Nějaký nápad, jak se vyhnout pokutě?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 4. 2013 13:23

Je mi jasné, co mi tu na 99% řeknete, ale proč se nezeptat.

Ještě než mě začnete odsuzovat coby kriminálního živla... máme 2 auta, na jednom dálniční známka je, na druhém není. Samozřejmě jede-li se někam po dálnici, jede se tím jedním. Jenže to teď bylo v servise a ty 3 km po dálnici kvůli úspoře asi 10 km oklikou jsem si řekl, že risknu, protože fakticky mám zaplaceno, leč holt když je jedno auto nepojízdný, jedu druhým. No samozřejmě je z toho litr pokuty. Správní řízení by asi bylo bezpředmětný, takže jsem podškrábnul.

Teď mám 14 dní a dumám, jak se tomu placení vyhnout. Pamatuju si, že jsem kdysi dáno, ještě coby capart, viděl v televizi reportáž, kterak řidiči místo třeba tisícikoruny pošlou jen stokorunu a jak v tom mají policajti bordel, nějak se na to zapomene. Proto se ptám, co se stane, pošlu ji jim "omylem" jinou částku či jestli vás napadá nějaký jiný způsob, jak se z toho vyvlíknout. Protože tisícikoruna docela bolí...

-- 12. 4. 2013 14:29 --

Nebo jestli máte zkušenost s tím, jestli jde domluvit splátkový kalendář? Samozřejmě lepší platit každý měsíc stovku než tisíc najednou.
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 12. 4. 2013 17:22

Pokuty na miste nezaplacene ulozene policii vymaha uz nejaky ten rok Celni sprava a ne policie, koukni se na slozenku, je tam urcite uvedena adresa nejakeho celniho uradu a jeho cislo bankovniho uctu, zaplaceni se nevyhnes, vymahat to umeji velice dusledne. Splatnost pokuty je 14 dnu, pote uz to nejde zaplatit na sluzebne policie, protoze policie predava po 14 dnech tu pokutu celnimu uradu k vymozeni, celni urad akorat pote, co mu ta pokuta od policie prijde, zkontroluje na svem uctu, jestli je pokuta uhrazena a pokud neni, pristupuje okamzite k jejimu vymahani.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 12. 4. 2013 18:53

Běž na policii a podej stížnost na postup dálniční policie, která tě pod pohrůžkou násilí donutila podepsat záznam o přestupku. Nebo ještě lépe, nech se přetáhnout železnou tyčí po žebrech, vyčkej do pondělí a pak se vydej na stanici.
anonymní až na IP
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 12. 4. 2013 18:59

Ja myslim, ze by neuspel, krive obvineni. Dnes uz mivaji poldove kamery.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 4. 2013 00:08

Jasně, říkám policie, ale byli to celníci.

A díky, holt budu o litr kratší :-(
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 4. 2013 18:40

Jojo, jinak kdyby to byla dalnicni policie, tak by mohli mit prenosny terminal a pri platbe Citi Life kreditkou bys dostal alespon 2 % z pokuty zpet. :nenapadne
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 4. 2013 18:54

Platbu kartou mi nabízeli :-D
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 4. 2013 18:46

Tak to si prokaucoval. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná