Komu věnovat 10 000 kč?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2008 23:25

Měl jsem dobrý rok, tak jsem si řekl, že bych "pustil chlup", uvažuji o částce 10.000 Kč. Vím, že to není moc, ale přesto bych rád, kdyby s penězi bylo naloženo nějak efektivně - tedy ne aby se "prožraly" (hračky do dětského domova), ale aby přinesly nějaký dlouhodobější efekt (a to všeobecný a ne jen nějaké soukromé firmě, která hledá lék na rakovinu, atd) a to pokud možno v ČR.
Uvažoval jsem o Wikipedii, jenže jaksi není možné podpořit přímo českou sekci, nějaký jiný nápad?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 25. 1. 2008 11:12

Znami darovali cca 30 tisic jedne ucitelce na SS u nas v okoli. Ma postizeneho syna a ze sveho platu si nemohla dovolit psa, ktery by mu pomahal. Ja osobne, kdyz bych nekam mel darovat penize, tak je daruji nakym podobnym zpusobem... Do nepruhlednych velkych organizacich bych vetsi peniz nedal.
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WonDrak 26. 1. 2008 03:10

Co třeba najít nějakýho bezdomovce, a dát mu třeba druhou šanci. Za deset tisíc mu koupíš nějaký oblečení, nějaký sociální bydlení, a nějakou práci. A třeba ti bude vděčnej, a nebo do toho spadne znova.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 26. 1. 2008 13:38

Za deset litrů je docela dost litrů vodky :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 26. 1. 2008 15:07

PatrikChrz píše:Měl jsem dobrý rok, tak jsem si řekl, že bych "pustil chlup", uvažuji o částce 10.000 Kč. Vím, že to není moc, ale přesto bych rád, kdyby s penězi bylo naloženo nějak efektivně - tedy ne aby se "prožraly" (hračky do dětského domova), ale aby přinesly nějaký dlouhodobější efekt (a to všeobecný a ne jen nějaké soukromé firmě, která hledá lék na rakovinu, atd) a to pokud možno v ČR.
Uvažoval jsem o Wikipedii, jenže jaksi není možné podpořit přímo českou sekci, nějaký jiný nápad?o/quote]


Já myslím, že tvoje představy by mohla témeř 100% splňovat Nadace pro transplantace kostní dřeně, což je jedna z nejlépe provozovaných nadací (v žádném případě neplést s Kapkou), která u nás prakticky bez finanční participace státu provozuje Český národní registr dárců dřeně a má za sebou prokazatelné výsledky. Samozřejmě ideální pomoc by spočívala v tom se nechat do registru zároveň i zapsat, ale chápu že ne každému se chce.

http://www.kostnidren.cz

PS: Sponzorovat Wikipedii mi přijde jako vyhodit peníze oknem, protože kredibilita informací tam obsažených je minimálně diskutabilní.
Magistr Kelly
Návštěvník

Odeslat příspěvekod btw 13. 3. 2008 19:23

Rop píše:Za deset litrů je docela dost litrů vodky :-)-/quote]

A co teprve krabicového vína! :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 13. 8. 2008 23:32

A co takhle koupit ropu a za války prodat? :-)
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 13. 8. 2008 23:45

a jak to chceš udělat? to budeš doma na zahradě skladovat soudky?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 14. 8. 2008 00:17

Já bych to dal do kůlny. Ale jsou i jiná místa, třeba do sklepa.
No ale jestli neví co s penězi, tak třeba já bych si vzal. A zhodnotil...
Investoval bych "do sebe" a koupil knihy o burze a něco o nemovitostech. Desítka by na tohle měla stačit.
A někdy do budoucna kšeftovat s barákama by mohlo bejt docela fajn ;-)
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2008 07:08

No myslím, že by se to mělo zamknout. Nakonec jsem peníze "někam" poslal, nebylo to úplně přesně to, co jsem si představovat, ale nějak jsem nic lepšího nenašel.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků