Úplatky

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Co vy a úplatky?
Beru i dávám 4 %  25%  [ 4 ]
Jenom beru 2 %  12%  [ 2 ]
Jenom dávám 0 %  0%  [ 0 ]
Neberu ani nedávám 10 %  62%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 16

Odeslat příspěvekod OS 23. 4. 2007 14:46

Mým snem je být úplatný úředník přidělující třeba byty apod. :)
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WonDrak 23. 4. 2007 23:32

to osobne: jj, ale plat úřednéku zas tak zázračnej není. Podle mě problém bude do nedávna pakrtikované praxi. ČSSD chtěla mít hodně úředníků a přerozdělovat hodně peněz, takže jednotlivá úředníci jsou špatně placeni, a tak proč by se snažili ...
Lepší je míň úředníků, dát jim lepší peníze, ale taky od nich požadovat to za co jsou placeni !!! (zbožný sen ...)

PS: když jsem byl před pár lety na brigádě, tak jsem se nějak dostal na okresní úřad (správce sítě), a to by jeden nevěřil jak se da dělat nedělání: To se vezme papír, idálně několik, a chodí se po chodbách a na kafe do jinejch kanceláří, když by ti někdo něco řekl, tak přece něco vyřizuješ .. Schválně jsem je pozoroval, jak často chodí odněkud někam a porát s tím stejným spise, několik dní po sobně, ani nemaj fantasii vzít si jinej spis :D
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne 24. 4. 2007 13:50

WonDrak: A divíš se? Když u nás existují takoví lidé, jako je "Michal P", kteří jsou přesvědčeni, že je normální úředníkům dávat úplatky? A navíc si ani sám sobě nedokáže přiznat, že se tím dopouští trestného čin, místo toho to své podplácení úřednice ještě zlehčuje, jako že to byl pouze dárek za dobře odvedenou práci. Takoví lidé nedokáží správně odhadnout společenskou nebezpečnost svého korupčního jednání. Společenská nebezpečnost takového činu totiž není pouze o výši nebo hodnotě nabízeného úplatku, ale o tom, že je takový úplatek vůbec nabízen a tím je vytvářeno korupční prostředí. Úředníci si pak zvyknou, že bez úplatků nemusejí pracovat, pouze jim stačí, že dělají, jako že něco dělají. Ale oni za to třeba ani nemůžou, když je občané sami kazí nabízením úplatků. Jak jsme si ty úředníky vychovali, takové je máme. Je to možná také o tom, že za nabízení úplatku hrozí nižší trestní sazba než za přijímání úplatku. To se prostě našim zákonodárcům nepovedlo, jako ostatně spousta dalších věcí.
:? :? :?
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod WonDrak 24. 4. 2007 19:14

jj, povedlo, jsou zkažení jako celá naše společnost, jenže v dnešní době si nikdo neuvědomu, že je to pozůstatek komunismu. A lidi je zas začínaj volit, jako jejich menšího brášku ČSSD (přejmenovaní komunisti včera s tím pravý). po druhý světový byly komanči taky ve všech stranách, a nejeden předseda měl rudou knížku.
V 89 se tu měl udělat pořádnej pořádek, a né aby se skoro 18 let po revoluci objevili na ministerstvu vnitra úředníci ze seznamů Stb.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne 24. 4. 2007 21:24

On i ten Havel byl s STBáky jedna ruka, akorát že se to skartovalo. Ti na které se teď přichází, jsou vlastně malé ryby proti těm, na které se nikdy nepřijde, protože se patřičné dokumenty ze svazků STB skartovali. Co by to bylo v 89 za čistku od STBáků a komančů, když by ji tehdy vedli největší STBáci? Můžeme být rádi, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.
:roll: :roll: :roll:
Naposledy upravil osobne dne 25. 4. 2007 04:52, celkově upraveno 1
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod WonDrak 24. 4. 2007 21:51

mno, kdo ví? ...
WonDrak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne 25. 4. 2007 04:52

Já osobně.
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zadirr 29. 4. 2007 09:13

Já jsem hlasoval pro "Neberu ani nedávám".

Tedy jestli se nepočítá to, že jsem na finanční úřad přinesl papírové daňové přiznání, přestože jsem ho podal elektronicky přes internet. Nevím jak se tváří úředník když vytáhnete z rukávu bonboniéru, ale podle toho jak se tvářila ta paní když jsem vytáhl papírové daňové přiznání, tipl bych, že mi bude nadosmrti vděčná :-)
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne 29. 4. 2007 09:23

zadirr: Bodejď by ti nebyla vděčná, přece odvádíš státu daně, a z těchto peněz je pak ona následně placena. Takže jsi její zaměstnavatel vlastně ty.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod WonDrak 29. 4. 2007 11:44

když se na to podíváme z druhý strany, tak by jsi jí neměl dát nic, tedy ani papír s daňovým přiznáním. Protože po odvedení daní je z nich placena (viz víše) a tedy má z toho prospěch :lol:
WonDrak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne 29. 4. 2007 12:03

Jenže ona je pouze zaměstnanec finančního úřadu, jejímž prostřednictvím se to odevzdá státu a ne jí. Kdežto, když jí dáš bonbonieru, tak to státní pokladně určitě neodevzdá, ale sezobe si ji sama.
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod WonDrak 29. 4. 2007 15:20

a co když by se našel poctivý člověk, který by bonboniéru odevzdal :lol:
WonDrak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne 30. 4. 2007 06:45

Odevzdal kam? Svému vedoucímu?
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod WonDrak 1. 5. 2007 14:58

to by bylo nejlepší na to zavést speciální úřad, ČSSD už v tom má praxy "Ministerstvo darů" a udělali bychom z úplatků legální řešení problému na úřadech :lol:
Naposledy upravil WonDrak dne 1. 8. 2007 13:56, celkově upraveno 1
WonDrak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matik 1. 8. 2007 10:29

Úplatky neberu ani nedávám. Na úplatky nemám a nikdo se mě zatím nesnažil uplatit.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník

Předchozí stránka