Arbitráže s různými cenami produktů

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekV9 10. 12. 2018 20:57

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak, je možné že se v různých částech světa prodávají ty samé druhy zboží, např. elektronika za různou cenu? Napadlo mě proč v dnešním světě nevznikají masivní arbitráže-(nakoupím někde levně, jinde kde je standartně vyšší cena prodám) s tímto zbožím.

Doufám že neporušuji pravidla :-D
Díky
MirekV9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2018 10:36

Zrovna u elektroniky platí různé zákony, v některých zemích se odvádí autorské poplatky, v některých nikoliv, liší se délka záruky, může se lišit konstrukce napájecích zdrojů (různé napětí, různé bezpečnostní předpisy), jsou zde náklady na přepravu a podobně. Velké navýšení mohou způsobit např. ekologické předpisy (ROHS) a různé poplatky za recyklaci - i když hlavně jde o administrativní náklady, to vyúčtování je hrozné.

Takových lidí bylo, co nakoupili na Aliexperssu a řekli si, jak vydělají. Ono v malém to jde, ale jak to začneš dělat ve velkém, zjistíš, že ta úspora není tak velká, aby se to vyplatilo.

Samozřejmě šedé dovozy existují i dnes. Pamatuji si na velmi dlouhou existenci firmy Computer Engeneering, která dovážela telekomunikační techniku z Asie (měli pobočku v Praze kousek od Náměstí Bratří Synků) a tady to "dobastlili" (upravili napájení, někdy nastavení). Musel na ně několikrát vlítnout ČTÚ, než toho nechali.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků