Eurosojuz chystá tzv. Kyperský scénář vyrabování vkladů

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 31. 3. 2019 19:45

fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 31. 3. 2019 20:06

Jenže to se stalo v Irsku. Tady by se něco takového stát nemohlo, protože tady chce každý nemovitost vlastnit. Už při poklesu -30 % by to zase lidi začali skupovat jako diví a tím působili na ty ceny zase opačně. V USA v některých částech se ceny domů taky propadly na 1/4 původní ceny, v Detroitu ještě více, ale oni k bydlení mají jiný vztah, než češi. Ale kdyby se to stalo, byl bych opravdu rád.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 31. 3. 2019 20:17

(Omlouvám se, to Irsko jsem vynechal omylem.)

Naopak, právě proto, že tu „každý“ chce nemovitost vlastnit, každý, kdo jen trochu může, už ji koupil, a nepotřebuje pro sebe druhou; ta by byla jen na investici a po propadu cen by se do takové investice většině nechtělo.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 31. 3. 2019 20:34

Potenciál k drastické krizi hospodářské, nezaměstnanosti je v Kolonii česko obrovský, většina ekonomiky jede na subky automotive, NE že jen Boleslau či Kvasiny, ale hlavně obrovské množství subek a služby a obsluhující banky atd. Propad cen nesplácených předražených hypo nemovitostí bude velmi drastický, navíc ani tyto staré byty nemají tu hodnotu ani fyzicky, za socíku už by je dávno nahradily další nové paneláky, když by tyto dosloužily po 40- ti letech. Buržoji zlodějští je naopak předraží a prodávají jako by byly nové a bezvadné bez destrukcí nosných prvků jako armatur, balkonů a stoupaček atd.
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 31. 3. 2019 21:52

fc70:

Kdyby se nemovitosti propadly na půlku, tak by nájmy dělaly 10 % ročně. To by se do těch bytů začala stěhovat i ta největší lůza. Na druhou stranu, je tady spousta lidí, co vlastní celé činžáky, proč by něco takového dopustili? Jinak dlouhodobě je tu nejdražší bydlení vztaženo k platům snad v celé Evropě, tohle by se taky změnilo, ač to tu tak je už min od 90' let.

neosobně:

Jenže do těch exekucí nespadne každý byt/barák, to bude jenom část trhu, zase poptávka se určitě bude rekrutovat i jinak.

No, buďme rádi, jestli vůbec nějaká korekce přijde.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 31. 3. 2019 22:36

Kdyby se nemovitosti propadly na půlku, tak by nájmy dělaly 10 % ročně. To by se do těch bytů začala stěhovat i ta největší lůza.
První, co Google našel, https://www.daft.ie/report/2018-Q4-rental-report.pdf : pokles nájmu o 28,3%, a růst počtu nabízených bytů na čtyřnásobek. Netuším, jak moc je ten dokument relevantní, ať to studuje někdo, kdo do nemovitostí investuje (a pak bych uvítal nějaké doplnění).

Na druhou stranu, je tady spousta lidí, co vlastní celé činžáky, proč by něco takového dopustili?
Jak, „dopustili“? Když máš poloprázdný činžák a ten vedle je plný s o 20% menším nájmem, tak taky snížíš nájem aspoň o 20%. Majitelé nemovitostí nejsou jeden monopol, aby se mohli dohodnout, že budou držet ceny vysoko.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 1. 4. 2019 18:21

Potenciál a vysokou pravděpodobnost, která vytváří třaskavou směs Mega krize dále zvyšují státní zásahy německého raichu EU do automotive segmentu, nejdříve diesel gate, nyní státně dotlačný koncern Hitlerův VW, který už oznámil rušení výroby celých řad i benzínových motorů ve prospěch NEEKOLOGICKÝCH a drahých elektromobilů, přitom je jasné, že výroba elektřiny pro neekologické baterie těchto monster elektromobiů je vysoce neekologická zejména v německu, které zakázalo výrobu z jádra a vyrábí z uhelných elektráren a nebo vysoce POKRYTECKY dováží jadernou elekřinu za pakatel z Kolonie česko po trasách VVN vedení a ochraných traf zaplacených ožebračeným česlým danovým poplatníkem.

EU je projekt německých gigantomanů jak si podrobit ostatní národy mírovou cestou přes pseudoekologické projekty, které postupně vyřídí ekonomiky těchto závislých koloniálních států, napřed to byla solární Zlodějna OZE- 495Kč za MWh platíme zbytečně, dále Bioplynky a naprostá devastace půdy a mega eroze a otrávená
půda chemií vlivem kukuřičných a řeplokových megaplatáží a nyní nás dorazí pseudoekologické elektromobily s dotacemi pro multimilionáře a miliardářské firmy a ouřady...a "ekologickými " trestnými daněmi pro běžné ožebračené občany nucené jezdit na levných a spolehlivých spalovacích motorech...Chudí a ožebračení občané jsou nuceni dotovat nesmyslné "eko" pseudoekologické projekty ze kterých mají zisky milionáři a korporace a dotují jejich nákupy také multimilionářům, protože předražené "eko" výrobky si běřžní občané nemůžou dovolit ani když jsou dotované...takže si je kupují za milionářské dotace multimilionáři, kteří žádné dotacd nemají ve skutečnosti potřeba. Ale to je tak stejně jako s dotacemi z "fondů EU" , které také ve skrze dotují multimilionáře a jejich nemyslné projekty z našich daní ožebračených běžných občanů, na dotace EU se totiž € netisknou v Bruselu že... ale musíme je tam nejdříve z národního rozpočtu poslat, tj. z daní nás ožebračených pracujích, nebot milionáři a podnikatelští zločinci žádné daně neplatí.

Smrt kapitalismu, smrt německému imperialismu EU ! !!
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 4. 2019 19:12

Apríl!!!
:mrgreen:
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 3. 4. 2019 10:54

Prohnilý režim v naprostém rozkladu...

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... -stat.html
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 3. 4. 2019 15:08

https://moneymag.cz/bydleni/11957-cesi- ... -internetu

Zrůdný režim, který většině národa přinesl neskutečnou bídu bydlení a drahotu národní energie = elektřiny, z elektráren postavených našimi předky z našich daní...skrz na skrz zkorumpované úřady a zkorumpované pseudoekologické sdružení šroubují ve společné Mafiii s devlopery a bankami ceny výše a výše...avšak na obzoru už je velký výbuch této Megabubliny...
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 3. 4. 2019 19:37

Zrůdný zločinecký režim bolschevický okradl občany dvakrát v roce 1948 a měnou 1953.

Současný 30-ti letý Zrůdný zločinecký režim občany okrádá nepřetržitě privatizacemi, milionářským "sociálními" dávkami dotacemi EU pro multimilionáře (placených z daní běžných občanů), nejdražšími energiemi a daty v Evropě, NEJDRAŽŠÍMI byty a domy v Evropě, které donutili celé genrace zadlužit se u cizáckých koloniálních bankovních korporací astronomicky do konce života a spíše až do další generace a učinil z nich fakticky OTROKY korporací, protože vysoce stresovaní hypotékáři nedožijí důchodu a tak astronomicky předražené reality bude splácet ještě další genrace...
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 4. 2019 22:30

Zrudny rzim :-) Jdi do Chiny tam bud lidove dmograticky rezim
MarekVach píše:No, buďme rádi, jestli vůbec nějaká korekce přijde.

Budou to jednotky procent imho, zalezi, jestli vyskoci uroky a nezamestnanost. Pokud ne, tak bude jenim stagnace. Lidi - koncaci - by kupovali dal. Kdyby meli za co. Nejhorsi kupec je koncak (s nim nebo jeho emocmi investor nemuze souperit) a pokud uz tam nejakou nemovitost mas, tak neni problem “mit znameho realitaka” a pusti ti info, kdyz vis jak na nej.

A proc to tak kleslo? Kdyz si to zprumerujes, tak zjistis, ze to jen kopiruje inflaci a ma mirny rust kontinualne. Abys dobre nakoupil musis vedet co a jak a poznat, kdy je dobra cena a sance, to jsou roky zkusenosti a jde to, nakupovat, i dnes. Ale uz ne na hlavni tride, kde o tom vedi koncaci. Tam nic vyhodneho nenainvestujes.

Jmenuje se to investice se “zavadou” a ty tu zavadu (kdyz mas know how) odstranis.
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 4. 4. 2019 16:37

Umírněný muslim, kritizující islám a muslimy byl v demokratúře česko umlčen "svobodnou cenzurou" alá Úřad pro tisk a informace ČSSR...

„Pochopil jsem, že se muslimské organizace, a to nejen v ČR, chovají jako nebezpečné sekty a jako každá nebezpečná sekta odcizují jak vlastní lidi, tak konvertity z kulturního prostředí tím, že jim neumožní se integrovat, nikdy a nikdy a nikdy. Skutečný problém totiž netkví v tom, že Češi ztratili nervy po tolika průšvizích, že nadávají na muslimy – SAKRA, PŘIZPŮSOBTE SE! Ale skutečný problém tkví v tom, že celá islámská tradice, hl. sunna a islámské právo, doslova a do písmene zakazuje muslimům, aby se INTEGROVALI. Možná použití slova ‚přizpůsobit se‘ není nejlepším vyjádřením, které vystihuje požadavky většinové společnosti a otevírá možnost, aby ho hned napadli ti, kteří falešně a povrchně obhajují ODLIŠNOST,“ napsal.
Cílem všech jeho blogů prý bylo upozorňovat právě na to, že čeští muslimové se prostě chtějí odlišovat od většinové společnosti.

Ve chvíli, kdy na blogu iDNES.cz zažil čelní střet s cenzurou, došla mu trpělivost. Protože přišel do Česka v roce 1998 z Tuniska a ví, jak vypadá diktatura, cítí, že určité diktátorské tlaky nabývají na síle i v Evropě, byť jsou oděny do demokratického hávu.

„Ale to, co se děje v Evropě, je, že se odvolává na demokracii, lidská práva a právní stát, ale začíná se prosazovat opak toho a navíc se zachováním ušlechtilých pojmů! A proto já si nepletu, jak jsem v některých komentářích četl, svobodu s demokracií, ne, naopak. Svoboda je nedílnou součástí demokracie a bez ní už to demokracie NENÍ,“ zdůraznil.

Svůj blog z iDNES.cz prý odstranil právě proto, že si nechtěl nechat omezit svobodu tamními administrátory.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... oma-576546
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 4. 2019 17:29

Bobe, státní cenzura je poněkud něco jiného než "cenzura" soukromým subjektem. Můžeš být jen rád, že místní admini Tě tu nechávají žvanit pro všeobecné pobavení. :D
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 4. 4. 2019 20:31

Jistě i KGB už dávno převzala praxi CIA atd. a zakládá krycí firmy pro různé účely "My stát nic, to firma" ))

https://www.euro.cz/byznys/nemecti-mana ... -internetu

Konečně se začíná hroudit Potěmkinova vesnice "českého hospodářského zázraku" a smete to nenáviděný Zločinecký režim, jen už se nebude v ulicích u toho zvonit klíči...))

Ku.vy jedny německé, to se to bourá JE, když nám češi fakticky darují svoji (pro němce levnou) elektřinu z našich JE...

https://www.euro.cz/udalosti/draha-a-po ... -internetu
neosobně
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků