SMS Od:Zlodej

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iunka 24. 10. 2013 18:06

Dobrý den,

stala se mi taková zvláštní věc a ráda bych věděla, jestli s tím už někdo má zkušenosti, jestli se tím někdo zabýval a co se vlastně děje???

Dnes v noci mi byla aktivována nová sim karta s mým přeneseným číslem. Ráno kolem osmé jsem si ji vložila do telefonu, přišlo mi od operátora několik sms o nastavení... Chtěla jsem zkusit, zda můžu volat, protože jsem ještě nedobila žádný kredit. A ono to šlo. Jen jsem prozvonila přítele, víc nic. Poté jsem zjistila, že můj kredit je -2,98Kč. Bylo mi to divné a napsala jsem e-mail svému operátorovi, ať mi to zdůvodní. Pak jsem na jejich stránkách ve svém profilu zjistila, že si můžu zjistit historii volání a sms. A tam právě stálo, že jsem svému příteli (ještě před tím, než jsem ho prozváněla) údajně odeslala dvě sms. Bylo mi to divné. Večer jsem si četla e-mail od operátora, že právě ten minusový kredit mám kvůli těm dvěma smskám. Nedalo mi to a zeptala jsem se přítele, jestli mu přišly ode mě ráno dvě smsky. A k mému údivu odpověděl, že ano. V obou smskách bylo několikamístné číslo, dodáno, ať sms nemaže a na konci Od:Zlodej. Samozřejmě, že ihned sms smazal, obával se viru. Později mi řekl, že už se mu něco podoného stalo vícekrát a z více čísel. A já jsem si ještě později vzpomněla, že i mě jednou přišla podobná smska. Samozřejmě se nechci s operátorem hádat o tři koruny, ale není správné, že mému příteli přijde smska, kterou já zaplatím, aniž bych ji odeslala. A mám dojem, že se to stává asi často. Možná se tak někdo obohacuje???

Je to divné. Přemýšlela jsem, jestli jsem při objednávce sim karty neudávala jeho telefonní číslo a jemu tam třeba přišel nějaký můj kód, ale určitě ne!! Navíc proč by tam stálo Od:Zlodej???

Doufám, že mi někdo dokáže vysvětlit tuto situaci. Operátorovi jsem to také ihned napsala v e-mailu a uvidíme, co mi odpoví. Ale divím se. Teď mám konečně pořádnou kontrolu o tom, kam píšu a kam volám. Ale předtím? Kolikrát se mi mohly strhnout peníze za podobné smsky? A kolikrát všem lidem? No, snad se to nějak vysvětlí a já předem děkuji za názory.
iunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 10. 2013 19:06

A co mate za pristroje? Nejake smartphone?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 10. 2013 20:22

Jo, vypadá to na nějaký vir nebo nedokumentovanou funkci nějakého programu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 10. 2013 20:37

Nemáte v tom svém telefonu nastavené nějaké zabezpečení, které hlídá mimo jiné i výměnu sim? Bývá to součástí některých antivirů pro mobily. Tyto programy se tímto způsobem chovají, že po výměně sim odešlou zprávy na nastavená čísla a informují o zneužití telefonu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 10. 2013 21:34

Myšpulín má pravdu. Tipoval vych avast nebo něco podobného. Podílá sms při změně sim aby šel telefon i po výměně na dálku ovládat přes sms. Názorná ukázka jak to dopadne když je telefon chytřejší než jeho majitel a okolí
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor