OFF topic z vlákna Prémiové účty u českých bank

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 2. 2017 23:44

ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod eR99 7. 2. 2017 07:01

Pokusy o škatulkování na téma příjmy, chování, apod. jsou zcestné. Žvatlání o ztrátě času rovněž. Bankovní produkty jsou mým koníčkem. Hledání nejoptimálnějšího nastavení produktů (tzv. vyzobávání rozinek) mě baví. Desetitisíce ročné,co mi to přinese, na ulici nenajdu. Raději se podpořme a hledejme další cesty. A lepší kávu a důstojnější prostředí pro jednání než v EP v žádné jiné bance nemají. :)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 2. 2017 08:21

Ačkoliv mi při zaslechnutí slova "finanční poradce" naskakuje husí kůže, Fantucci má pravdu. Omezovat náklady lze jen do určité míry. Teoreticky maximálně do jejich výše (což je ale nemožné). Řekněme, že máš, Mrusnoku, příjmy 20t a výdaje 14t. Je zřejmé, že více než 14t neušetříš, ale se soukromou praxí je reálné se dostat na příjmy (tedy myšleno zisk) 100t.

Ono v tom blbnutí může být zahrnuto leccos. Myslím, že sledovat tyto věci by měl v určité míře každý, takže ten čas věnovaný navíc, už není tak velký. Navíc točení bez pošty zase tolik času nesebere. Pro mnohé je to koníček, zatím poměrně slušně honorovaný, pro některé jsou to i úvěry zdarma, myslím, že by mohlo hrát roli i mírné uspokojení, jak jsme oškubali ty zlé banky ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 7. 2. 2017 09:00

Nene, pravdu má S474N. ;-) Dr. Karle nevím jestli to chápeš, ale já nemám (zatím) na výběr jestli budu dělat asistenta soudce nebo jestli budu mít vlastní praxi. A jako asistent si nemohu nijak přivydělávat. Nemohu např. lidem za úplatu zpracovávat návrhy na povolení oddlužení nebo jiná podání, protože bych měl konflikt zájmů. Bylo by nepřípustné, kdybych si rozhodnul o návrhu, který jsem sám zpracoval. Takže pro mě v tuto chvíli vede právě cesta přes ty výdaje.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2017 09:10

Většina koníčků peníze stojí. Tenhle peníze (a jiné výhody či bonusy) generuje, tak proč to nevyužít.
Jsou to desítky (a když se zadaří, tak v některých letech i stovky) tisíc. Neříkám, že není příjemné je vydělat i jinak, ale těžko někde najdu tak výhodný poměr mezi námahou a výdělkem jako zde.

A zásah na straně výdajů má obrovskou výhodu - lze realizovat ihned. Naproti tomu zvýšení příjmů je obvykle záležitostí dlouhodobější.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 2. 2017 09:46

Opravdu stovky tisíc za rok? :shock:
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 2. 2017 09:56

Mrusnok: Já to chápu velice dobře. Nejsem sice právník, ale dělám v podobné branži. Ano, Ty (a S474N) máš taky svoji pravdu, ale dlouhodobě platí to (a je to efektivnější), co psal Fantucci, a Ty k tomu nakonec taky nejspíš budeš směřovat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 2. 2017 10:24

07Petr píše:Opravdu stovky tisíc za rok? :shock:


Zdarma letenky
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 7. 2. 2017 11:01

Aha, takze misto toho, abych si zvolil efektivne dodavatele plynu a usetrit tak 15 litru rocne, tak si mam najit zamestnani, kde si tech 15k navic vydelam? Jo panove, to zni opravdu logicky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 7. 2. 2017 11:37

Co s tím má společného dodavatel plynu? Jestli někdo investuje svůj čas na vydělávání posíláním dobírek na poště a podobnými nesmysly, pak to musí být totální lopata, protože tohle skutečně není nejefektivnější způsob vydělávání peněz. Sebrat bonus v řádu tisíců za založení nějakého produktu ještě vypadá za určitých podmínek rozumně, ale ten cirkus, co tu někteří předvádí, už je úsměvný.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 7. 2. 2017 11:40

qwertz375 píše: Sebrat bonus v řádu tisíců za založení nějakého produktu ještě vypadá za určitých podmínek rozumně, ale ten cirkus, co tu někteří předvádí, už je úsměvný.


Jestli ti nechybi trochu predstavivosti, nerikam ze to tak ma kazdy, ale muze to delat nekolik desitek tisic mesicne ... M E S I C N E
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 7. 2. 2017 11:47

Desítkám tisíc měsíčně bych tedy nevěřil. Tipuju, že někdo hodně šikovný z toho mohl teď ke konci po získání několika kreditek dostat tak 8 tisíc.

Bát už se teď nemusíte, tak se klidně pochlubte :)
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 7. 2. 2017 11:53

Neni to otazka viry, rozebirat urcite ne ... mozna jen obecne, samozrejme jsou nutne nejake predpoklady, tj. zapojit i dalsi/dalsiho clena rodiny, byt dostatecne bonitni apd.

Co me se nejvic libi jsou jednorazove akce typu Rychla pujcka, 10% z platby Cetelem nalepkou po dobu 3 mesicu apd. Kazdy rok jich je nekolik a vzdy je trochu adrenalin jestli to vyjde :)
Naposledy upravil treborit dne 7. 2. 2017 11:56, celkově upraveno 1
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 7. 2. 2017 11:55

treborit píše:Jestli ti nechybi trochu predstavivosti, nerikam ze to tak ma kazdy, ale muze to delat nekolik desitek tisic mesicne ... M E S I C N E


A jak asi? Součet všech vratek na všech kreditkách aktuálně není ani 10tis. To, že jdou snadno vyčerpat, trvá rok-dva, a často jenom díky chybě v bankovním systému, protože se reálně jedná o quasi-cash transakce, ze které nejen, že bonus správně nenáleží, ale ještě jsou okamžitě úročeny (bude moc velká sranda, když to někomu banka doúčtuje). Většinu doby šlo bonus posbírat pouze skutečným obratem, kterého průměrný klient dosáhne maximálně rozdáním kreditek mezi příbuzné, známé nebo kolegy - tím ovšem sám riskuje (finančně gramotný kolega si tu kreditku pořídí sám). Pak už zbývají jenom jednorázové nebo nepeněžní bonusy, které mohou být zajímavé, ale nejsou vždy pro každého využitelné.

Rozhodně to není tak černobílé, jak tu někteří exoti prezentují ;-)
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2017 12:07

Já už jsem zde byl sepsut, že moc prozrazuji, tak už raději prozrazovat nebudu. A ano, je možné získat i desítky tisíc měsíčně. Ale možnosti se dost uzavírají a brzy to už bude jen paběrkování.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků