Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 29. 10. 2020 15:50

Ve Finsku kupodivu velmi málo úmrtí. Zvláštní to věc. Nákaz tam mají zhruba jako my. Akorát u nich to není za den jako u nás. Ale to už je jen drobnost. :) :) Tak se v tom pak vyznejte. Pěkný Halloween přeji! :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 30. 10. 2020 14:52

V současnosti se na Taiwanu testuje o hodně míň než u nás. Ještě před několika týdny to bylo "jen" 29x méně na milion obyvatel. Teď už je to 48x méně na milion obyvatel. Tedy za předpokladu, že data o testech na Worldometers.info jsou správná.

U nás se jako pozitivní evidují jen laboratorně prokázané nákazy. Pokud je to na Taiwanu stejné, ale v podstatě se tam teď netestuje, tak počty úmrtí na kovid tam nemůžou stoupat. Počty úmrtí na Taiwanu neznám, takže nemůžu říct, jestli se tam nezvýšila úmrtnost a testování se přesto neprovádí, protože to třeba neřeší apod.

Moje soukromá hypotéza je stále taková, že Taiwan si v epidemii SARS před 20 lety vybudoval specifickou imunitu, která docela dobře funguje i na kovid, protože je z 94 % podobný jako koronavirus, který způsobil SARS na počátku tisíciletí.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 10. 2020 15:00

Kolik je bezna denni umrtnost a kolik je aktualni denni umrtnost?

Ja jestli ten humbuk je nejak podlozen?
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod jednadva 30. 10. 2020 15:20

Přesné denní počty úmrtí v ČR budou možná někde na ČSÚ. Ale ty nemocnice a někteří zdravotníci jsou dost nervózní, takže bych i bez srovnání dat věřil, že ta situace není úplně normální. Jen netuším, jestli ta nervozita pramení z návalu nemocných, anebo spíš z obav o sebe. Můj kamarád lékař z toho dost vyšiloval, ale nabyl jsem dojmu, že se bojí spíš toho, že se sám nakazí.

Ještě k tomu Taiwanu: úmrtí na kovid se tam můžou schovávat i mezi běžný ustálený stav, právě proto, že populace je vůči kovidu relativně imunní díky SARS před 20 lety. Takhle se to podle mého názoru ustálí i u nás. Kovid tady bude pořád, ale nikdo nebude testovat, na co umřel ten a ten přestárlý člověk, protože by to bylo drahé a k ničemu by to nesloužilo. Takto u nás kovid "zmizí".
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod volnicko 30. 10. 2020 21:30

jednadva píše:Moje soukromá hypotéza je stále taková, že Taiwan si v epidemii SARS před 20 lety vybudoval specifickou imunitu, která docela dobře funguje i na kovid, protože je z 94 % podobný jako koronavirus, který způsobil SARS na počátku tisíciletí.

Moje soukroma hypoteza je, ze testuji mene, jelikoz to proste neni potreba. Oni nepotrebuji delat 40k testu denne. My bychom potrebovali delat 240k. (Dle WHO je 5% positivnich jiz problematicke.).

Jinak teda dost pochybuji, ze se se SARS potkala vetsina populace na Taiwanu tak, aby vznikala nejaka imunita. Ostrov, disciplina, chytra opatreni a extremni ostrazitost uz od zacatku.

vpe píše:Kolik je bezna denni umrtnost a kolik je aktualni denni umrtnost?

Ja jestli ten humbuk je nejak podlozen?

https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Tydenni prumer zemrelych v CR je zhruba 2000. S Covid zemrelo za posledni tyden 1000 lidi. I pres vsechny restrikce. Pocty zemrelych teprve budou kulminovat. I tak verim, ze se najdou lide, kteri tuto hodnotu roztahnou na cely rok, aby to mohli banalizovat.
Jeste zaznivaji nazory, ze kdyz se nekdo udusi rohlikem, tak to pripisou covidu. Tam si musime pockat, az bude tydenni uhrn vsechn umrti na cszo. Osobne tipuji, ze ten rozdil bude jeste vetsi, hlavne v nasledujicich tydnech kvuli zahlcenemu zdravotnictvi.
volnicko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 30. 10. 2020 22:26

@volnicko: ad Taiwan, presne to si myslim taky.
taylor729
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 10. 2020 08:48

volnicko píše:Moje soukroma hypoteza je, ze testuji mene, jelikoz to proste neni potreba.

Ano, samozřejmě, to je logické a naznačil jsem to už přece taky. Je to v souladu s oběma domněnkami: že zvládli epidemii "ukočírovat" nebo že ta epidemie se ukočírovala sama, protože byli víc imunní než jiné populace. (Anebo obojí.)
volnicko píše:Jinak teda dost pochybuji, ze se se SARS potkala vetsina populace na Taiwanu tak, aby vznikala nejaka imunita.

To je možné. Zase tolik případů SARS se tam neuvádí. To neznamená, že se tam lidi s tou infekcí vůbec nepotkali, ale je to slabina mé teorie. Podobně jako Finsko, které jsem tady před pár dny zmínil jako příklad skandinávské země, která má zatím na podzim podobné počty denních úmrtí jako "mé oblíbené" Švédsko, ale uplatňuje odlišná opatření.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 10. 2020 11:31

Trošku odbočka. Čtu si o tom Taiwanu a musel jsem se začít smát současné novinařině. Pak věřte zprávám v médiích:

Taiwan (2).png

https://edition.cnn.com/2020/09/21/asia ... index.html
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 31. 10. 2020 11:46

Konzumujes, tedy generujes ctenost :)
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 10. 2020 12:02

volnicko: Ta izolovanost Taiwanu by ale něco vysvětlovat mohla. A izolovaná Severní Korea mohla zůstat taky nezasažená a nemusela to nutně být smyšlená informace. Pokud pomáhá karanténa, tak tyhle izolované státy mohly zůstat nezasažené, aniž lidé byli imunní. Na Taiwanu pomohlo nějaké to trasování a vysoké pokuty, v Severní Koreji to všecko zařídili Kimové.

Pak je otázka, jak to bude vypadat, až lidi z Taiwanu začnou cestovat a chytnou to za pár let někde v zahraničí. To bych se radši před cestou být jimi pořádně naočkoval, anebo nikam nejezdil. Lidi ze Severní Koreje to mají nepoměrně jednodušší, protože ti nikam cestovat nemůžou.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 10. 2020 12:57

Celá "statistika" kolem s.instva čínské chřipky je v česko zcela zfixlována, objektivně a vědomě je na testy posíláno s až 14 dní ČEKACÍ LHŮTOU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, to nám dělá až 24 dní od propuknutí s.instva čínské chřipky u jedince, protože hodně lidí vč. mě se odhodlá marodit nebo do karantény až po 7-10 dnech neustupujících příznaků a promoření 50% lidí ze svého okolí navzájem. Čili na testy se tito lidé objektivně dostanou, až jsou fakticky samovyléčení a testy pak často vychází zcela Potěmkinovksy falešně negativní.
Nemluvím ani o pověstné "spolehlivosti" českých laboratoří na testování, které zvláště vynikají v masivním vydávání falešně negativních testů na boreliozu, protože jsou zařízeny jen na jeden typ kmene boreliozy, který nějaký "Prymula" dříve prohlásil za majoritní na území česko.
Popíračům s.instva čínské chřipky přeji pomalou vlekoucí nákazu touto "chřipečkou", aby poznali zač je toho loket.
Týden nemůžu dobře spát, jak mě bolí záda, klouby, hlava, ve firmě kolabuji, ale protože nemám horečku, ale jen zvýšenou teplotu a mám mokrý kašel, tak podle Potěmkinovského scénáře MZd., nespadám do typických příznaků s.instva čínské chřipky a proto, jsem se týden neodhodlal marodit, natož do karantény. Nicméně 50% lidiček z okolí má s.instvo čínské chřipky, včetně vysokých teplot nebo absolutní ztráty chuti a čichu, vč. bolesti zad a kloubů a pěkně Potěmkinovsky čekají 14 dní na testy. Potěmkinovská vláda Bureše se už raduje jak jim statistiky klesají, přitom drtivá většina pozitivních lidí se nedostane včas na testy.... :D :D :D :D
Tož si vyber.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zivan 31. 10. 2020 15:34

Mesto? Treba jsem koukal, ze v Brne neni problem se ani ted prihlasit na pondeli.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 10. 2020 18:19

Olomouc
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 31. 10. 2020 18:55

V olmíku až na úterý na obou odbernych mistech, do té doby čaj a citróny a ležet! :D

A i dnes bylo volno 1 test jeste nez sli domu 18:50 ve http://www.fnol.cz viz ruzovy obrazek a i kazdy predesly den...
Přílohy
37471487-BCA6-494D-8AC8-21E139A297D3.jpeg
C7179758-5CD2-48E2-8839-1B10AA5A87A9.jpeg
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka