Vlazy proti zbytku světa (odděleno z vlákna Equa)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2016 10:32

jindra999 píše:platba u obchodníka přes čtečku?

O jakou platbu přes čtečku má jít? InCard Masterpass (Globus a pod.)?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Klient ps 3. 10. 2016 11:21

Vlazy, my v Praze mame nejradeji, kdyz nam Moravak co si utira zadnici kamenem, poradi, co a jak mame spravne delat.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 10. 2016 11:57

Klient ps:
Ono se mluví, že "dobrá rada nad zlato". :-) Nebo si snad myslíš, že v Prde_lákově (Praze) je zcela v pořádku zasílat to co by bylo možné zaslat v jedné obálce raději v obálkách čtyřech? Pro klienta je to zdarma obálek v bance mají asi dost a nějaké peníze za poštovné navíc asi také banku nepřivedou ke krachu a tak proč si nedat tu práci a nepovkládat to do obálek čtyř místo do jedné.
Naposledy upravil vlazy dne 3. 10. 2016 11:59, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2016 11:59

Ona lidská práce je (tedy alespoň v Praze) dražší, než obálka a poštovné. A nějaká kompletace a třídění by bylo nákladově o mnoho horší.

Nevím jak to má Equa, ale u nás v práci máme velkou tiskárnu s baličkou, která zvládne mnoho desítek tisíc zásilek za den, ale jen za předpokladu, že jsou stejné - tedy stejná velikost, stejná gramáž. Vytiskne, zabalí, ofrankuje. Jakákoliv odlišnost klade větší nároky na obsluhu a prodražuje celý proces.

Takže naopak rozeslat 4 potvrzení ve 4 zásilkách je naopak velmi logické a nákladově nejefektivnější.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 10. 2016 12:24

PatrikChrz:
Taky nevím jak to mají v Equa bank, ale předpokládám, že ty potvrzení asi nejdou rovnou z tiskárny do nějaké baličky když je na nich i razítko a podpis. Razítkovat by to možná mohl nějaký stroj, ale podpisovat to asi ne. Ten podpis tisknutý asi nebude když je na každým potvrzení trochu jiný. Když už to projde přes ruce nějakého bankéře tak asi pro něho by snad nebyl nějaký velký problém to vše vložit do pouze jedné obálky místo do čtyř. To by asi musel nad tím více logicky přemýšlet což by byla pro něho práce navíc a uvědomit si, že to všechno je zasílané na stejnou adresu, ale pro Pražáky je logika asi neznámy pojem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 3. 10. 2016 12:31

Kdo říká, že to všechno podepisoval jeden člověk, a především že ty 4 žádosti viděl pohromadě? Klidně se mezi ně mohly ve frontě dostat žádosti jiných klientů.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 10. 2016 12:51

fc70 píše:Kdo říká, že to všechno podepisoval jeden člověk,
Já to říkám. Usuzuji tak podle toho, že je na těch všech potvrzeních stejný podpis i když na každým trochu jinak napsaný.
fc70 píše:a především že ty 4 žádosti viděl pohromadě? Klidně se mezi ně mohly ve frontě dostat žádosti jiných klientů.
To sice může být pravda, ale nemyslím si, že by těch žádosti o to potvrzení měli až tolik když si to potvrzení jde stáhnout z IB a vytisknout. Je to tak sivce bez toho razítka a podpisu, ale mnohým lidem to asi bude takto stačit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Markas1988 3. 10. 2016 13:17

už jsem se s tím setkal u více institucí, může to také být o nastavených procesech, co si budeme povídat, nejvíce chyb nadělá člověk...
Markas1988
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 10. 2016 13:37

Ano může to být o nastavených procesech které ale nastavuje člověk a ten ne vždy nad tím co a jak nastavuje dostatečně a logicky přemýšlí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod franko_cz 3. 10. 2016 16:21

Kolikátý den v měsíci se v IB zobrazí PDF výpis za předchozí měsíc?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod charman 3. 10. 2016 17:02

Equa bank je parodie na banku. Mám zkušenosti s x bankami ovšem Equa to je horší odpad než polská žumpa. Oproti jiným bankám naprosto nejpomalejší převody, ale řádově.

Včera v 15.00 zadaná platba. Do teď visí u Equa v čekárně plateb !!! Tady kdyby mi dali za doporučení banky 1.000,- Kč, tak bych ji nikomu nedoporučil, protože doporučovat takový odpad je k ostudě.

K čemu je taková banka. Hotovost nevložíš, převody nefungují. No hlavně, že k repůjčce dávají tablet zralý tak na podložení stolu.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 10. 2016 18:25

Krasne receno :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 10. 2016 18:45

charman:
Mluví se, že "kdo chce psa bít ten si na něho vždy bič najde". Equa bank rozhodně není až tak katastrofální bankou jak se to snažíš zveličovat. Netvrdím, že je to ideální banka a že všechno tam funguje dobře, ale oproti tebou zmíněné "polské žumpě" je to banka zlatá. Ano hotovost v této bance nevložíš, ale kolik je ¨bank z těch nízkonákladových kde ti tu hotovost vložit umožní? Která jiná banka ti dá 40 Kč za vklad hotovosti prostřednictvím poštovní poukázky? Převody samozřejmě fungují, ale že to asi není podle tvých představ tak to už je tvůj problém.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 10. 2016 19:00

A přátelé, je to tu zase. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod charman 3. 10. 2016 19:06

Milý vlazy nikdy jsem na Equa bank neřekl ani slovo, ale co je moc to je moc. Já zase nevím co všichni mají proti Mbank. Ti zase dle mne mají celkem slušné elektronické bankovnictví a platby provádějí velmi rychle. Kurzy sice katastrofa. Ale vždy si musíš na bance vybrat to pozitivní. A to mohu hodnotit všechny ostatní banky.

Na Equa bank bylo pozitivní pouze to 1% do 30.9.2016 na spořáku. Jinak nic. No a teď je to absolutně nezajímavá banka, která českému bankovnímu sektoru nepřináší naprosto nic a nikomu ani zde na fóru by myslím nechyběla.

Ty vole mně poser je 3.10. 20.00 a včera zadaná platba tedy 2.10. v 15.00 je stále v čekárně plateb. Mé vlastní peníze stále banka drží a nemíní odeslat. No to není banka to je spolek diletantů.

vlazy píše:charman:
Převody samozřejmě fungují, ale že to asi není podle tvých představ tak to už je tvůj problém.


Jestli ovšem víš co je to bankovní převod. Když zadám u spořky převod např. v 11.45, tak ve 13.30 jsou ve FIO. Chápeš to. Za hodinu a něco. Či když z Mbank odešleš v 7.45 tak v 10.00 jsou v ČSOB. Toto je řád hodin.

Každá normální banka provede převod max. do 24 hodin. Ovšem Equa ty peníze nebyla schopna za víc než 24 hodin ani odepsat z účtu natož poslat do jiné banky.

Takže dle mne - a každý máme jiný názor - je Equa bank v této chvíli naprosto nejzbytečnější banka v ČR. K čemu mi je účet bez podmínek když nic nefunguje.

Dnes podmínky 12.000 či 15.000 v Uni či ČSOB a dalších splní myslím bez problémů každý.
charman
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků