Za letáčky v Praze - pokuta 2.000 000 Kč ?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Alvinka 18. 6. 2016 14:39

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s propagací sportovně-společenských akcí v Praze. Pořádáme víkendovou akci zaměřenou na expaty ze Španělska a šp. hovořících zemí Jižní Ameriky a na turisty z těchto zemí. expaty z cílových zemí v Praze oslovit umíme, na to máme cesty, ale s turisty pracujeme poprvé.
Bohužel díky naší neznalosti jsme zkusily propagaci pomocí letáčků v centru Prahy (cestou jsme viděly rozdávat letáky mnoho dalších lidí) a skončilo to blokovou pokutou 500,-, protože jsme netušily, že je rozdávání propagačních materiálů v centru Prahy zakázané... S tím, že je možné dostat pokutu až do výše 2 mil. korun!
Víme samozřejmě, že nás neznalost zákona neomlouvá (a pokutu jsme bez řečí uhradily), ale možnost dostat za rozdávání letáčků pokutu až 2 miliony korun nás dost vyděsila.

Tušíte někdo, zda nám takto vysoká pokuta hrozí i teď, když jsme na místě blokovou pokutu okamžitě zaplatily? A zda se to týká pouze nás, co jsme letáky rozdávaly (a policie nás legitimovala) nebo celého spolku? (právní osoba zapsaný spolek; část našim kolegů pod s.r.o., na letáčcích byly webové stránky, jiný kontakt ne).

Máte někdo nějaké zkušenosti, jak turisty v centru Prahy oslovit? Naše akce je nárazová, tak neplánujeme web a online propagaci, na soc. sítích jsou turisté ze Španělska a JA, co zrovna v Praze také příliš úzká skupina, proto bychom chtěli jít nějakou cestou offline, v terénu ....
Budeme moc rádi za každý tip, nápad či radu, nejvíc nám určitě pomohou reálné zkušenosti s pokutami a oslovováním.
Díky moc za každou odpověď :-)
Alvinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojtechpiner 9. 8. 2016 14:10

Zkušenosti s tím nemám ale pochybuju že by vám dali takovou pokutu když to dělá úplně každej. Vůbec bych to neřešil a letáky rozdával dál.
vojtechpiner
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků