náš projekt pomůže z dlužníka dostat peníze, po 20 slibech, že zaplatí.

to S474N:
Ano, i takový člověk se může zajímat o IT technologie, programování a podobně. A rozhodně se nestydím za to, že jsem ve sportu něco dokázal ba naopak dalo mi to hodně zkušeností. Je to určitě lepší než sedět u počítače a pomlouvat a odsuzovat něco o čem víš prd. Někdo prostě napíše 1000 většinou nesmyslných příspěvků na fórum a někdo prostě chodí makat aby něco dokázal a věř mi, že titul mistra světa v thaiboxu jsem nedostal ze dne na den a zadarmo. Ale narozdíl od tebe jsem nikoho a nic neodsoudil, protože mi to právo nepřísluší.

Ale u tebe to chápu, protože si přece "všude byl a všechno znáš" a podle tvé inteligence soudím, že teď se do mě pustíš ještě víc:)
Dluzis.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 27. 2. 2013 14:23

Dluzis.cz: ja nikde nikoho nesoudil, nejsem soudce. Pouze jsem se podival do verejne dostupnych zdroju a ten vysledek jsem zde vlozil. Jak s tim kdo nalozi, je celku jeho vec. Toho mistra sveta (nebo ceho ses) ti urcite nezavidim a ver, ze i preju. Nicmene to si myslim, ze neni predmetem tve reklamy zde, ne?

Ale zpet, zajimave je, ze misto toho, abys argumentacne rozprasil ci vysvetlil to, co zde bylo napsano, tak ses snizil k tzv. "argumentacnimu klamu". Zde konkretne pouzity "argumentum ad hominem" (k pripadnemu dostudovani zde). Takze dockame se i nejake vysvetleni tech fakt nebo ti slo pouze o reklamu zadarmo?

Cimz se dostavame k tve narazce na mikiho - spamem to bylo oznaceno proto, ze si zde delas NEPLACENOU REKLAMU na svuj projekt.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dluzis.cz 27. 2. 2013 14:50

Tak vzhledem ke tvé inteligenci jsi se určitě ve článku dočetl, že zmíněný nemá živnostenské oprávnění a já ho mám takže než něco zveřejníš, tak si nejdříve zjisti o koho se jedná:)

PS: firma zmíněná ve článku ani neexistuje dle obchodního rejstříku

Jinak dle příspěvků ostatních na jiných fórem se přidávám k jejich názoru, že jsi velmi silně psychicky narušený jedinec.
Dluzis.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 2. 2013 15:28

což nijak nesouvisí s tím, že jsi si sem přišel dělat reklamu na svůj projekt zadarmo.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 2. 2013 15:30

Ten clanek je z roku 2009:
Vloženo: 05.09.2009


Naoproti tomu, ty mas zivnostenske opravneni od:
vznik první živnosti: 1.10.2009

Prave na zaklade techto skutecnosti jsem se DUVODNE domnival, ze to muzes byt ty.

A to pominu ten styl, co a jak zde pises. Ale hlavne, ja nikde nedaval rovnitko, ze se jedna o tebe. Stacilo napsat, ze je to pouze shoda jmen :wink:

A k tomu narusenemu jedinci se snad ani nebudu vyjadrovat, myslim si, ze ponecham na ctenarich (tech soucasnych i tech, kteri si v budoucnu budou googlovat tuhle "firmu"), at si obrazek udelaji sami, kdo pise fakta a kdo blaboli nesmysly.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dluzis.cz 27. 2. 2013 15:36

Asi tak :)
Dluzis.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 2. 2013 15:38

tak se vrať až ten tvůj projekt pojede...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků