Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 3. 2020 09:58

Reálně to vypadá na VLEKLOU zdravotní a tím i společenskou a hospodářskou krizi.
viz. dnešní články v Deníku N:"Žádný politik a vědec to ještě neřekl tak ostře: Drastická opatření musí trvat do chvíle, kdy bude vakcína, jinak boj s virem prohrajeme"

https://denikn.cz/318890/dulezita-studi ... /?ref=tit1
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Korzaik 18. 3. 2020 14:35

fc70 píše:
Korzaik píše:Otázka je, jaka bude sekera... 50 mld bych to viděl v klidu, při 100 mld pravděpodobně zvýšení DPH, při 150 mld už by se mohly danit vklady na účtech.
Zkus prosím tě trochu počítat před tím, než začneš házet nějaká čísla. Tohle je naprosto nesmyslné ve srovnání s HDP, s rozpočtem vlády, s naším zadlužením, s deficity, které byly v praxi běžně možné za evropské bankovní krize, se současným zadlužením spousty evropských zemí.

A jestli tě čísla nezajímají a chceš tu jenom vytvářet paniku, tak se styď.

Jak to myslíš, paniku? Dneska vláda oznámila 100 mld přímá podpora a 900 mld záruky. Tak jaký asi bude schodek a kde se ty peníze vezmou?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 18. 3. 2020 17:10

Buď devalvace měny, nebo zvýšení daní. Co je horší?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 18. 3. 2020 17:26

Devalvaci měny bych bral, mám většinu úspor v Eurech.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 18. 3. 2020 17:35

Taky to sleduji a mám vážné obavy co v ČR vymyslí za způsob jak občanům peníze odebrat.

Řešíte už někdo nějakým způsobem diverzifikaci mimo ČR? Tzn. nejen akcie v USA (IB), akcie v EU (Degiro), ale dejme tomu konto ve Švýcarské bance, pod polštářem (pre-run na banky) apod.. Já mám nyní vše u bank v ČR a chci to co nejdříve změnit (moc dlouho to už stejně odkládám).

Nedávno jsem četl, že Němci stáli fronty na zlato (fyzicky), u nás na mouku a v USA na zbraně.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 3. 2020 17:48

Tak měna už tržně devalvuje. Nikdo neví, jak dlouho bude totální ochromení Evropy trvat, protože € může začít oslabovat vůči dolaru stejně jako koruna. Aktuálně nejvíce koruna oslabuje vůči dolaru.
Je otázka, kdo nakonec v jednotlivých zemích zvítězí, zda ekonomové nad epidemiology nebo opačně. Na tom bude záležet, jak rychle se ekonomika znovu nastartuje. Malé země jako čr, jsou ale stejně ve vleku NěmFra.
Mě by jen zajímalo, zda koruna může oslabit až třeba k 35 za dolar.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod čulibrk 18. 3. 2020 17:51

Nebo offshore účet, ale kdo ví, jestli i tam to neznarodní, jako na Kypru. :-)

V ČNB šli asi dneska dřív domů na večeři
Obrázek
Naposledy upravil čulibrk dne 18. 3. 2020 19:03, celkově upraveno 4
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 3. 2020 18:42

Na druhé straně patříme mezi nejméně zadlužené země, i německo je o 20 bodů více zadlužené než my, takže prostor pro zadlužení tu je. Otázkou je, zda nás nepošlou do devalvační propasti mezinárodní spekulanti na měny či dluhopisy.
Pokud Bureš aspol., případně i s opozicí schválí v budoucnu nějakou další dan na vklady nad 100k €, tak je to na kouli mezi oči pro hlasující poslance.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Korzaik 18. 3. 2020 19:02

"Otázkou je, zda nás nepošlou do devalvační propasti mezinárodní spekulanti na měny či dluhopisy."

Třeba si pak lidi konečně uvědomí, že Euro by nebylo k zahození.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 18. 3. 2020 21:33

EU má víc problémů než my, zatím je u nás i ten průběh pandemie nejlehčí.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 18. 3. 2020 22:00

https://www.kurzy.cz/zpravy/535340-koru ... -komentar/

"Pokud je o kurz koruny, potvrdil, že přílišné volatilitě, rozumějme oslabení koruny ČNB připravena se bránit intervencemi. Samozřejmě, že ČNB trhu nesdělí úroveň, která by byla pro centrální bankéře spouštěčem. Podle našeho názoru by ale atakování hladiny 28 CZK/EUR minimálně silné verbální vyjádření vyvolat mohlo."

Teď otázka do davu pro znalce. Pokud bude ČNB intervenovat dojde k skokovému zlepšení CZK/USD a CZK/EUR, nebo (což si myslím já) bude pouze postupně "upouštět", aby jsme se nepřehoupli přes např. 28 CZK/EUR?

Čas pro výhodný nákup už jsem asi prošvihl, tak teď přemýšlím jestli si přeci jen něco většího na Revolut raději dnes/zítra nesměnit mimo CZK.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 18. 3. 2020 22:18

Jak Andrej shání peníze, tak samozřejmě devizové rezervy z dob intervencí jsou enormní lákadlo. Nakoupené za 27, je teď můžeme zpěněžit za 27,50 a přebytek jde přímo do rozpočtu.... Dřív nebo později donutí Rusnoka ty eura rozpoštět a skupovat Kč, které skončí v rozpočtu na zalepení díry po koronavir.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 18. 3. 2020 23:16

ČNB má 135 miliard Eur devizových rezerv. Jsem přesvědčený, že na tohle se sáhne. Asi jen na část, ale i tak to je pořádná částka.
Pokud Euro nepůjde výrazně přes 28, nebude podle mne ČNB sama od sebe nákupem koruny intervenovat, slabá koruna jen ekonomice pomůže. Ale nějaký krizový zákon, aby na rezervy mohla vláda jednorázově sáhnout, očekávám. A to samo o sobě znamená prodej deviz a nákup korun. To je jediná Andrejova šance jak po tom, co teď předvádí, nabrat zpátky voliče. Za normálních okolností by to bylo pěkný svinstvo, ale těžko soudit, zda to není v této situaci na místě (i Singer se o tom zmínil). Jen se obávám, že Andrej to jako obvykle rozfofruje úplně debilním způsobem.
Default státu podle mne nehrozí a sáhnutí na vklady tím pádem taky ne. To by mohli rovnou podat demisi a jít se zahrabat. Prostě jen případně vytisknou peníze a oberou nás na inflaci.
Naposledy upravil noi2 dne 19. 3. 2020 00:44, celkově upraveno 1
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 19. 3. 2020 00:15

Korzaik píše:
fc70 píše:
Korzaik píše:Otázka je, jaka bude sekera... 50 mld bych to viděl v klidu, při 100 mld pravděpodobně zvýšení DPH, při 150 mld už by se mohly danit vklady na účtech.
Zkus prosím tě trochu počítat před tím, než začneš házet nějaká čísla. Tohle je naprosto nesmyslné ve srovnání s HDP, s rozpočtem vlády, s naším zadlužením, s deficity, které byly v praxi běžně možné za evropské bankovní krize, se současným zadlužením spousty evropských zemí.

A jestli tě čísla nezajímají a chceš tu jenom vytvářet paniku, tak se styď.

Jak to myslíš, paniku? Dneska vláda oznámila 100 mld přímá podpora a 900 mld záruky. Tak jaký asi bude schodek a kde se ty peníze vezmou?
No vidíš, co jde; nějakých 150 mld je drobnost.

A přesto počítej, jaký bude schodek, kolik je to % DPH, a všechny ty další otázky, které jsem ti připomínal minule. Z toho vyplyne docela jasně, kde se vezmou a jestli to bude problém. (A ještě připomínám, že stát dosud vydával dluhopisy s úrokem hluboko pod inflací.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 3. 2020 07:32

https://www.kurzy.cz/zpravy/535194-a-je ... 0-mld-usd/

To je aspon formát Trump, u nás nehrozí takové plošné setí prachů VŠEM občanům, a zejména nám postiženým v totálně uzavřených oblastech na Moravě ! Ne jen zcela falešně a prázdně skuhrajícím podnikatelům, kteří mají set milionové majetky. Ostatně na tyto set milionáře a miliardáře by bylo pěkné uvalit virovou dan, s tím, že pokud vyvedl zisky, dividendy či majetek za hranice, uvalit mu rovnou 500% výši virové daně. :D

V Itálii je apokalypsa, jen za včera asi 480 mrtvých, pokud se tato italská mutace viru rozšířila po Evropě, lze čekat obrovské problémy nejen lidské, ale VLEKLOU krizi hospodářskou, která i vzhledem k nedirektivnímu formátu států Evropy může být mnohem delší než ta Čínská odstávka výroby. :-\ EU není totalitní řízení Číny.
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků