Nový loterijní zákon

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2017 07:42

Tak teď už není co řešit, nový zákon prakticky umožnil sázení v zahraničí zcela bez kontroly, jediným potřebným vybavením bude VPN (zatím možná stačí nastavit si vlastní DNS servery, třeba veřejné od Google).

Kdyby stát chtěl (a v zákoně si to odpovídajícím způsobem upravil), neměl by problém českým občanům prakticky zamezit sázení v zahraničí, nebo alespoň mimo EU. Stačilo by požadovat od bank a různých mikroplatebních společností jako je PayPal, Skrill a další pravidelný report všech MCC odpovídající sázkovým kancelářím v jiné než české měně (a měnách EU) a/nebo placené do zahraničí (mimo eu). Pak už jen rozesílat jednotlivým "sprostým podezřelým" dopis typu "explain or pay". Stačila by na to jedna sekretářka na ministerstvu financí.

Každopádně stát tyto ambice evidentně nemá, takže není co řešit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 2. 2017 17:02

Ono to neni tak jednoduche prolomit bankovni tajemstvi. Zasahuje to do osobni svobody cloveka a prava na vlastnictvi majetku, neobstalo by to u Ustavniho soudu. Ochrana pred terorismem mozna, ale ochrana pred sazenim v zahranici?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 2. 2. 2017 17:16

PatrikChrz: Znovu se ptam, proc by stat mel mit ambici pokutovat obcany? Problemove SK maji stranky v cestine, ceskou podporu a hlavne platby se posilaji na ucty vedene v CR. To je v poradku? Proc napriklad stat neobstavy sazkovkam bez licence tyto ucty?
Korzaik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 2. 2017 17:24

Obstavit ucet? Zablokovat prostredky na uctu muze jen exekutor, soudni vykonavatel nebo OCTR. A ti na to nemaji zakonne zmocneni. Nez bude neco uzakoneno, tak ucty v CR zrusi sami vlastnici a zacnou pouzivat ucty v zahranici.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 2. 2. 2017 18:18

Pokud by se musely řešit vklady na zahraniční účty a SK vyplácely výhry ze zahraničí, většina lidí by si to rozmyslela, jelikož by to bylo obtěžkáno poplatky na obou stranách.

SK, přes které z ČR tečou největší objemy peněz, sídlí v zemích EHP. To zároveň nemusí být země EU, ale platí v nich Smlouvy o založení evropského společenství (SES) o volném pohybu zboží, osob, služeb a kapitálu.

Zakazovat občanům EU sázení v těchto SK je tedy v rozporu s těmito smlouvami.
Korzaik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 2. 2017 20:12

Poplatky by asi byly nižší než české daně. :-)
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 3. 2. 2017 06:36

Jenze by je platili klienti.
Korzaik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 2. 2017 07:41

To tezko, klienti by sazeli v tech bezpoplatkovych, konkurence funguje.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 3. 2. 2017 16:28

Chtel bych videt sazkovku, co by za klienty platila SEPA platby. Jeste kdyz stoji u kazde banky jinak. Jak by asi zjistili, kolik to dela?
Korzaik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 2. 2017 16:36

By nabijeli hracsky ucet kartou, ja to jinak nez kartou nikdy nenabijel.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2017 16:07

Sepa platby nejsou problém, je možné to dělat přes devizovky (Devizy.cz, europlatba.cz) zdarma.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod vlasak2006 30. 9. 2019 20:07

Ono je asi těžké polemizovat, jestli nový loterijní zákon je dobrý či špatný. Je to poměrně subjektivní věc, podle toho z jak se na něj díváme. Pokud budeme zástupce internetového kasina, potom to byl od Babiše jasný klacek pod nohy, protože tuzemský gambling dostal tvrdou lekci v podobě všech restrikcí. Pokud jsem nemocný gambler, možná mi zákon pomůže s mojí závislostí - jelikož prohrávat peníze už není tak snadné jako dřív. I když potom jsem viděl např. tady https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/herny-hazard-hraci-automaty-gambleri-kvizomaty.A180216_204035_ekonomika_ane a vše je jinak. Co je zajímavé, že v zákoně zapomněli poukázat na bitcoinové kasina kde neplatíte penězi, zmiňují se o tom např. tady https://cz-casino.cz/jak-hrat-s-bitcoinem-v-online-kasinu/. Tzn. že hrou v čistě kryptoměnovém kasinu nenaplňujete podmínku hazardní hry a zákon neporušujete.
vlasak2006
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků