Eurosojuz chystá tzv. Kyperský scénář vyrabování vkladů

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 3. 2019 08:57

Dnes bude krásný den, užijte si ho všichni.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 30. 3. 2019 09:06

Ano, krásný den, zase budu dřít na cizím... )) ))

Tohle nemohla být snad náhoda, tady zasáhla nějaká vyšší moc, tři nefunkční zbraně (dvě na straně vrcholných nacistů) během nejdůležitější likvidace německého válečného Zločince, aspon zdechal hodně dlouho zm.d jeden masový vrah německý.
Všimněme si jak i nynější proněmecká kolaborantská masmédia a političtí zločinci zásadně označují největší likvidaci vysoce postaveného němce v celé Evropě zásadně i po 77 letech za "atentát", tedy přesně tím stejným slovem jako oznčovali likvidaci masového vraha protektora sami němci a tehdejší kolaborantská masmédia. Tedy v čem se vlastně změnila doba !! ??

https://www.info.cz/magazin/tri-nefunkc ... 10223.html
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 3. 2019 19:45

neosobně píše:At už to konečně krachne, krachne a krachne ! Modlím se za mega krizi, at ceny realit spadnou o 30-50-60% a banksteři skáčou z oken vč. burziánů....pak já koupím.
Zrůdný režim banksterů, relitních zlodějů a exekutorských potulných loupeživých band pacholků musí padnout ...!


Z ceho chces kupovat, kdyz se vydavas za chudaka a luzu, co dre na jine, protoze je neschopna a lina (pohodlna)? Pred 100 lety bys bydlel v plesnivem sklepe nebo ve slumu, dnes i luza ma teplo a pitnou vodu a neprsi na ne, presto breci. Ja kdyz chci, vyziju za 100 Kc na mesic a luza breci, ze 20000 Kc (median mezd) neni k ziti :-))
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 30. 3. 2019 20:40

Ty jsi lůza, za 100kč nejde vyžít ani den a to chodím pravidelně na panský rybník lovit svoje ryby a do panského lesa pro svoji zvěř a svoje dřevo, o vše mě stejně panstvo "fon" nebo poprivatizační Zločici okradlo, tak je třeba si aspon zlomeček uloupnout pravidelně zpět... )) ))
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 30. 3. 2019 21:52

"neosobně píše:
At už to konečně krachne, krachne a krachne ! Modlím se za mega krizi, at ceny realit spadnou o 30-50-60% a banksteři skáčou z oken vč. burziánů....pak já koupím.
Zrůdný režim banksterů, relitních zlodějů a exekutorských potulných loupeživých band pacholků musí padnout ...!"

Když už se tu o tom píše, o kolik to (byty) může reálně spadnout? O 50 % asi těžko...

Může hypoteticky nastat situace, že by u nás v ČR klesaly ceny nemovitosti dolů, ale akcie rostly i nadále? Protože tady v ČR se hovoří o tom, že ceny nemovitostí narazily na svůj strop, čili se hovoří o jejich možném propadu, kdežto akcie (i ty české) jsou více spjaté s celosvětovou hospodářskou situací a tam to ještě na kolaps nevypadá. Podle teorie tenhle vývoj (pokles cen nemovitostí, ale zároveň další posilování akcií) není moc pravděpodobný, ale teď to na něj vypadá. V čem je to moje uvažování vadné? Nebo je to fakt možné, aby se to ubíralo tímto směrem?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 3. 2019 22:22

Ceny nemovitosti nespadnou, jen se kompenzuje bublina, tzn. ze v roce 2006-2007 nastoupaly tech treba 70% (v CZ to bylo v dobe teto bubliny v prumeru okolo 20%), no tak pak se provedla jen korekce... takze pokud si nekoupil za predrazenou cenu napr. v bubline 2016-19, tak ti v prumeru na 99% neklesnou. Jde o to ze zed kazdy druhy se snazi prodavat za nadsazenou cenu (to je ten strop), takze bude spise stagnace. Propad nastane zejmena v pripade, kdy banky zvysi uroky a lide nebudou mit na hypo.

@neosobne: slovo nejde pouziva kdo :-) schopny clovek prizna: neumim...

A ze nejde? Udelame sazku u notare o 100.000 Kc a ja ti na mesic predvedu, ze to jde, souhlasis?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 30. 3. 2019 22:26

Je nutno si uvědomit zcela jednostrané zaměření koloniální ekonomiky Kolonie česko s pouze zaměřením na automotive a subky pro automotive.
V případě hospodářské krize ve světě či Evropě, jsou auta první co firmy a privát omezují a nekupují, čili Kolonie česko půjde ke dnu jako Titanic, nic tu nevlastníme a co vyrábíme, vyrábíme jako subky pro automotive a němce, korejce apod.
Čili je tady obrovský potenciál cesty ke dnu zn. "Detroit" a stovky tisíc nezaměstnaných a desítky tisíc realit vrhlých z nesplácených hypoték na trh silně pod cenou a se stále padající cenou, protože jich je mooccccc....
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 30. 3. 2019 22:31

Ale "korekce" -20 % směrem dolů je snad pád cen nemovitostí, ne? Pak je na místě se ptát, jestli už k tomu obratu (trendu) vůbec došlo, protože ani na tom se všichni zdaleka neshodují. Pak taky záleží, co bereš za "klesnutí", ceny na úroveň někde 2010 (tedy ty po velkém pádu z let 2008-09) už asi nespadnou nikdy, ale to je logické, protože inflaci, respektive změna kupní síly udělala svoje. Ale ikdyby se vzala cena z toho roku 2010 u bytů a přičetlo se k tomu řekněme +30 % nahoru, jakožto inflace za 9 let, tak ty ceny jsou totálně jinde... A to nejenom v Praze, ale prakticky všude. Tady v Pardubicích taková garsonka stávala 950 tisíc, teď se obdobná koupí tak za 1,6 mil. Takže buďto ty ceny tehdy byly totálně mimo anebo ten prostor pro pád tady je a je velký.

-- 30. 3. 2019 21:34 --

Tak ten automobilový průmysl se ale netýká celé republiky, to jsou spíše lokální vlivy na Mladou Boleslav, Kvasiny atd... Tady v Pardubicích je jediný velký zaměstnavatel Foxconn a ten zapřičinil, že ceny bytů v lokalitě Dubina jsou dost podobné s cenami v uplném centru města. To taky asi není uplně přirozený stav.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 3. 2019 22:38

Garsonku v panelaku v pernikove si za 1.6 koupi jen ***, to jsou nabidkove ceny a ty jsou nyni nafoukle zrovna v pernikove se nafukuji, zjisti si transakcni ceny z katastru. Anebo si tam zavolej na ten inzerat a rovnou chtej slevu. Podle toho poznas realny stav nabidky a poptavky. Tam kde jsou fabriky tam proste ceny vystoupaly noo... to chtelo kupovat pred touto poptavkou.

Stejne tak mohu tvrdit ze 950 staval 3+1 v roce 2000 a take je to pravda.
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 30. 3. 2019 22:48

Ale já netvrdím, že 1,6 mil musí být v Perníkově realizační cena toho bytu. Není, je to cena nabídková. Ale cena nabídková 950 tisíc za garsonku byla i v tom roce 2010, takže se dá předpokládat, že realizační by byla ještě níž. Podle vyjednávání o 1 bytu těžko poznáš, jak se má nabídka vs. poptávka, to by bylo daleko užitečnější mít nějakého známého v realitce v dané lokalitě. Sám tomu poklesu fandím, kdyby přišla nějaká zajímavá korekce, řekněme -20 až -30 % dolů, tak bych nachystal pytel jako Byzantskej kupec a těch garsonek třeba 5 koupil. Ale za ty současné ceny to prostě odmítám.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 31. 3. 2019 00:44

Prachů a realit se nenajíte a nenapijete. Díky zrůdné politice biopaliv je ničena půda jako nikdy přetím, česká pobočka a distributor MONSANTO = Agrofert ničí ve jménu kšeftu nenávratně půdu v řepkových megaplantážích, chemií Monsanto-Agrofert kde nic jiného nevyroste a zvěř z toho hyne. Takto umlácená půda z pohybu mega strojů je utužená na maximum a žížaly jsou otrávené a nejsou, takže se voda přestává vsakovat a odtéká za spalchu ornice vybetonovanými koryty. To samé se děje ve jménu biopaliv v tropech se sojou a palmou olejnou. Smrt Biopalivům, Burešovi a Agrofertu a hlavně Monsantu.
Zrovna minulý týden jsem koukal na praxi ZD, před setím obilí postříkali zbytky jetele z min roku Rondupem a pole bylo jako by rok nepršelo, pak do toho jedu nasely obilí. Dříve by se jetel zaoral a dodal půde vzásný organický materiál, který váže vodu, dnes jde v 1. řadě o prachy a orání je drahé, levnější je chemie Agrofertu (Monsanto)

K.rva at ty korporáty a majitelel Monsanta a Agrofertu už konečně někdo otráví jejich vlastní chemií, nejraděj Bureše vhodit do toho kubíkové plast kontejneru plného Rondupu. Smrt oligarchům a hamiždnému kapitálu !

V některých regionech Kolonie česko prakticky není žádná pozemní voda už. v drtivé většině regionů hladina podzemní vody neustále klesá, sledujeme jí ve vrtech v podzemních jezerech a posledních cca 10 let hladina neustále klesá a klesá, voda není dostatečně dopnována, ta co se vsákne na povrchu sotva stačí na provlhčení svrchních částí půdy a nemá šanci stéci desítky metrů do podzemí.
Mimochodem, voda která nyní stéká v podzemí 50 metrů hluboko, spadla na povrchu před desítkami roků, tak dlouho trvá než se přefiltruje desítky metrů do podzemí....
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 31. 3. 2019 01:34

Ze se s nim vubec bavite, ten bude mlit stale tu svoji pisnicku o nespravedlive spolecnosti. :D
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 31. 3. 2019 01:55

MarekVach píše:Když už se tu o tom píše, o kolik to (byty) může reálně spadnout? O 50 % asi těžko...
Dával jsem to vedle, a doufám, že to v tomto vlákně nenadělá moc škody:
https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/blog_cnb/prispevky/frait_konecny_broz_20190327.html píše:Byla doprovázena dramatickým propadem cen domů a bytů, které mezi vrcholkem v dubnu 2007 a dnem v březnu 2013 klesly o 55 %
(Nezapomeň, že fakt málokdo, kdo to za ty vrcholové ceny kupoval, si asi myslel, že to kupuje na vrcholu bubliny, a že by bylo lepší počkat.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 31. 3. 2019 09:02

Diagnostika psychopatů: "Dá se to prokázat. Můžete takového člověka například napojit na polygraf a pustit mu hororové scény. My ostatní se začneme potit, začne nám bouchat srdce, ale psychopat nic. Jiná testovací metoda spočívá v tom, že necháte člověka psát na klávesnici – například když uvidí kolečko, zmáčkne klávesu „f“, a když čtverec, tak „j“, a tak dále a do toho mu začnete promítat nějaké hrůznosti. V tu chvíli běžný člověk zpomalí, protože mu to odvede pozornost, ale s psychopatem to nehne."

https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/ ... -internetu

Okamžitě zavést po naše politiky vč. PS a Senátu ČR, krajů a malých okresů a starostů obcí. Gagantuju vám, že nejméně 70% budou 100% psychopati.
Poté okamžitě vyvlastnit jejich nakradený majetek a izolovat do hlubinných dolů na doživotní skutečnou práci, kterou nikdy nepoznali, vždy parazitovali na cizí dřině.
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 31. 3. 2019 14:37

fc70:

"Dával jsem to vedle, a doufám, že to v tomto vlákně nenadělá moc škody:"

Jako do jiné diskuze? Nic jsem nenašel.

"(Nezapomeň, že fakt málokdo, kdo to za ty vrcholové ceny kupoval, si asi myslel, že to kupuje na vrcholu bubliny, a že by bylo lepší počkat.)"

No o to víc devastující dopad to na toho někoho potom mělo. Nemovitostí se člověk mnohdy upisuje k "otročině" na dalších 20 let, když ti hodnota baráku spadne znenadání -50 % dolů, tak v podstatě 10 let dřeš zadarmo (odepsal jsi hodnotu svojí práce na 10 let). Tohle se hodně podceňuje, ale obecně se s tím asi těžko dá něco dělat. Pro mě je to taky nepochopitelný, jak při 2-3 % inflaci, či třeba 6 % ročním růstu mezd, můžou zdražit byty za 4 roky +80 %... Přitom už tehdy před tím růstem byly vzhledem ke zdejším platům jedny z nejdražších, ne-li nejdražší v Evropě. Něco je tady prostě špatně, češi ve vlastnictví nemovitosti asi vidí svatý grál či co.
MarekVach
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků