Vlazy proti zbytku světa (odděleno z vlákna Equa)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 11. 2016 19:18

Tyhle náklady banka jinak rozpustí mezi ostatní. Je jeho chybou, že si kartu nechal ukrást. Už jen pouhá spoluúčast daná zákonem je vadou.

Zkušenost švagrové - nechala si ukrást peněženku a jak Air, tak mBank se zdráhaly blokovat kartu s tím, že má prvně jen snížit limity. Karta nebyla ani jednou zneužita, zloděj tedy bral jen hotovost a na karty kašlal.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 15. 11. 2016 20:17

vlazy:
Máte pravdu, že pár tisíc pro mě nemá žádný význam. Než abych se nervoval jako vy a vymýšlel konspirační teorie, jak mi někdo může ukrást peníze, tak to raději budu žít v obavě, že máte pravdu vy a banka mi po zablokování karty z důvodu odcizení a vyreklamování neoprávněných transakcí nic nevrátí, i když tvrdí, že ano. Ve skutečnosti tedy žádnou obavu nemám.
A vaše navádění, abych se pokusil okrást banku, je také úsměvné a něco o vás vypovídá.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 11. 2016 22:28

jerry666:
Ono stačí nad tím trochu nezaujatě popřemýšlet a snad každý normálně myslící člověk bez rozdílů na vzdělání musí dospět k takovým poznatkům.

paty07 píše:Spolubydlícímu ukradli peněženku. Během 4 ráno stihl pachatel vybrat kolem 7 tisíc. Mbank vrátila částku nad 150 EUR.
Tomu asi nebudou věřit ti co si myslí, že banky vracejí bez problémů úplně všechny reklamované peníze provedené bez autorizace PINem a že možná jim k tomu přidají i nějaký úrok.

octaviampi píše:Zkušenost švagrové - nechala si ukrást peněženku a jak Air, tak mBank se zdráhaly blokovat kartu s tím, že má prvně jen snížit limity.
Pokud se nepletu tak u mBank jde kartu zablokovat i v IB a tam do toho banka snad nemá co kecat. Pokud má někdo důvod k blokaci tak banka by mu tu blokaci snad bez nějakých keců snad měla provést.

radecekh píše:pár tisíc pro mě nemá žádný význam.
Tak to je opravdu zodpovědný přístup k penězům. Místo aby jsi ty peníze věnoval např. na nějakou charitu tak jsi je klidně ochoten věnovat raději třeba případnému zloději.
radecekh píše:Než abych se nervoval jako vy a vymýšlel konspirační teorie, jak mi někdo může ukrást peníze,
Já si nic vymýšlet nemusím. To jsou reálné fakta. A i když se mi to nelíbí tak se kvůli tomu určitě nenervuji, tak jak se mi to snažíš podsouvat.
radecekh píše:to raději budu žít v obavě, že máte pravdu vy a banka mi po zablokování karty z důvodu odcizení a vyreklamování neoprávněných transakcí nic nevrátí, i když tvrdí, že ano. Ve skutečnosti tedy žádnou obavu nemám.
Já ti moje názory na to nevnucují. Klidně si považuj za pravdu co chceš. Tvoje údajná pravda mne ale nedokázala přesvědčit, že je to tak jak si to myslíš ty.
radecekh píše:A vaše navádění, abych se pokusil okrást banku, je také úsměvné a něco o vás vypovídá.
Nikoho tu k ničemu nenavádím. Úsměvné je to, že jsi nedokázal pochopit co jsem tím měl v úmyslu vyjádřit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 15. 11. 2016 22:38

Tak mam pocit, ze tady te nechape nikdo :mrgreen:

-- 15. 11. 2016 22:39 --

...a mam takovy vtiravy pocit, ze stejne tak to ma tve okoli. Takze se zeptam naprimo: nemas pocit, ze jsou vsichni kolem tebe omezeni hlupaci a trollove?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 11. 2016 23:33

vlazy, když jede po dálnici, tak všichni tupci okolo jedou v protisměru :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 16. 11. 2016 06:50

Normální lidi, to co je od vlazy, raději vůbec ani nečtou. Vždycky se tu ale najde i pár trotlů, kteří si tu s ním budou vyměňovat moudra... Pak už se to tady ale nedá číst vůbec!
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 16. 11. 2016 08:18

Nanestesti to uz mame oddeleno, takze nemusis sledovat tohle tema.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 11. 2016 09:27

Ať žije vlazy, já mu fandím. :-) Musí mít jistě spoustu obdivovatelů, když na jeho příspěvky tak zuřivě reagují a nenechávají je bez povšimnutí. :-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 11. 2016 11:34

Simply13:
Co z placení kartami banky mají je asi dobře známe. Zde je ale otázka co mají z placení kartami bezkontaktními bez zadávání PINu. Mají z toho větší bakšiš pro sebe než z plateb kartami pouze kontaktními s nutnosti zadání PINu? Nevím to, ale předpokládám, že asi ne. Podle mne jde pouze o zabedněnost a hloupost lidí kteří o tom rozhodují jaké karty se mají lidem cpát a jak s nimi mají platit a při tom nějaká bezpečnost jich příliš nezajímá. Možná je to i do jisté míry ovlivněné karetními firmami (VISA, MasterCard atp.) které k tomu banky tlačí.

gogo fin píše:Bohužel pro Vás nemám kladnou odpověď, protože kontaktní karty už vůbec nevydáváme.
Zajímalo by mne v čem je problém ty pouze kontaktní karty začít znovu vydávat alespoň těm kteří o to mají zájem a je jich asi dost. Opět asi v zabedněnosti těch kteří o tom rozhodují.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 16. 11. 2016 11:45

vlazy
Co z placení kartami banky mají je asi dobře známe. Zde je ale otázka co mají z placení kartami bezkontaktními bez zadávání PINu. Mají z toho větší bakšiš pro sebe než z plateb kartami pouze kontaktními s nutnosti zadání PINu? Nevím to, ale předpokládám, že asi ne. Podle mne jde pouze o zabedněnost a hloupost lidí kteří o tom rozhodují jaké karty se mají lidem cpát a jak s nimi mají platit a při tom nějaká bezpečnost jich příliš nezajímá. Možná je to i do jisté míry ovlivněné karetními firmami (VISA, MasterCard atp.) které k tomu banky tlačí.


Maji z toho vetsi provize diky tomu, ze lide diky pohodlnejsimu a rychlejsimu bezkontaktnimu placeni (bez PINu) plati oproti minulosti i mensi castky a tedy provedou pak v souctu vetsi utratu kartami, z cehoz pak ty banky maji zakonite vetsi provize.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 11. 2016 12:05

Zedna1:
Příliš tomu nevěřím, že by bezkontaktními kartami lidi více platili než těmi pouze kontaktními. Možná naopak někteří kterým se ty bezkontaktní platby bez PINu nelíbí začali platit kartou méně nebo vůbec kartami neplatí a používají více hotovost. Lidí platí bezkontaktními kartami, protože v naprosté většině nemají na výběr mezi pouze kontaktní a bezkontaktní kartou. Navíc stále čím dál tím více lidí vlastní nějakou platební kartu a to bez ohledu na to jestli je pouze kontaktní nebo bezkontaktní. V současné době už není příliš velkou výjimkou, že i starší lidí mají karty a platí s nimi. Placení kartami se stále stává běžnějším způsobem placení a rozhodně to není až tolik ovlivněné tím jaké karty jim banky nabízejí. Bezkontaktní nebo kontaktní karty proto na provize bankám z jejích plateb nemají příliš vliv. Má na to vliv počet lidí kteří je čím dál a více používají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 11. 2016 12:45

Co na to říci. Jedno je jisté. Banky jsou tlačeny svými akcionáři, aby lidé více platili platební kartou, neboť banky z toho mají provize. Bezkontaktní placení do 500 Kč toto ještě podporuje, neboť placení je pohodlnější. Takový je trend.

Na druhou stranu je řada lidí, kteří bezkontaktně platit nechtějí a já jim zcela rozumím. Z tohoto důvody by banky měly nabízet oba druhy karet, jak bezkontaktní, tak i klasické karty, kde je tato funkce vypnuta. Bohužel toto není pravidlem. Případně by měla jít povinně tato funkce zcela vypnout a to i pro offline transakce. Toto je zásadní chyba a nic moc se neděje.

Zcela jiná je otázka, jak se pak řeší škoda, která vznikne pokud někdo kartu odcizí/zneužije.

Komerční banka:
Dnes jsem schválně volal na odbor platební karet KB a.s. a bylo mě řečeno, že Komerční banka za takové transakce vždy ručí a to provedené max. 2 dny zpětně před blokací karty.
Pojištění Merlin opravdu není třeba.
Pokud klient požaduje kartu, kterou nejde použít bezkontaktně, tak je možnost karty Maestro, ale za roční poplatek 490,- Kč viz. ceník. ( cena je vyšší, než roční pojištění Merlin)

Česká spořitelna:
Tam mě bylo řečeno, že banky ztrátu uhradí, podá se reklamace a následně jsou neoprávněné platby vráceny zpět klientovi na jeho účet.
Zde je však výhoda, že před vydáním karty si klient může zvolit, zda chce vypnout bezkontaktní funkci. Touto kartou pak nelze platit bezkontaktně. Vždy je to nutné udělat před výrobou karty.

Jak je to u bank s případnou škodou v praxi, by bylo určitě zajímavé. Třeba u takové KB a.s. či České spořitelny. Máte někdo praktické zkušenosti? Či jste o tom slyšel?
anonymni

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 11. 2016 13:30

kamarad.michal píše:Případně by měla jít povinně tato funkce zcela vypnout a to i pro offline transakce. Toto je zásadní chyba a nic moc se neděje.
S tím souhlasím, ale kdo by to měl nařídit aby to bylo povinné? Parlament zákonem, ČNB nějakým nařízením nebo ještě někdo jiný? To si myslím, že je asi nereálné aby se našlo dost kompetentních a dostatečně uvědomělých lidí kteří by byli ochotni něco takového navrhnout a pak i schválit.
kamarad.michal píše:Komerční banka za takové transakce vždy ručí a to provedené max. 2 dny zpětně před blokací karty.
Ne vždy ztrátu nebo krádež karty lidí zjistí hned a někdy to může trvat i déle než pouze 2 dny a proto takové ručení ne vždy bude dostatečně vyhovující.
kamarad.michal píše:Zde je však výhoda, že před vydáním karty si klient může zvolit, zda chce vypnout bezkontaktní funkci. Touto kartou pak nelze platit bezkontaktně. Vždy je to nutné udělat před výrobou karty.
Je vidět, že určité řešení existuje. Chybí pouze ochota některých bank chovat se více proklientsky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod paty07 16. 11. 2016 14:23

kamarad.michal píše:Česká spořitelna:
Tam mě bylo řečeno, že banky ztrátu uhradí, podá se reklamace a následně jsou neoprávněné platby vráceny zpět klientovi na jeho účet.
Zde je však výhoda, že před vydáním karty si klient může zvolit, zda chce vypnout bezkontaktní funkci. Touto kartou pak nelze platit bezkontaktně. Vždy je to nutné udělat před výrobou karty.

Jak je to u bank s případnou škodou v praxi, by bylo určitě zajímavé. Třeba u takové KB a.s. či České spořitelny. Máte někdo praktické zkušenosti? Či jste o tom slyšel?


Spořka má v podmínkách taky spoluúčast 150 €, takže pokud uhradí vše, tak jenom pro nadstandardní vztah k zákazníkovi.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 16. 11. 2016 21:18

vlazy píše:Zde je ale otázka co mají z placení kartami bezkontaktními bez zadávání PINu. ...


Drtivá většina lidí je pohodlná a není paranoidní. Takže chtějí platit bez PINu. Když musí zadávat PIN, pro menší platby radši vytáhnou peněženku. Když jim ale stačí jen "pípnout", platí kartou i menší částky. Takže přes banky jde víc peněz.

vlazy píše:Zajímalo by mne v čem je problém ty pouze kontaktní karty začít znovu vydávat alespoň těm kteří o to mají zájem a je jich asi dost. Opět asi v zabedněnosti těch kteří o tom rozhodují.


Opět, paranoidních lidí je dost málo a nemá moc smysl se kvůli nim babrat s extra edicí karet. Ale je mi jasný, že kecka z internetovýho fóra tomu rozumí mnohem líp, než lidi co se tím profesně zabývají na plný úvazek ;)
lemming
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků