Vlazy proti zbytku světa (odděleno z vlákna Equa)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod .357 9. 11. 2016 18:09

Pořiďte si kartu od ČSOB, Ery anebo Komerčky, a k tomu patřičnou aplikaci do mobilu s NFC a můžete platit bezkontaktně a současně zadávat PIN! Pokud máte MC, tak klidně i dvakrát!! :-) Kartu si pak zamkněte doma do trezoru a máte klid!
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 11. 2016 22:01

A jak s tím mobilem s NFC vyberu peníze z bankomatu? Já prozatím další banky nepotřebuji a karty které mám mi stačí. Na bezkontaktní platby bez PINu jsem si už dávno zvykl i když zadávání PINu by pro mne nebyl žáden nepřekonatelný problém. Pouze se mi nelíbí, že jsou o něco méně bezpečné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 9. 11. 2016 23:04

Nekolik cerstvych novinek z FIO Facebooku z dneska:

Převody mezi vlastními účty bez nutnosti autorizace SMS kódem zvažujeme, pokud bychom k tomu přistoupili, dáme vědět. Kreditní karty ještě ladíme, věříme, že je představíme již brzy včetně všech parametrů a výhod. Zatím však nechceme nic bližšího prozrazovat.


Kdyz uz vazne zvazuji zruseni potvrzovano SMSkami u prevodu mezi vlastnimi ucty, tak to znamena, ze po tech X letech stiznosti klientu konecne ve FIO nekdo dostal rozum, doufam ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 10. 11. 2016 01:53

Nezájem, všechny účty a karty ve FIO jsem zrušil. :mrgreen:

Jediné, co zvažuju, je založení účtu ve FIO na Slovensku, až si tam jednou zase udělám výlet. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 10. 11. 2016 07:24

vlazy píše:Pro zloděje karet je ale rozhodně jednodušší krást bezkontaktní karty a ty pak zneužívat platbami v obchodech než mnohem pracněji a riskantněji kopírovat magnetické proužky.


A úplně nejjednodušší je pro něj krást peněženky :D

Zedna1 píše:Kdyz uz vazne zvazuji zruseni potvrzovano SMSkami u prevodu mezi vlastnimi ucty, tak to znamena, ze po tech X letech stiznosti klientu konecne ve FIO nekdo dostal rozum, doufam ...


To mi fakt hlava nebere, že to nezrušili dávno. Není to tak složité, bezpečnostní riziko nula, uživatele to s**e a oni platí zbytečně za SMS...
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2016 09:01

Bezpečnostní riziko nula úplně není. Pokud bude jeden z účtů v jiné měně jde s tím případné oběti způsobit značnou škodu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 11. 2016 09:14

lemming píše:A úplně nejjednodušší je pro něj krást peněženky :D
A k tomu jsi dospěl z vlastní zkušenosti, že je to tak pro tebe nejjednodušší? :-) :-)
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod lemming 10. 11. 2016 09:41

vlazy píše:
lemming píše:A úplně nejjednodušší je pro něj krást peněženky :D
A k tomu jsi dospěl z vlastní zkušenosti, že je to tak pro tebe nejjednodušší? :-) :-)


Dospěl jsem k tomu přesně stejně jako ty k tvrzení, že je jednodušší krást bezkontaktní karty než kopírovat proužek :D

PatrikChrz píše:Bezpečnostní riziko nula úplně není. Pokud bude jeden z účtů v jiné měně jde s tím případné oběti způsobit značnou škodu.


A) Mohou to vypnout jen pro nekonverzní transakce. Těch bude drtivá většina.

B) Sice oběti způsobíš škodu, ale sobě nijak nepomůžeš. Takže to má smysl jen jako pomsta což silně zužuje okruh možných pachatelů a pravděpodobnost, že to někdo udělá.

C) Podobně se dá oběti pomstít tím, že jí pošleš množství malých plateb (v některých bankách).

D) Jelikož banka s tím neměl žádné náklady, neměla by se cukat to celé stornovat.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 11. 2016 10:03

lemming píše:je jednodušší krást bezkontaktní karty než kopírovat proužek :D
Ne každý karetní zloděj je vybavený zařízením na kopírování karet. Je proto mnohem dostupnější kradení karet které se dá snadno zneužít platbami bez PINu než někde shánět zařízení na kopírování karet a ty karty pak kopírovat. Navíc k tomu kopírování karet většinou dochází tam kde se s těmi kartami nějak manipuluje (obchodníci, služby) a tam běžní obyčejní zloději karet většinou nepracuji.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 11. 11. 2016 17:53

Kolik let tu uz paypass karty mame? A kolik milionu ci miliard (podle toho zapskleho duchodce) jich jiz bylo zneuzito?

Zajimave je, ze se stejnou zatvrzelosti neresi kradez cele penezenky nebo klicu od domu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2016 08:26

Ohledně bezpečnosti bezkontaktních karet takový příspěvek.
Riziko zde určitě je, vše je vyváženo pohodlím, ale i peníze v peněžence, doklady jsou o sobě také určité riziko.
Blbé je, že je bohužel hodně bank,které klientou nevydají jinou platební kartu, než bezkontaktní. Příklad třeba Equbank, Era, ČSOB atd. Naštěstí jsou banky, kde je naopak výběr ze dvou variant. ( Česká spořitelna, Moneta, Raiffeisenbank)

Oveření PIN do částky do 500 Kč záleží na dané bance, jak má svoji kartu nastavenou. Nedávnou vyšel článek na Měšci.
Já osobně mám kartu VISA od Komerční banky a mám 100% vyzkoušeno několikrát, že pokud zaplatím platební kartou bezkontaktně zasebou 6x třeba jen částku 10 Kč , tak vždy 7. platba bude vyžadovat PIN s textem - vložte čip a zadejte PIN a taková transakce je vždy on-line.
V testu Měšce vyšlo, že Komerční banka na tom je z bank nejlépe. Pokud třeba úhrnem zaplatím třeba jen 1500 Kč ve 4.platbách, tak po dosažení částky 1470 Kč stejně chce karta zadat PIN. Bohužel u KB je hodně malých transakcích v režimu offline, ale s tím se moc nenadělá.
Je to pak úplně stejné, jako když nosím v peněžence 1 500 Kč. Komerční banky mi v tomto směru připadá velice bezpečná. Riziko zde určitě je a bude.

Problém jsou jiné banky, které mají limit třeba 2 500 Kč či mnohem vyšší. Tam už může být zneužití mnohem vyšší. ( viz. zmíéněný článek)

Dříve jsem měl klasickou Visu Electron, ale tou bych třeba dnes v automatu na jízdenky v Praze či na kafe bezkontaktně nezaplatil.
anonymni

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 11. 2016 10:22

Pokud jde o tu peněženku tak tam samozřejmě také určité riziko krádeže je. Pokud někdo používá kartu tak ale v té peněžence nemusí nosit až tolik peněz. U bezkontaktních karet je ale riziko, že ztráta v případě krádeže může být o mnohem větší než u té peněženky, protože na účtu mívají lidí obvykle mnohem více peněz než kolik nosí běžně v peněžence. Ztráta peněz v případě krádeže může být jak u peněženky tak i u bezkontaktní karty. Proč bychom ale měli napomáhat snadnějšímu vykradení peněz z účtu tím nevyžadováním PINu při platbách?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2016 11:07

Bipolar Disorder? Odvrtej antenu a neres. Anebo prozrad, ktera banka neodpovida za NFC platbu, pokud prohlasim, ze jsem ji neprovedl (a kartu jsem pritom neztratil)? At se priucim.

Pokud ztratim kartu anebo bankovky neresim, je to obdobne a co je bezpecnejsi?

Ps: u vas v krame na vesnici karty uz berou? ;)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 11. 2016 13:46

vpe píše:Odvrtej antenu a neres.
Proč bych měl zbytečně poškozovat kartu a porušovat tak podmínky abych docílil to co by snad v každé bance mělo být samozřejmosti, že ty bezkontaktní platby bez PINu umožní klientům vypnout a nebo nastavit u nich nižší limit.
vpe píše:Anebo prozrad, ktera banka neodpovida za NFC platbu, pokud prohlasim, ze jsem ji neprovedl (a kartu jsem pritom neztratil)? At se priucim.
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/zneuziti-bezkontaktnich-karet-se-navzdory-slibum-jen-tak-nehradi/sc-4-a-1332401/default.aspx
vpe píše:Pokud ztratim kartu anebo bankovky neresim,
Tak to je opravdu dobrá rada jak (ne)zodpovědně přistupovat k penězům. Kdo má v bankách a všude miliony tak samozřejmě chápu, že se mu nechce řešit případná ztráta nějakých par tisíc Kč a velmi rád zasponzoruje zloděje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2016 13:55

Ten odkaz je na clanek, kdy klient banky kartu typicky ZTRATI... Ne na pripad, kdy nekdo klientovi zkopiroval pres NFC kartu!!!

---

Navod? tvl... Prave, kdyz jsem za mlada mel bankovky, tak jsem je ztracel. Pak jsem honil stopem bankovky v autobuse pul dne pres pul republiky :) to byla anabaze :) ale dohonil jsem a vyplatil 10% nalezneho a pekne se mi oddychlo...

Ale jsi nepochopil myslenku, neresim jsem myslel situaci ztraty: Pokud si tvou kartu pujcim a zaplatim s ni a pak ti ji vratim, a ty si toho nevsimnes tak je to uplne stejne, jako kdyz si pujcim tvou penezenku. Anebo pokud ti tvou penezenku/kartu ukradnu...

A pokud uz k problemu s ztratou dojde - uvidis vyhodu kreditky, jsou to penize banky a banka se ma starat. J debetky na rpzdil od tebe nepouzivam a vlastne ani nemam :-) postupne mi vyexpirovaly... A neverim ti, ze mi ma banka bude delat problemy, kdyz prohlasim, ze jsem transakci neprovedl, tak ze ji bude chtit zaplatit!

Nebude ani podle tve tabulky, mam RBKK, a ta ma i pri ztrate spoluucast 0.

Situaci, kdy jsem kartu neztratil a nikdo mi ji nemohl sebrat, nemam naprosto zadnou obavu o to, ze z te karty kdokoliv neco zaplati bezkontaktne pres NFC, to je zhola nemozne bez fyzicke pritomnosti karty a nejake rucni skenery - ehm :-))

Za dalsi a opakovane pro VLAZI: i kdB se tak stalo, nemam sebemensi obavu o to, ze bych nevyreklamoval takovou transakci, vyreklamoval jsem jinsi veci, o kterych tu frajeri tvrdili, ze je to blbost uzivatele, a ze na to neni narok. Se spravnou argumentaci narok je vzdycky.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků