Petrochemický koutek

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 8. 2022 07:02

Ahoj do diskuze, co si představíte pod touto podmínkou-
Zákazníkovi, právnické osobě nebo fyzické osobě – nepodnikateli …
Jako že se účty za tankování neobjeví v účetnictví firmy? Nelze tedypoužit na služební vozidlo?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 17. 8. 2022 09:12

PULPANM píše:Jako že se účty za tankování neobjeví v účetnictví firmy? Nelze tedypoužit na služební vozidlo?

Tak samozřejmě dostanete řádný daňový doklad. Ale ne na místě, jde o fakturu za určité období (prepaid i postpaid), kde je odběratelem soukromá fyzická osoba. A v tom je ten problém :)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 8. 2022 09:16

Aha díky za objasnění.
U normální tank karty mám účet v aplikaci a ten vytisknu a dám do účtárny, u této karty je to tedy jinak- měsíční fakturace- a bude na faktuře opravdu figurovat mě jméno nebo nemusí?
Pokud by nefigurovalo jméno, pak by to bylo v pohodě.Místo 4 účtu za PHM/ měs bych dal do účtárny jednu fakturu.
Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 8. 2022 09:28

A není to (nákup paliva zaměstnancem do služebního auta) náhodou účetně řešitelné? Spíš mě překvapuje, že jsou vyřazeny OSVČ.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 8. 2022 09:33

No je jak píšu, běžné účty za tankování PHM dám účtárně a ta zaúčtuje myslím tedy, že není problém se zaúčtovánim faktury.
Prostě firma ušetří ty 2.20 skrz tankování zaměstnance do služebního vozidla.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 17. 8. 2022 09:34

PULPANM píše:Aha díky za objasnění.
U normální tank karty mám účet v aplikaci a ten vytisknu a dám do účtárny, u této karty je to tedy jinak- měsíční fakturace- a bude na faktuře opravdu figurovat mě jméno nebo nemusí?
Pokud by nefigurovalo jméno, pak by to bylo v pohodě.Místo 4 účtu za PHM/ měs bych dal do účtárny jednu fakturu.
Díky

Aha, tak Benzina evidentně umí obě možnosti. Jak to je/bude u této, nevím.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marvy 17. 8. 2022 09:53

milanBrno píše:To same nabizi Shell (sleva 1kc a 2kc na l)


Aneb,aby Vas motor skvele neShell

-- 17. 8. 2022 11:06 --

dr._lukas píše: TO je nejblíž v Mošnově, z Opavy z ruky..A v Polsku už začínají být ceny +/- podobné..A cesta tam a zpět taky stojí 8-)


Taky mam TankONO z ruky
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 17. 8. 2022 10:49

marvy, je uplne jedno jestli tankujes na Benzine, Shell nebo TankONO nebo...
Nekvalitni palivo se tyka konkretni benzinky a nikoliv znacky.
Vyjimkou je OMV, ktera vedome prodavala obycejne palivo jako premiove (za coz take dostala pokutu)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 8. 2022 11:00

Také to tak znám a mám vybrané pumpy, kde beru rád.
Nejraději u letiště u go tank, cena stejná jako s tankkartou a natankuje tam každý kdo na letišti pracuje nebo jede kolem včetně dodávek a taxi.
Navíc dle ČSN se jedna o ten samy produkt jako prodáváš Benzina pod značkou verva. Nechal jsem si to ověřit u prodejce a sedí to.
Takže verva za výbornou cenu.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 17. 8. 2022 12:11

milanBrno: Tak ne az tak uplne to je pravda, vychazeji testy paliv. A ze by zrovna Shell byl kvalitni. Maji mega marketing akorat. Ano pokuty sou na konkretni stanice to ju, Benzina si sama davkuje aditiva a dlouhodobe je dokazane, ze Verva je jedna z nejlepsich

P.S u letiste byla shellka a tam prej vozili palivo primo z nemecka.Jako jedinna cerpacka. Jak to je dneska nevim.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 8. 2022 12:33

Shell je přímo na letišti ale celkem drahá...
Takže kdo ví, tak bere o kilák dál v go tank
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 8. 2022 12:58

Benzina si urcite sama nic nedavkuje, vse probiha v rafinerii.

A troufam si rict, ze naprosta vetsina problemu vznikla jako problem prepravce a ne, ze by tam nekde stal nejaky pan Pompo s konevkou a po nocich doleval vodu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 17. 8. 2022 14:39

Benzina si dávkuje, každý si dávkuje. Prostě do stejného benzínu / nafty se "na výdeji" ve skladu čepra pustí aditiva (a nebo ne) a cisterna to odveze na čerpačku.

https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... oakcie_neh
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 17. 8. 2022 22:59

Verva je dle ČSN stejná jako jakýkoliv jiný benzín automobilový, akorát jsou tam navíc aditiva (VIF). Verva 100 je navíc vyráběna buď ve Schwechatu nebo v Německu, u nás se benzín s oktanovým číslem 98 a vyšším nevyrábí, tzn. vše dovoz. Navíc Verva obsahuje místo ethanolu, biosložku druhu generace ETBE. Takže buď vzít ONO a do toho přílít VIF anebo potom vzít Vervu 100.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rendy00 18. 8. 2022 07:38

To je furt že dle ČSN je to stejný benzín... Prostě plní parametry té normy, ale to neznamená, že jsou stejné... (to je podobné, jako kdekdo kváká, že nemá 100 oktanů, protože u pistole je norma na 98... - inu to je proto, že to plní normu pro 98 oktanů a že ji výrazně překračuje se už neuvádí, protože na to není norma)

Mimochodem, Verva 100 je modrá (asi teda ne vždy), a u jiných premiových benzínů jsem to nezaznamenal, takže ta aditivace musí být pro různé značky (SHELL/OMV/Benzina, atd.) jiná...

Btw. když vezmu ONO a dám aditiva, tak tam pořád budu mít tu biosrajdu I. generace, která mimojiné ráda rozežírá gumové hadičky a výrazně zkracuje skladovatelnost benzínu. To fakt chcete, mít třeba na moto po zimě zacpané karburátory, o tom, jak to umí vyžrat hliník ani nemluvím...
Rendy00
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků