Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 21. 10. 2020 07:32

Na Seznamu.cz mají zajímavý článek o tom, jak se šíří kovid na podzim apod.

"Ale co se týče aerosolu, tak tam vzdálenost nedává smysl, protože pokud jede nechráněný nakažený člověk v tramvaji, tak tím, že se částečky vypaří do vzduchu, za jednu zastávku aerosol od nakaženého nadýchají všichni cestující. Aerosol nezachytíme žádnou síťkou, jenom dobře těsnícím ochranným prostředkem."

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/expe ... .seznam.cz
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kubika1 21. 10. 2020 07:33

Jak je to s těmi rouškami? Musí se teď nosit venku, když jdu po městě? To zas vydali paskvil. Píši jen když dojde přítomnosti alespoň 2 osob na méně než 2m. Z toho chápu, že když jdu do práce sám, tak mě to prostě nemusí zajímat... Dneska jsem byl ráno asi jediný kdo šel bez ní, takže si teď nejsem jist co plukovník vymyslel.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 21. 10. 2020 07:45

Já to zatím chápu úplně stejně. Pokud jsem v intravilánu od ostatních víc než 2 m, tak roušku mít nemusím. Ale nerad bych byl zkušebním králíkem a dostal pokutu jako první, takže to asi zkoušet nebudu. Ale chápu to přesně tak jak ty.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 21. 10. 2020 07:56

Rouška má fungovat jako ochrana okolí před tebou. Něco to asi zachytí. Když budeš sám, tak jí mít nemusíš.
Aby jsi ochránil sebe, musíš mít respirátor.

Nás učili v branné výchově pytlíky na ruce a na nohy a lehnout hlavou od výbuchu. :-)
mlsal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 123654 21. 10. 2020 08:00

Nosím roušku, protože jde o zdraví, ne kvůli tomu, že bych se bál pokuty.
123654
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2020 08:12

jednadva píše:Na Seznamu.cz mají zajímavý článek o tom, jak se šíří kovid na podzim apod.

"Ale co se týče aerosolu, tak tam vzdálenost nedává smysl, protože pokud jede nechráněný nakažený člověk v tramvaji, tak tím, že se částečky vypaří do vzduchu, za jednu zastávku aerosol od nakaženého nadýchají všichni cestující. Aerosol nezachytíme žádnou síťkou, jenom dobře těsnícím ochranným prostředkem."

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/expe ... .seznam.cz

Tohle tady tvrdím od září, resp. v zahraničí už se to řešilo dávno, viz mnou postovaný hydrodynamicky studie na YT, ale samozřejmě tady se furt jede mantra ROUŠKY, ROUŠKY, ROUŠKY!!! Holt jsme v ČR prostě oproti okolnímu světu ve všem ve zpoždění.
A virus v aerosolu se vesele šíří dál :D

Pokud jde někomu o zdraví, tak v první řadě posiluje imunitu (cvičí, zdravě se stravuje, hodně spí atd.) a pokud musí mezi lidi nosí RESPIRÁTOR a na nic nesahá, nebo používá dezinfekci.
Naposledy upravil vencaxxx dne 21. 10. 2020 08:16, celkově upraveno 1
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 21. 10. 2020 08:13

123654: Kdyby mi nehrozila pokuta, tak bych si roušku na ulici nebo v MHD nenasadil. Ani v obchodě. Ať si nalejeme čistého vína.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kubika1 21. 10. 2020 09:10

Já to mám úplně stejně. Dodržuji jen to minimum co musím. Na rebela si hrát nechci, ale mám na tuhle celou situaci kolem Covidu svůj názor.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 21. 10. 2020 09:52

123654 píše:Nosím roušku, protože jde o zdraví, ne kvůli tomu, že bych se bál pokuty.

Evidentně funguje na 200% :D .
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covi ... domaci_hm1
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A_Delarge 21. 10. 2020 10:21

Asi je po čase připomenout, k čemu vlastně rouška slouží. Nošení roušky samo o sobě není samospásné. Není to postačující podmínka pro zamezení nákazy, není to dokonce ani podmínka nutná. Její nošení však snižuje pravděpodobnost nákazy/šíření nákazy. Pokud ji mají dva lidi, kteří se potkají, tak se ten efekt násobí, ceteris paribus.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kubika1 21. 10. 2020 10:29

Netvrdím, že na ten vir nikdo nezemře. Ale podle mě ekonomické důsledky budou vyšší a silně dolehnou na daleko více obyvatel než samotný vir. Lidi umřou tak jako tak, jen se rozprostřou do delšího časového úseku. Vir nezmizí a vakcína je v nedohlednu (tu ruskou nepočítám).

Tady rozumím jen restrikcim z důvodu vytížení nemocnic.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 21. 10. 2020 11:41

Tak a mate zavrene maloobchody a sluzby od zitra.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod 123654 21. 10. 2020 11:49

A můžou za to odpírači roušek.
123654
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 21. 10. 2020 11:53

123654 v jejich cele

Tady ma ty mlade (33) pry odolne (sportovec,?) a jeste blbe https://cnn.iprima.cz/ukrajinsky-influe ... mrel-11513 :hm ted uz mrtve

-- 21. 10. 2020 13:03 --

Kubika1 píše:Netvrdím, že na ten vir nikdo nezemře. Ale podle mě ekonomické důsledky budou vyšší a silně dolehnou na daleko více obyvatel než samotný vir.

Tady je kazdy desne chytrej, ale vis co je exponenciala? To je kdyz prehnes A4 kancelarsky papir 42x a zastavis tim rotaci Zemekoule, odpinknes tim Mesic do Vesmiru a konecna :-)

Na to ti staci excel, stejne jako Rehakovi. Dunning Kruger lidi! :tleskani
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka