Dohledání podvodníka z čísla účtu u Čsob

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dkena0 19. 2. 2014 21:25

Dobrý den,
potřebuji poradit či pomoci jak dohledat podvodníka dle jeho čísla účtu vedeného u ČSOB.
Přes internetové bazary nenakupuji často ,vím že je hloupost posílat peníze předem ,ale sbírkové předměty apod. již jinde zakoupit nejde.
Inzerát byl prostě věrohodný ,pán vystupoval velmi slušně a seriozně.
Poslal jsem mu peníze předem a tím byl konec obchodu ,pán/paní již samozřejmě nijak nereaguje.
Obrázek z inzerátu jsem našel na Google a jeho číslo účtu 263631322/0300 kam jsem obnos poslal mě dovedl na tuto stránku:
http://podvodnici.net/podvodnikice-na-sbazaru-cu/
Tzn. je nás více podvedených.
Je možné mi prosím poradit ,zda lze zjistit jméno majitele tohoto účtu? Policie asi nepomůže vzhledem k tomu ,že to bylo pod 5000Kč.
Díky předem za jakoukoliv pomoc stačí i do PM .-)
D.
dkena0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 2. 2014 21:29

částka snad nehraje roli, ne? Obzvláště pokud Vás bylo více podvedených. Sehnat další a podat hromadné TO.
btw - číslo účtu může být vedeno na bezdomovce, si nepomůžeš.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 19. 2. 2014 21:33

Na policii můžeš i s částkou pod 5000,- kč.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkena0 19. 2. 2014 22:31

Diky,
ucet ma byt vedeny na jisteho Martina Oxxxxxx z Chotebore.
Spise by stacilo pokud mi nekdo, kdo by to mohl "zjistit" v CSOB poslal do PM jen A jako ano nebo N jako ne, je to nekdo jiny.
Na spolecnou zalobu take dojde.
Je to zivotni zkusenost za cca1600Kc.
Cert vem penize ,ale z principu bych to rad dotahnul do konce. Co to je dnes za dobytek mezi lidma.
Diky predem.
dkena0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 2. 2014 23:57

Pokud je účet veden na bílého koně, podvodník se připojuje z veřejných WiFi, tak vážně nemáte šanci. Stokrát ozkoušený dokonalý podvod.

Jak jsi zjistil, že účet má patřit dotyčnému pánovi, sdělili to na pobočce ČSOB? (Bankéři občas zejména na malých pobočkách jsou kupodivu sdílní navzdory bankovnímu tajemství.)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod hongmi 20. 2. 2014 16:02

Tak jednoduche to je, zadat cislo uctu do vyhledavace a zjisti se, ze je to podvodnik. Jen je treba to udelat pred transakci a ne az po. Proste jsi udelal blbost, ber to jako riziko obchodu, na ktere jsi dobrovolne pristoupil. Zapomen na to, z toho podvodnika stejne nic nevymuzes.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Drejkaa 20. 2. 2014 18:22

Může to oznámit na policií jako podvod. Určitě nebude první co ho okradl.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 20. 2. 2014 19:17

Samotny vznik skody neznamena automaticky podvod, je to predevsim nedokonceny obchod, tedy obcanskopravni vec. Umysl nelze bez priznani pachatele prokazat. Je to jen obdobny obcanskopravni spor, jako ta duchodkyne a remeslnici, neni to vec, kterou by se mela zabyvat policie.

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=327957&sId=&mId=
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 2. 2014 23:37

Ne není mlho. To nebyla záloha.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 22. 2. 2014 07:26

hoňmi: A když tu udělá dvacetkrát, tak taky nelze prokázat úmysl/podvod? :D
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 22. 2. 2014 16:14

Kdyz je chytry, tak ne.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkena0 22. 2. 2014 17:35

Pokusím se zajít do své banky a nahlásím ,že jsem špatně zadal číslo platby a požádám o navrácení částky ,jistě peníze již neuvidím ,ale třeba se dozvím něco více o vlastníku čísla účtu 263631322/0300
...jen tak se nedám...
dkena0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drejkaa 22. 2. 2014 18:32

To se nedozvíš. Nahlas to na policií.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 24. 2. 2014 10:17

To se prave ze dozvi, kdyz o to pozada, je to chytra finta, pravdepodobne za to ale banka nauctuje nejaky poplatek. Je to ale jediny mozny zpusob prolomeni bankovniho tajemstvi u takto malych castek. Policie sama o sobe bankovni tajemstvi prolomit nemuze, je zbytecne ji to hlasit. U trestnych cinu to muze udelat statni zastupce, ale tohle je jen prestupek.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 11:41

Naopak, bez to ohlasit, treba tech poskozenych bude vice a potom to prestupek rozhodne neni.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků