Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 11. 2020 11:28

Zcela stranou čínskochřipkové hysterie zůstává zcela bezcitné a "koncentrákové" zacházení s umírajícími ve vztahu k příbuzným.
V rozporu se zdravým rozumem, etikou, morálkou i nařízením MZ mnoho nemocnic odpírá i poslední rozloučení s umírajícími.
Další hnusnou tečkou je zacházení se zemřelými jako s odpadem, kdy jsou celou dobu uzavřeni v igelit pytlích jako odpad. Přitom je dávno jasné, že virus v zemřelých tělech nepřežívá.
Čili příbuzní se s umírajícím nemůžou rozloučit ani za života, ani po smrti a jej jim max. předán anonymní popel, který při nepořádku panujícím v pohřebnictví desítky let, může být ze zcela cizího člověka.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 11. 2020 13:06

Už na to mají venku ty pověstné mrazáky:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/covi ... .seznam.cz
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 11. 2020 13:11

Tak René Levínský neodolal a zapojil se do diskuse:

http://blog.aktualne.cz/blogy/pohled-zb ... emid=38246

Pořád mi nejsou jasné ty platební karty. To samo o sobě o ničem nevypovídá, ne? Pokud v jedné zemi vzroste objem bezhotovostních transakcí víc než v druhé, tak to nutně neznamená vyšší hospodářský růst než v druhé zemi.

Nevíte, jestli a jak ten Levínský do svých modelů započítává hodnotu svobody a vzdělání mladší generace? Přijde mi to jeho vyjádření takové osekané a jednostranné: počet ztracených let staršího člověka podle něj hodnotu má, menší vzdělání mladého člověka před začátkem kariéry hodnotu nemá. Totéž osobní svoboda: ta má podle něj možná taky hodnotu nula. Alespoň se to tak jeví.

-- 19. 11. 2020 13:53 --

Švédsko se nám o něco zhoršilo + údajně tam zpřísnili opatření, asi aby se to do budoucna už vůbec nedalo porovnat:

Snímek obrazovky (29).png


https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/sweden/
Naposledy upravil jednadva dne 19. 11. 2020 15:32, celkově upraveno 1
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 11. 2020 14:11

Co se týče ekonomiky, tak na tom prý to Švédsko není tak špatně. Možná je na tom v tuto chvíli nejlíp z celé Skandinávie. Ale podle mě i srovnání na Bloombergu (viz níže) trpí tím, že se neporovnávají náklady na různé "sanace ekonomik" apod. Pořádné srovnání zkrátka aby člověk pohledal.

https://www.bloomberg.com/news/articles ... op-nordics
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 11. 2020 22:55

Tak co, ukonci nouzak zitra nebo az 12.12.?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 11. 2020 06:56

https://www.nytimes.com/2020/11/18/worl ... aning.html

Tohle k porovnani rizika prenosu vzduchem a pres kontamimovane povrchy - jako prispevek k drivejsim teoriim v tomto tematu ze rousky nejsou dulezite protože vetsi riziko nákazy hrozí jinymi cestami nez vzduchem.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 11. 2020 09:08

Riziko přenosu vzduchem se vždycky považovalo za nejvyšší, ne? Už od jara?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fffff 20. 11. 2020 09:12

Kapénkami, takže nejvyšší riziko je ve vlhkém prostředí.
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 11. 2020 09:20

Fakt? Já myslel, že naopak v "sušším vzduchu" (fyzik promine, termín parciální tlak vodní páry nechci používat) :) je riziko vyšší, protože ta kapénka se rychleji odpaří, zmenší a potom se vzduchem dostane dál do prostoru. To je ten důvod, proč se v chladném období, kdy se vevnitř topí, virus víc šíří.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fffff 20. 11. 2020 11:29

No chladný vzduch vysušuje sliznice, ty pak víc přitahují vlhkost, tedy i kapénky.
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 11. 2020 14:43

jednadva píše:Riziko přenosu vzduchem se vždycky považovalo za nejvyšší, ne? Už od jara?


Ten druhy odpirac (zapomel jsem nick), tu cca pred 2 mesici tvrdil neco jineho (zduvodnoval tim argument proc rousky nemaji smysl).
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 11. 2020 15:52

Já ti do toho nechci kecat, ale píše se "zapomněl" s "mně". To se učí v 6. třídě ZŠ. Je ale fakt, že teď jsou školy zavřené, takže to je vlastně omluvitelná chyba. A v pravém dolním rohu si můžeš kliknout na číslo stránky a v diskusi si osvěžit jméno tvého úhlavního soka. :) Zkus to. Když nebudeš takto líný, dozvíš se spoustu věcí. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 11. 2020 21:18

Něco k možnosti získané imunity vůči Covid-19 v důsledku opakovaného kontaktu s jinými koronaviry. Zatím je to nejspíše jen ve stadiu netestované hypotézy:

"It thus seems obvious that there is a high degree of cross-reactivity between T and B cell epitopes of SARS-CoV-2 and other SARS-like viruses [41], which is also observed between antibodies produced against the relevant viral structural proteins [43]. Perhaps the comparative lack of serious cases of COVID-19 in locations where SARS-like infections have been prevalent is due to partial immunity conferred from cross reactivity of B and T cell epitopes and antibodies. To assess this hypothesis B and T cells epitopes and antibodies against SARS like viruses need to be assessed in convalescent COVID-19 patients with mild, moderate, and severe disease. Finally, longevity of SARS-CoV-2 antibodies need to be assessed to attain a better understanding of protective immunity and vaccine development."

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 7720317874
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 23. 11. 2020 20:39

A debata pokračuje. Levínskému odpovídá Singer. Levínský tvrdí, že spolu studovali na CERGE-EI. Singer tvrdí, že spolu na CERGE-EI nestudovali, neboť tam Singer nestudoval, ale pouze přednášel.

Co myslíte, pamatuje si to aspoň jeden z nich správně? :) :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 11. 2020 09:33

taylor729 píše:
jednadva píše:Riziko přenosu vzduchem se vždycky považovalo za nejvyšší, ne? Už od jara?


Ten druhy odpirac (zapomel jsem nick), tu cca pred 2 mesici tvrdil neco jineho (zduvodnoval tim argument proc rousky nemaji smysl).


Je možný že "ten druhej" jsem já, tak se k tomu vyjádřím.
Nikdy jsem nepsal že roušky (respirátory) nemaj smysl - tvrdil jsem a tvrdím stále že jejich plošný nasazení je zbytečný a nesmyslný - snad chápete ten rozdíl
Co se týče povrchů, tam se o možnosti přenosu mluvilo od začátku, pokud dnes vědci přišli s něčím jiným, OK, ale kteří a s čím?

V tom odkazovaném článku se konkrétně odkazuje na toto:

"COVID-19 spreads less commonly through contact with contaminated surfaces
Respiratory droplets can also land on surfaces and objects. It is possible that a person could get COVID-19 by touching a surface or object that has the virus on it and then touching their own mouth, nose, or eyes.
Spread from touching surfaces is not thought to be a common way that COVID-19 spreads"


To znamená, že přenos je možný, jen ne úplně běžný. Ta míra bude záleže na tom ,jak často si člověk myje ruce a sahá na obličej apod., studii jsem k tomu ale žádnou nenašel.

Nakonec já nikdy netvrdil, že přenos dotykem je významnější co do počtu nakažených, jen že to riziko existuje což ten text CDC v podstatě potvrzuje.

Závěrem jen to, že je potřeba skutečně číst (i mezi řádky) a s otevřenou myslí bez emocí se snažit ty informace zpracovat. A ne přijít na forum s "rudým hadrem před očima" protože tu vypisuje "nějakej šílenec popírající koronavirus". Každý vidí to co tam chce vidět, jak v informacích z médií, tak tady na fóru.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků