Vlazy proti zbytku světa (odděleno z vlákna Equa)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 12. 11. 2016 14:32

vlazy píše:Proč bychom ale měli napomáhat snadnějšímu vykradení peněz z účtu tím nevyžadováním PINu při platbách?

Jak už sem tu já i jiní několikrát napsali, protože platit pouhým přiložením je tak pohodlné a to riziko je naprosto minimální, pokud se člověk chová zodpovědně a dává si pozor na své věci, a potenciální škoda nízká. Pokud senilní důchodce zapomene kartu někde co měsíc, tak chápu, že s tím má problém.

Já prostě hotovost ani platební karty neztrácím, daleko větší riziko je, že si někdo opíše/zapamatuje údaje pro platbu na internetu, což nemám šanci zjistit, kde zároveň není limit 500 Kč.

-- 12. 11. 2016 15:46 --

vlazy píše:
vpe píše:Odvrtej antenu a neres.
Proč bych měl zbytečně poškozovat kartu a porušovat tak podmínky abych docílil to co by snad v každé bance mělo být samozřejmosti, že ty bezkontaktní platby bez PINu umožní klientům vypnout a nebo nastavit u nich nižší limit.

Proč bys měl? No přeci abys zamezil pro tebe nežádoucí funkci. Nejsi schopen/ochoten změnit banku na takovou co umí bezkontaktní platby zamezit, nejsi schopen/ochoten vyřadit anténu v kartě, tak si nestěžuj (nebo jak rád píšeš neztěžuj) a drž pysk.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2016 15:16

Proc: protoze stezovatel, menit nc nechce a vybrecet se potrebuje, jak je vsechno naho..o
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 11. 2016 20:22

vpe píše:Prave, kdyz jsem za mlada mel bankovky, tak jsem je ztracel.
Stejně tak se dá ztratit i karta a pokud budeš tvrdit, že tobě se to v žádném případě nikdy stát nemůže tak je to naprostý nesmysl.
vpe píše:Pokud si tvou kartu pujcim a zaplatim s ni a pak ti ji vratim, a ty si toho nevsimnes tak je to uplne stejne, jako kdyz si pujcim tvou penezenku.
Tak to je naprosto vyloučené, protože tobě bych mojí kartu určitě nepůjčil. To co popisuješ by byla krádež a ne půjčení pokud by to nylo bez mého vědomi a souhlasu.
vpe píše:A pokud uz k problemu s ztratou dojde - uvidis vyhodu kreditky, jsou to penize banky a banka se ma starat.
V případě kreditky to jsou sice peníze banky, ale ty banka pouze půjčuje klientovi a snad si naivně nemyslíš, že je banka nebude požadovat vrátit.
vpe píše:J debetky na rpzdil od tebe nepouzivam a vlastne ani nemam :-) postupne mi vyexpirovaly...
Mne je úplně jedno co používáš ty nebo co nemáš. Je to tvoje věc a mne to ani nezajímá.
vpe píše:A neverim ti, ze mi ma banka bude delat problemy, kdyz prohlasim, ze jsem transakci neprovedl, tak ze ji bude chtit zaplatit!
Já to ani netvrdím, že ti bude určitě dělat problémy. Tvrdím pouze, že ti ty problémy dělat může. Zkus si zajít někde nakoupit zaplatit kartou a pak to v bance reklamovat s tím, že jsi tu transakci neprovedl. Pak nám tu pravdivě napiš jak jsi dopadl a jak to banka vyřešila.
vpe píše:Situaci, kdy jsem kartu neztratil a nikdo mi ji nemohl sebrat, nemam naprosto zadnou obavu o to, ze z te karty kdokoliv neco zaplati bezkontaktne pres NFC, to je zhola nemozne bez fyzicke pritomnosti karty a nejake rucni skenery - ehm :-))
Těm nějakým skenerům bezkontaktních karet také příliš nevěřím i když zcela se to asi vyloučit nedá. Nepovažuji to za nějakou velkou hrozbu.
vpe píše:nemam sebemensi obavu o to, ze bych nevyreklamoval takovou transakci, vyreklamoval jsem jinsi veci, o kterych tu frajeri tvrdili, ze je to blbost uzivatele, a ze na to neni narok. Se spravnou argumentaci narok je vzdycky.
To budeš frajere tvrdit možná až do doby kdy se ti stane, že jednou to nevyreklamuješ, což ti nepřeji.

xtonda píše:Jak už sem tu já i jiní několikrát napsali, protože platit pouhým přiložením je tak pohodlné
Já nejsem až tak líny aby pro mne bylo zadávání PINu nějakým nepřekonatelným problémem. V rámci bezpečnosti si ten PIN velmi rád zadám při každé platbě.
xtonda píše:to riziko je naprosto minimální, pokud se člověk chová zodpovědně a dává si pozor na své věci,
To budeš tvrdit asi až do chvíle kdy ti kartu někdo ukradne nebo ji ztratíš a najde ji nějaký nepoctivý člověk, což ti samozřejmě nepřeji.
xtonda píše:potenciální škoda nízká.
Záleží co považuješ za nízkou škodu. Já nejsem ochoten sponzorovat zloděje třeba i 1 Kč.
xtonda píše:Já prostě hotovost ani platební karty neztrácím,
To ještě neznamená, že nic takového ztratit nikdy nemůžeš.
xtonda píše:daleko větší riziko je, že si někdo opíše/zapamatuje údaje pro platbu na internetu, což nemám šanci zjistit, kde zároveň není limit 500 Kč.
Právě u toho je to riziko minimální pokud někdo není líný a dobře si to ponastavuje. Internetové platby se asi v každé bance dá zablokovat nebo si u nich nastavit nějaký minimální limit, což jsi asi ještě nezjistil a pak nějaký případný pokus o neoprávněnou internetovou platbu by měl skončit neúspěchem.
xtonda píše:Proč bys měl? No přeci abys zamezil pro tebe nežádoucí funkci. Nejsi schopen/ochoten změnit banku na takovou co umí bezkontaktní platby zamezit, nejsi schopen/ochoten vyřadit anténu v kartě, tak si nestěžuj
Proč bych já měl dělat něco pro větší bezpečnost moji karty a přitom porušovat podmínky když by to mělo být věci a v zájmu každé banky aby tu větší bezpečnost karet zajistila v případech kde je to bez problémů možné?
xtonda píše:a drž pysk.
To by jsi měl především ty a někteří další křiklouni kteří zde chodí sprostě trollovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 11. 2016 20:55

Tak tenhle příspěvek je příspěvkem roku (délkou). :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2016 22:07

Hosi, neblbnete, nebo mu praskle žylka!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 12. 11. 2016 22:31

spíš žyłka
(ve Windows stačí použít ALT+0179)
:mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 11. 2016 23:25

vlazy je skvělej...
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 14. 11. 2016 18:18

Vlazy ty jsi technicky trochu mimo, kolik ti je? Rucnim skenerem jsem myslel mobilni POS. Naskenovat bezdratove NFC pro tvorbu klonu nejde. Klon jde udelat pouze kontaktne (tak, ze cip pod elektronovym mikroskopem vyctes, destrukcne :-) A mobilni POS je na nekoho napsany a na podvody by se rychle prislo...

Pujcením penezenky jsem pochopitelne myslel pujceni na " tajno ", proste kdyz ty si pujcis v praci mou kartu ze stolu, me to stat nic natuty nebude (to ber jako fakt, nemam silu to blize vysvetlovat, ale jsem si 100% jisty). Ale kdyz si pujcis mou zapomenutou penezenku, tak se s hotovosti mohu rozloucit. Proste penize zmizi bez dalsi stopy (pro zjednoduseni pominu snimani otisku). Variantu, ze tva krestanska vira zajisti, ze mi ty bankovky vratis, pro zjednoduseni neuvazuji...

Uz chapes pointu?

-- 14. 11. 2016 19:22 --

vlazy píše:V rámci bezpečnosti si ten PIN velmi rád zadám při každé platbě.
cim casteji budes zadavat pin, tim je vyssi pravdepodobnost, ze ho nekdo odchyti... Ale o tom ty neuvazujes. Nevadi, od toho je diskuse, aby se teorie probrala z ruznych uhlu pohledu.

"v případech kde je to bez problémů možné?"
- jenze ono to bez problemu mozne neni :-) kdyby bylo, tak bys to zde nesmyslne neresil, aneb nejspis resis kvadraturu kruhu...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 11. 2016 22:28

vpe:
Vidím, že ti vůbec nejde o nějaké zneužití karty, ale pouze o trollování a prezentaci tvoji naivní hlouposti. Pokud nemáš sílu blíže vysvětlovat ty tvoje nesmysly tak je nevysvětluj. Nikdo tě k tomu nenutí aby jsi nám tu neustále prezentoval ty tvoje údajné naivní moudra.
Proč by se měl někdo namáhat s odchytáváním PINu když v případě bezkontaktních karet ho při placení nepotřebuje. To ty ale nedokážeš pochopit, protože nad tím vůbec neuvažuješ a snadno se necháváš oblbnout různými kecy bank o tom jak jsou ty bezkontaktní karty bezpečné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod radecekh 15. 11. 2016 07:36

vlazy:
Jestli tady někdo mele hlouposti, tak to jste vy.
Proč by se měl někdo snažit odchytit PIN, když může bezkontaktně platit? Třeba proto, že s PINem mi z karty vybere celý úvěrový rámec, či celý zůstatek na účtě , zatímco bezkontaktně v nejlepším případě pár tisíc. Navíc s PINem může reklamovat jak chci, ale stejně celá ztráta jde na můj účet, kdežto bezkontaktně bez PINu ty transakce normálně reklamuju a banka mi je s velkou pravděpodobností vrátí.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 11. 2016 10:17

radecekh:
Ono záleží co kdo považuje jako pár tisíc. Pokud pro tebe nějakých pár tisíc nemá žádný význam tak chápu, že jsi jich ochoten klidně a s radosti věnovat případnému zloději. Pokud ti někdo vybere celý zůstatek na účtu tak je to pouze tvoje hloupost, že jsi líný a nebo neumíš si nastavit karetní limity. Pro zloděje karet bude asi úplně jedno na čí účet ztráta půjde. Hlavně, že on si nakoupí za něčí peníze. Bezkontaktní transakce bez PINu ti banka možná vrátí, ale jak jsem už tu psal zkus si někde zajít nakoupit a zaplatit za ten nákup bezkontaktní kartou bez PINu a pak to jdi v bance reklamovat a nám tu pak pravdivě napiš jak jsi s tím dopadl.
Ono je až takový velký problém alespoň trochu přemýšlet nad tím co zde někteří píšete? A nebo je to váš záměr prezentovat se zde jako hlupáci?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2016 17:48

Mě by spíše obecně zajímalo jestli má tady někdo nějaké praktické zkušenosti, že byla někomu odcizena či ztracena bezkont. platební karta a došlo přitom ke zneužití peněz neznámým pachatelem.
O jakou se jednalo banku? Kolik to bylo peněz? Jak to nakonec dopadlo? Vrátila banka peníze zpět?
Určitě by to bylo zajímavé, jak to chodí v praxi,. Pokud někdo má zkušenosti či o tom u někoho slyšel, ať určitě napíše.
anonymni

Odeslat příspěvekod jerry666 15. 11. 2016 17:52

Vlazy, můžu se zeptat, jaké máš vzdělání a kde jsi nabyl všechny ty poznatky, které tu prezentuješ? Díky.
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 15. 11. 2016 18:33

Spolubydlícímu ukradli peněženku. Během 4 ráno stihl pachatel vybrat kolem 7 tisíc. Mbank vrátila částku nad 150 EUR.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2016 19:02

Díky moc. Takže jestli rozumím, platil pachatel bezkontaktně do 500 Kč v úhrnné částce cca. 7 000 Kč? Banka uhradila pouze to, co jí přikazuje zákon tj. nad 150 EUR. To se tedy Mbank moc klientsky nepřevedla co?

Druhá věc je, že má nastaveny systémy ověření takovým způsobem, že je možné uhradit tak vysokou částku. Ideální je dle mě limit třeba max 2000 Kč či tak nějak podobně.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků