Nabízím 50tisíc za pomoc při konsolidaci

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod liska77 13. 2. 2014 06:47

Dobrý den, nabízím 50tisíc korun za pomoc při konsolidaci formou prodeje nemovitosti (ideálně na hypotéku), kterou po určité době odkoupím zpět. Možno dozajistit směnkou či jinou rozumnou formou pro minimalizaci Vašeho rizika. Vše podloženo smlouvou.
Pro více informací mne prosím kontaktujte přes SZ.
Nabízím slušné, seriozní jednání a očekávám totéž.
Děkuji
liska77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2014 14:31

Možná by chtělo uvést trochu víc podrobností.
Určitě celkovou výši dluhu, poměr dluhu k ceně nemovitosti, urgentnost vyřízení (aktuálně ještě splácíš, zrovna jsi přestal splácet, v katastru už máš zapsanou exekuci, příští měsíc je nucená dražba,...).

Od toho se pak odvíjí i "manévrovací prostor", pokud například ještě splácíš, může vyjít vzít si americkou hypotéku buď u některé banky, nebo, dráže záložny. Zejména, pokud výše dluhů tvoří jen malý zlomek hodnoty nemovitosti.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod liska77 14. 2. 2014 00:10

Zdravím, připojuji tedy více informací.
Co se týká závazků, tak ty jsou ve výši zhruba 1,1 mil. a podobná by měla být i tržní hodnota nemovitosti. Odhad bude zcela jistě nižší - tipuji tak o 200 až 300 tisíc nižší.
Se splácením je to tak, že se snažím splácet co to jde, ale většinou se zpožděním, takže registry nevypadají dobře. Exekuci nemám a žádná mi (snad) ani nehrozí, takže v tomhle by problém být neměl. Vzhledem k těm registrům a poměru hodnota zajištění/výše závazků už se v bankách nechytám. Jednal jsem i se záložnami, ale kvůli kratší době splatnosti vychází splátka, která je sice výrazně nižší, ale i tak poměrně vysoká. Proto zkouším tuhle nestandardní cestu s nadějí, že se podaří snížit splátku ještě o něco níž.
liska77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2014 05:26

Tak to není moc šance, pokud je tržní hodnota nemovitosti nižší než výše dluhu a navíc už máš negativní záznamy v registrech, tak do toho půjdou jen tzv. úvěroví predátoři, tj. ti, kdo mají zájem pouze o vysátí dlužníka na poplatcích a sankcích ještě před skutečným poskytnutím úvěru a žádný úvěr vlastně poskytnout nechtějí.

Už nad 50 % hodnoty nemovitosti začíná být bonita žadatele velkým problémem, natož když je to nějakých 120 %. Jestli ti nějaká záložna nabídla lepší podmínky, než máš nyní, tak to "vem dokud dávají", protože to bude už jen horší :(. Něco na dozajištění (jiná nemovitost, ručitel,..) by nebylo?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor