Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mrhule 4. 4. 2020 13:19

Aldapo píše:Šak jasně, nejvtipnější pak bude až se příští rok situace zlepší - AirBnB a turismus zjistí že mít obsazeno ve městech 3-5 nocí v měsíci za poloviční ceny je vcelku s posilující vymahatelností práva i lepší legislativou vcelku rentabilně naprd a v mínusu:)). Taková řečnická - kam jedeš na dovču? Za coronou do Cajzlova, tam seš jistej:)).

To to pak půjde někde relativně rychle 8-) . Takže zatím je to pohoda a nofear v globale ;-] . To už bych na další 2 roky věřil víc AirBnB někde s chalupou(za příplatek i vydezinfikovanou), tam snad nějaká restrikce se líp snese a navíc hodně lidí cestovat nebude na dovču moct s kuponem možná nějaká ta kačka tam i kápne, ale města na 2+ roky sou ekonomicky mrtví :-D .


nemám křišťálovou kouli, ale věřím, že každý si dokáže spočítat, co se mu vyplatí a co ne? Většina pronajímatelů odepsala letošní sezónu. že by byla města na 2+ roky ekonomicky mrtvá ... tomu snad nevěří nikdo...

btw: dovolená celý únor ve Vietnamu, zatím jsem v pohodě a nikam mě to netáhne. Uvidím na podzim, co bude dál, ale i ČR má určitě, co nabídnout ;-)
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Aldapo 4. 4. 2020 13:26

jednadva píše:
Aldapo píše:města na 2+ roky sou ekonomicky mrtví .

Nesmysl.


Věřím že ani za 2 roky se AirBnB nedostane zpatky na 70 procent.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 4. 2020 13:40

"btw: dovolená celý únor ve Vietnamu, zatím jsem v pohodě a nikam mě to netáhne. Uvidím na podzim, co bude dál, ale i ČR má určitě, co nabídnout "

Ano, takovým podobným bych pak vybrečený námi zaplacený návrat z exotiky nechal kompletně zaplatit a ne, že to platíme z daní my. Nebo at si tam v té vysněné cizině zůstanou a uživájí "luxusu" tamního jistě tak nějak vyspělého zdravotnictví.
Jako vadí mě, že šmejdi, co roky "rýžují zlato" někde v Tramtárii, popřípadě zlatokopky vdavekchtivé se v koronakrizi rozpomenou na pomlouvané česko a jeho "ubohé" zdravotnictví a nechají si zaplatiti repatriační lety od nás danových poplatníků a alou zpátky po rocích do česka do bezpečí "zatuchlé xenoforbní kotliny".
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 4. 4. 2020 13:44

„závist, to je věc... je mi tě docela líto“
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod hannys85 4. 4. 2020 19:14

Vždyť má pravdu..Každý druhý blb nadává na stát, ale když se ho něco dotkne, tak první, co ho hned napadne je natáhnout ruku a státe postarej se...Když se daří, tak kapitalismus je super a nadává se na komunismus a ale ejhle, když se stane nějaké bebínko, tak najednou je stát vlastně hrozně fajn a zapomíná se na to, že každý by se měl postarat sám o sebe...

Strašně mě pobavil Polhreich, který v jednom rozhovoru prohlásil, že by měl stát platit nejen ušlé zisky nyní, když restaurace nejedou, ale i poté jakmile se otevřou a to proto, že nějakou dobu budou ještě určitě zavřené hranice a díky toho, že Praha je turistické město a budou zde chybět bohatí turisté, tak bude mít ztráty i nadále...

a v kontrastu tohoto ten chudáček odpověděl v časopise Motor na otázku: Váš nejzábavnější zážitek za volantem ?

"Moje každodenní jízda v některém z mých Lexusů".

Tady nejde o závist, ale o to, že se bude opět pomáhat nepotřebným a zaplatí to všichni z vyšších daní, nemluvě o tom, že určitě poklesnou platy a vážně mě "těší" pomoc někomu, kdo má toho plno a přitom člověk si bude upírat, aby vše zvládl...Pokud Vám přijde normální sponzorovat bohatým lidem život, aby si chudáci nemuseli šáhnout do svých zásob a přitom nízká a střední třída pocítí dopady a bude muset šetřit, kde se dá, tak mě to normální vážně nepřijde...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 4. 2020 19:36

hannys85: Stát přikázal zavřít hospody. Je logické, že jako hospodský bych za to chtěl kompenzaci.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mrhule 4. 4. 2020 19:44

redhaven píše:"btw: dovolená celý únor ve Vietnamu, zatím jsem v pohodě a nikam mě to netáhne. Uvidím na podzim, co bude dál, ale i ČR má určitě, co nabídnout "

Ano, takovým podobným bych pak vybrečený námi zaplacený návrat z exotiky nechal kompletně zaplatit a ne, že to platíme z daní my. Nebo at si tam v té vysněné cizině zůstanou a uživájí "luxusu" tamního jistě tak nějak vyspělého zdravotnictví.
Jako vadí mě, že šmejdi, co roky "rýžují zlato" někde v Tramtárii, popřípadě zlatokopky vdavekchtivé se v koronakrizi rozpomenou na pomlouvané česko a jeho "ubohé" zdravotnictví a nechají si zaplatiti repatriační lety od nás danových poplatníků a alou zpátky po rocích do česka do bezpečí "zatuchlé xenoforbní kotliny".


Nechápu, kde se to ve vás bere? Proč ta závist? Proč to domýšlení souvislostí, které nejsou.... Jak můžete někoho soudit, aniž byste měli dostatek informací a házíte všechny do jednoho pytle?

"Když váš zisk je moje bolest a vaše bolest je mým ziskem"  evidentně vaše heslo :-/

Proč vám vadí, že lidé podnikají a snaží se být nezávislí na státu a pomoci ostatních? Co vám brání podnikat také? Troufnu si tvrdit, že je tady spousta lidí, kteří od státu nic neočekávají a snaží se zajistit na stáří - to vás nenapadlo?

btw2: Zvažoval jsem zrušení cesty, ale v době mého odjezdu bylo vše ještě relativně v pořádku. to samé při návratu. samozřejmě jsem dodržel všechna nařízení a doporučení vlády/MZV.  Po státu jsem nikdy nic nechtěl a ani to od něj neočekávám. Žádné dávky, příspěvky, ... A zdravotnictví? Ano, to máme super, ale když mám možnost, jdu cestou soukromé/polosoukromé péče. 
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 4. 2020 19:52

mrhule: Proč asi. On totiž bydlí někde na Olomoucku. :) Radši bych mu tedy neříkal nic o měsíční dovolené, když musel trčet v karanténě. :) Holt sis na to naběh sám. :) Teď se nosí tragický šat a patetický výraz. Chlubit se, jak jsi v pohodě, to teď nefrčí. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mrhule 4. 4. 2020 20:22

opravdu nechápu, kde se to v těch lidech bere? proč je závist na prvním místě? svět by byl mnohem lepší, kdyby se raději posunuli myšlením někam k "přej a bude ti přáno"

souhlasím s tím, že rozhodně není v pořádku, když podnikatelé po 14 dnech krachují a chtějí pomoc po státu.....to by se na to měli vykašlat. Na druhou stranu je potřeba pochopit ty, kterým stát zakázal podnikat (restaurace, cest.ruch, ...) a nějaká kompenzace, v rozumné výši, by asi byla/je na místě.
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vasek06 4. 4. 2020 20:32

Fascinuje mě věta - většinou od OSVČ - nikdy jsem po státu nic nechtěl. Dle mě to svědčí o naprosté ekonomické nevzdělanosti autorů. Zeptal bych se jich - a co např. školství, silnice, obrana státu, policie, správa města nebo vesnice atd. ? To nepoužíváte ?
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hannys85 4. 4. 2020 21:04

jednadva píše:hannys85: Stát přikázal zavřít hospody. Je logické, že jako hospodský bych za to chtěl kompenzaci.


Tak jen doufejme, že stát se poučí a příště se "vysere" na ochranu obyvatelstva...Jen se obávám, že poté Ti křiklouni nebudou sice nadávat na to, že by je někdo omezil, ale budou nadávat na to, že stát neochránil jejich blízké a nechal je umřít...Prostě v této situaci neexistuje správná volba...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mrhule 4. 4. 2020 21:17

Vasek06 píše:Fascinuje mě věta - většinou od OSVČ - nikdy jsem po státu nic nechtěl. Dle mě to svědčí o naprosté ekonomické nevzdělanosti autorů. Zeptal bych se jich - a co např. školství, silnice, obrana státu, policie, správa města nebo vesnice atd. ? To nepoužíváte ?


To, co je tady zmiňováno jsou věci, kterým se není možné vyhnout. stejně tak jako příspěvky na zdravotní péči. Bohužel u nás je většina obyvatelstva finančně negramotná. Byl bych např. všema 10 pro zavedení zdravotní péče jako je v USA. Nicméně u nás by to byla zkáza pro tu jednodušší část obyvatelstva.

chápu souvislosti a asi se shodneme, že OSVČ - ať už chce nebo ne, se na všem zmiňovaném podílí. Nemá na výběr. Jediné dvě jistoty jsou smrt a daně. To se týká všech, bez rozdílu jestli jde o zaměstnance nebo OSVČ. Vyhnout se tomu prostě nedá. Ano, daňová zátěž pro OSVČ je nižší než u zaměstnanců, ale je to volba každého z nás.  Nikdo vás nenutí být zaměstnancem...

moje odpověď na otázku je - ano, používám školství, silnice, ... a další ... jsem na tom účasten různými formami zdanění (daň z nemovitosti, daň z pohonných hmot, DPH, ... ). Je mojí volbou, jestli se toho budu účastnit jako zaměstnanec nebo OSVČ. většinu nákladů/daní neovlivním a jsou stejné pro obě strany.
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 4. 2020 21:58

mrhule: To nebyl osobní útok, jen konstatování faktu, kdy se koukám v TV na extrémně drahé státní repatriace z Tramtárií, jako např. jižní Amerika, Peru, dokonce souostroví Tonga apod., kdy do některých destinací letí přímo český speciál nebo stát platí i 200k letenky na osobu komerčním vyděračům. Jako české turisty beru, pokud tam neodjely v době už jasné hrozby čínské chřipky, ale proč sem najednou táhnou po měsících a rocích ekonomičtí emigranti, najednou jsme jim jako stát dobrý :?:

K tomu kuchtíkovi Polraichovi, je to hlavně velký žvanil neštítící se ničeho, ideální politik. A taky duševní Ubožák, který v situaci, kdy padají desítky tisíc mrtvých v Evropě, žvaní o svém ušlém zisku ne soukromě někde mezi svými, ale v TV a zakrývá to pomocí a vlastně reklamou na sebe, jak neopomene zdůraznit ZDARMA vaří lidem IZS, méně už je slyšet to, že ZDARMA je jen jeho práce a zdarma má taky velkolepou reklamu v TV, kde o tom pořád žvaní aby bylo vidět jaký je to dobrodinec, kterému se samozřejmě ale na suroviny na to vaření složili občané ve sbírce a hlavně nevaří sám, ale s celým týmem kuchařů a hlavně pomocníků. Takoví duševní Ubožáci jako on jdou přes mrtvoly jen za ziskem.
Mluví jménem všech v gastronomii, přitom ho nikdo nezvolil a rozhodně on je jeden z posledních v gastronomii kdo potřebuje fin. pomoc státu, v podstatě by on měl pomáhat svojí nadací ostatním běžným hospodským apod. hlavně z regionů. Co vím, tak se topí v milionech ne korun, ale €.
Dobře si pamatujme jak se kdo či která skupina chová v krizi, kdo, která skupina je nejvíce slyšet :!: Krize obnažuje charaktery jako válka.

https://www.aazdravi.cz/povest-usa-tros ... -slabsich/
Naposledy upravil redhaven dne 4. 4. 2020 22:41, celkově upraveno 1
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 4. 2020 22:27

Tady praskaj cévky ve velkým :-D Je vidět, že krize teprve přijde.
Jinak souhlasím s tím, že střední třída to opět zaplatí. Jak bohatým a mocným, tak chudým a neschopným.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 4. 2020 23:11

redhaven píše:Co vím, tak se topí v milionech ne korun, ale €.

Jenom? :)
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků