Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 24. 11. 2020 13:46

vencaxxx píše:Je možný že "ten druhej" jsem já, tak se k tomu vyjádřím.

Já myslím, že to je jisté. Ale nevím, kdo je ten první. :-D :-D Just kidding. :)

Poněvadž jsem se velice nudil, tak alespoň připojím graf klouzavých 7denních průměrů nakažených a úmrtí na Covid-19 v ČR za letošní rok. Za pošoupnutí pravého popisku se omlouvám. Zatím jsem nezjistil, jak přesvědčit box, aby se uskrovnil a nechal pro popisek osy místo napravo od čísel. :( Taky by se slušelo mít na x-ové ose kalendářní data. Fujtajbl, čeká mne zase další práce. :)

Kovid01.png
Kovid01.png (11.64 ) Zobrazeno 5525 krát
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 11. 2020 10:28

Je strašné jak neomarxistická masmédia lživě propagandisticky informují o tisících mrtvých na čínskou chřipku v Polsku. Je to jasný podlý útok na vládu a církev. Přitom situace v Polsku je nadmíru výtečná.
redhaven
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2020 12:17

Taky cekam, kdy preklopit do usd
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 12. 2020 22:01

Koukám že už se to tady moc neřeší, ale kdyby byl zájem si poslechnout nejakyho dalšího "popírače"

https://youtu.be/AQlroX0wMFk
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 03:30

Pockej, venco, a ty si myslis, ze zvysena umrtnost (pokud je, ja to nevim, zpravy nemam, ale takovou headline jsem vcera zahledl) je zpusobena necim jinym, nez panikou ze zprav (stres)? Neboli ze to hlavne neni smrt z vydeseni?

Ze ta panika a chaos, vznikly sledovanim zprav, nema vliv na ty slabe jedince?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 12. 2020 08:22

Zvýšená úmrtnost je, dalo se to čekat. Je otázka co přesně za tím je, osobně bych to tipoval tak fifty/fifty na koronu a ostatní příčiny, třeba ten alkoholismus o kterým ten doktor mluví. Data už jsou zveřejněný na ČSÚ, teda zase ne komplet, ale kousek se to posunulo, 43. týden to vystřelilo na 3500 asi a teď to počítám zase klesá. Bude záležet na celkovém počtu za rok. Ale i kdyby to tak zůstalo, bavíme se o odchylce asi 10-20 tisíc lidí nad průměr minulých let. to je 0,1 - 0,2% přírustek.
Otázka tedy zní, kdyby nám před rokem někdo řekl že přijde nemoc, která letos zvýší úmrtnost o 0,1 až 0,2% jak byste s tím naložili? Já osobně nijak.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 08:30

0,1 - 0,2% přírustek - jako kdyz ti zvysi rocne o 0,1 - 0,2% plat :-)

Ale 20 000 pridano, to uz je skusny ;-) Hra s cisly, podle me.

Tys pominul ty somaticke vlivy! Takze zustavas bojkoterem?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 12. 2020 09:23

Není to hra s čísly, pokud mi někdo přidá třeba litr k výplatě tak já jako jednotlivec budu rád, ale zvýšení platu o 0,1% z pohledu firmy je nic. Jde o úhel pohledu. Z pohledu společnosti se bavíme o zanedbatelném přírustku, z pohledu jednotlivců ale o rodinných tragédiích. to už jsem tu jednou psal. Stejně tak je jedno jaká je skutečná příčina, prostě zemře letos o něco víc lidí. Otázka zní, jestli to je důvod zhoršit život těm 99,9% ostatních lidí a to podle mě ne.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 12:28

A je otazka, jestli kvuli tem 0,1% lidi, kteri napriklad nevedi, zda jsou male nebo female, se musely menit Windongs znaky a pridavat bezpohlacni figurky? ;-)

Joo svet neni jednoduchy a resime z nedostatku skutecnych problemu naproste prkotiny.

Ale tenhle Janek se ti bude libit https://youtu.be/85aMblDWZ30 Pry debilni predpisy :-) To se ani nedalo dokoukat :-! :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 12. 2020 12:42

Já si teda nemyslim že COVID ani jeho řešení a faktický nástup totality (zrychlení nástupu - zavádění totalitních opatření) je nějaká prkotina.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zivan 2. 12. 2020 14:50

10-20 tisic pri dvou lockdownech, kdy ten druhy jeste neskoncil. Tezko nekdo rekne, jaka by byla cisla bez opatreni.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 12. 2020 15:53

No zhruba stejná, stačí srovnat čísla z různých zemí a je vidět že opatření mají na šíření viru celkově jen malý vliv. Celkem nepřekvapive, většina těch opatření byla naopak pro šíření a další věc je že k nějakému přirozenému přizpůsobení se obyvatel situaci (ne nutně vsech) by stejně došlo i bez plošných nařízení, zkrátka kdo by se bál by to řešil.
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 12. 2020 14:14

Co vockovani, tesite se? :D

Mimochodem povinnost očkování stanoví zákoník práce i přímo zaměstnancům (§ 106):
Zaměstnanec je povinen podrobit se preventivním prohlídkám, vyšetřením nebo očkováním stanoveným zvláštními právními předpisy.

Kromě toho je požadavek očkování upraven ve speciálních předpisech, a to v zákoně č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a v prováděcí vyhlášce č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem.

Jinak je právní úprava v podstatě nekompromisní a ze zákona nevyplývá, že by bylo možné podepsat negativní reverz. Nepodrobení se očkování tedy podle platné právní úpravy může dokonce být důvodem pro rozvázání pracovního poměru. Pokud byste kvůli nenaočkování žloutenkou onemocněla, nesl by za to odpovědnost zaměstnavatel.

Rozhodující otázkou by bylo, jestli byste neočkováním mohla ohrozit někoho dalšího.
V případě, že byste svým rozhodnutím ohrožovala pouze sama sebe, nebylo by podle našeho názoru možné Vás nutit k podrobení se očkování.

http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-po ... t--17.html

DÁLE JE KAŽDÝ ZAMĚSTNANEC V OBLASTI BOZP POVINEN
podrobit se prohlídkám firemního lékaře, a dalších souvisejících činností, jako je očkování, vyšetření a diagnostickým zkouškám, které jsou stanoveny zvláštními právními předpisy
Pokud zaměstnanec neuposlechne zaměstnavatele, který mu nařídí preventivní prohlídku, lze toto jednání ze strany zaměstnance posuzovat jako poruseni kazne.

VYJADRENI: Podle něj by lidé měli svůj případný odmítavý přístup k očkování přehodnotit. "Můžeme to (očkování) nařídit. To možné je. Je otázka, jestli jít takto na sílu, nebo zkusit po dobrém nějakou kampaň, aby si lidé uvědomili riziko," dodal ministr.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/minis ... ce/1894085
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hgfdsa 27. 12. 2020 08:07

Babiš právě dostal první dávku očkovací látky. Je to hrdina, obětoval se pro ČR jako první dobrovolný tester.
:tleskani
hgfdsa
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků