Oznámení příchodu zásilky ze zahraničí

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LeClair 31. 1. 2008 18:12

Zakoupil jsem si zboží pro vlastní potřebu v zahraničí a přišlo mě
,, oznámení příchodu zásilky ze zahraničí ,,
Jak postupovat ?
LeClair

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 1. 2008 18:14

LeClair: dojít si ho vyzvednout, jak píšou na oznámení...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LeClair 31. 1. 2008 18:18

Ehh do Prahy nejedu.. pry to jde i po mejlu nebo tel. a pak to poslou.. Jde me o postup a co presne uvest..
LeClair

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 1. 2008 18:23

LeClair: no zkus to trochu konkretizovat. nebo naskenuj to oznámení (zakryj tvoji adresu) ať vímwe, co po tobě chtějí.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LeClair 31. 1. 2008 18:35

Nejpodstatnější údaje:
Hodnota: 100 USD
Obsah zásilky není odesílatelem jednoznačně deklarován. Je třeba ve smyslu čl 237 odstavce 4 s ohledem na čl. 238 nařízení Komise (EHS) č. 2454/93, ve znění pozdějších předpisů, doplnit (podat) celní prohlášení a doložit potřebné doklady, aby bylo možno stanovit výši celního dluhu a zboží přidělit příslušné celně schválené určení.

Pak už následují jen kontakty a termíny..
LeClair

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 1. 2008 18:46

LeClair: to je poštou? jestli jo, dojdi na poštu a řeš to s nima.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LeClair 31. 1. 2008 18:49

To je vyclívací pošta. Nejsem z Prahy.
LeClair

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 1. 2008 19:07

LeClair: no to je fajn, ale je to stejná česká pošta, jako u vás, takže bych se nejdřív obrátil tam, nebo zavolal do té prahy.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod radka.prgha 23. 4. 2008 18:20

Zašlete na email uvedené v oznámení doklad o platbě, případně popis zboží + uveďte všechny detaily týkající se zásilky (skladové číslo a podací číslo). Dále musíte připojit prohlášení - vše potřebné naleznete právě v tomto oznámení. Celníky pak zásilku proclí - asi vám vyměří DPH a případně i clo (záleží odkud je balík zasílán). Pak už jen vyzvednout nebo počkat, až Vám balík pošta doručí domů. Žádná věda :-)
radka.prgha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cabman 14. 1. 2009 21:04

LeClair píše:Jak postupovat ?
Pláčeš na špatném hrobě, kolego dovozce.

- Důvod k zadržení balíčku je VŽDY nedodržení podmínek dovozu (obsah, deklarace, další drobnosti). Tento fakt vede k zadržení balíčku v celním skladu do vyjasnění případu. Asi nikdo tady neví, kde je chyba.
- Pokud je vše ok, balíček přijde rovnou na tvojí adresu a je opatřen razítkem "bez cla".

Ten správný hrob, na kterým by jsi měl plakat, je infolinka Oddělení CÚ (externí) 025 - Praha - Pošta  : +420 257019256, kde ti podají všechny informace které jsou k tvému případu potřeba.
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 14. 1. 2009 21:30

LeClair píše:Nejpodstatnější údaje:
Hodnota: 100 USD
Obsah zásilky není odesílatelem jednoznačně deklarován. Je třeba ve smyslu čl 237 odstavce 4 s ohledem na čl. 238 nařízení Komise (EHS) č. 2454/93, ve znění pozdějších předpisů, doplnit (podat) celní prohlášení a doložit potřebné doklady, aby bylo možno stanovit výši celního dluhu a zboží přidělit příslušné celně schválené určení.

Tak to je snadné. protože je hodnota zásilky vyšší, než nízká, musíte ji proclít. Navíc k zásilce zřejmě není připojen žádný doklad, takže celníci mají pochybnosti o ceně zásilky. Takže: Aby zásilka byla doručena a vám nakonec nenapálili poplatek za skladování (tuším 3% z ceny za den! aspoň tolik jsem platil kdysi na celnici na Ruzyni), je třeba:
- doložit cenu zásilky + cenu dopravy
- doložit a uvést obsah zásilky
- podat JSD (formuláře mají prý v papírnictví, popř. jsou ke stažení na netu). Nejjednodušší je požádat firmu, co se celními deklaracemi zabývá a zplnomocnit ji, aby to provedla za vás. Pokud je to na Poště na Praze 5, tak doporučuji společnost Kama s.r.o. Přijde to tak na 300 Kč.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod cabman 14. 1. 2009 21:47

Ruprecht001 píše:Tak to je snadné. protože je hodnota zásilky vyšší, než nízká, musíte ji proclít.
Celní zákon nezná pojem "Hodnota vyšší než nízká". Takhle přesně vznikají fámy.
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cabman 14. 1. 2009 21:50

Jen tak pro kontrolu. Zásilka za USD100 bude první případ a clo ani dph se neplatí. Pokud těch USD100 pro celou zásilku obhájíte.

zboží nepatrné hodnoty
Ve smyslu ustanovení článku 27 nařízení Rady č. 918/83, o systému Společenství pro osvobození od cla, jsou od dovozního cla osvobozeny zásilky zboží nepatrné hodnoty (bez ohledu na charakter zboží), pokud jsou zasílány ze třetích zemí přímo příjemci, který se nachází na celním území Společenství. Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR. Hodnotu zásilky nelze dělit, takže pokud celková vlastní hodnota zásilky tuto částku převyšuje, nelze osvobození od cla poskytnout.

Nesmí být označeno jako dárek, musí být uvedena zkuteční cena a přiložena faktůra pro všechny položky a dopravu.

zboží neobchodního charakteru
Osvobozeny od cla jsou zásilky zboží neobchodního charakteru (jakákoliv hodnota) zasílané zahraniční fyzickou osobou fyzické osobě v tuzemsku.

Zboží, které nemá obchodní charakter, to je zboží, které je vzhledem k druhu a množství určeno výlučně k osobní potřebě nebo spotřebě příjemce nebo cestujícího a členů jeho domácnosti nebo má být předáno jako dar. Příjemce nic nepatí odesílateli.
Hodnota jednotlivých položek nesmí být vyšší než 40 EUR (nejsem si jistý).
Toto zboží se označuje jako dárek.

osvobezení od DPH
Na osvobození od cla je vázáno osvobození od dalších daní (DPH, spotřební daň). Je--li tedy zboží osvobozeno od cla, je také automaticky osvobozeno od všech dalších daní uplatňovaných při jeho dovozu do ČR (a obráceně).

ps: jsem fanda celního zákona, dovozů ze zahraničí a všeho z čeho *****í peníze
Naposledy upravil cabman dne 14. 1. 2009 21:57, celkově upraveno 2
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 14. 1. 2009 21:55

cabman píše:
Ruprecht001 píše:Tak to je snadné. protože je hodnota zásilky vyšší, než nízká, musíte ji proclít.
Celní zákon nezná pojem "Hodnota vyšší než nízká". Takhle přesně vznikají fámy.

No, netahám přesné znění, ale i ty jsi pochopil, že jsem měl na mysli "zboží nepatrné hodnoty".

Z uvedeného je zřejmé, že se ta hodnota celníkům nezdá. Už dávno nestačí na zásilku napsat GIFT nebo FREE SAMPLES, na to už nikdo nedá a celníci chtějí vidět doklady o ceně zboží.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod limacek 15. 1. 2009 11:05

To mě docela zajímá. Teď by měla manželce posílat kamarádka z USA nějaký oblečení v hodnotě asi 10000,- Napíše na to GIFT a pokud se to nějakýmu celníkovi nebude zdát, tak jak mám dokazovat kolik to stálo? To si mám vyžádat účtenky od kamarádky? Nebo stačí třeba mailová komunikace mezi nimi?
pozn. posílá soukromá osoba, soukromé osobě. Opravdu žádný výdělečný obchod.
limacek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabman 15. 1. 2009 11:44

limacek píše:To mě docela zajímá. Teď by měla manželce posílat kamarádka z USA nějaký oblečení v hodnotě asi 10000,- Napíše na to GIFT a pokud se to nějakýmu celníkovi nebude zdát, tak jak mám dokazovat kolik to stálo? To si mám vyžádat účtenky od kamarádky? Nebo stačí třeba mailová komunikace mezi nimi?
pozn. posílá soukromá osoba, soukromé osobě. Opravdu žádný výdělečný obchod.
Pokud je to nové zboží a celník usoudí že je potřeba platit dovozní clo bude požadovat důkaz ceny. Celník se prvně zajímá o obsah a pak o zatržítko dárek. Teď záleží jak se vyspal - někdo tvrdí že musí být účty, někdo tvrdí že stačí i stránka z katalogu. Mailová komunikace asi dost těžko.

Není to výdělečný obchod, ale to by mohl říct každý ... pořád je to nové zboží putující přez hranici.

Ale nejlepší je, aby byl důkaz rovnou v balíčku. Vyhneš se tím velkému zdržení na celnici, kdy je balíček zadržený v celním skladu a ty jak blázen dopisuješ s celníkama.

Zavolej číslo výše uvedené a dej nám vědět jak jsi dopadl!!!
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2009 09:01

limacek: tohle uz jsem s nimi resil x-krat. Vzdycky si staci stat na svem, tvrdit, ze je to opravdu darek a pokud i z odesilatele je patrno, ze se nejedna o firmu, tak tam nic nevymysli. Oni to proste zkousi a dost lidi to "neusene". Zeptaji se te 5x dokola na to same - "opravdu jste nic neplatil?". Ti slabsi povoli hned, potom jeste zkusi tu o tom "jak jim musis sepsat cestne prohlaseni". Takze jim to tam napises, ze cestne prohlasujes, ze je to zbozi pro tebe a ze si nic neplatil a hotovo.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod cabman 16. 1. 2009 09:23

S474N píše:...Oni to proste zkousi a dost lidi to "neusene". Zeptaji se te 5x dokola na to same - "opravdu jste nic neplatil?". Ti slabsi povoli hned, potom jeste zkusi tu o tom "jak jim musis sepsat cestne prohlaseni". Takze jim to tam napises, ze cestne prohlasujes, ze je to zbozi pro tebe a ze si nic neplatil a hotovo.
Když je někdo pražák, je to hračka. Ale pokud jsi z daleka a nemůžeš jednat osobně, občas se to dost protáhne :-/
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Steveou 3. 3. 2009 10:05

Dobrý den, prosím Vás o radu. Objednal jsem si ca před týdnem z Číny zásilku (elektroniku). Včera mi přišel dopis z vyclívací pošty, že není možno rozlišit, zda se jedná o zásilku neobchodního zboží. Že mám poslat prohlášení a kopii účtenky. Háček je v tom, že zboží mám zejména k osobní potřebě a do rodiny (jedná se o 10ks levných mobilních telefonů) a platil jsem o něco málo více než je deklarováno na průvodce s balíkem. Můžete mi poradit jak se vyhnout zbytečnému placení poplatků? a jak mohu dále postupovat? resp. jaké jsou v mé situaci možnosti? předem Vám mnohokrát děkuji. S pozdravem Steve
Steveou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 3. 3. 2009 10:09

Steveou: myslis si, ze celnici jsou hlupaci? Budou po tobe chtit videt vypis z uctu, takze to moc "neocuras".

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2009 11:01

Jedna možnost tu je - ovšem na tu už je pozdě. Zaplatit ve dvou splátkách a tu menší částku dát jako doklad o zaplacení celníkům. Číňani jsou velice "pružní" a jsou ochotni napsat na fakturu naprosto cokoliv.

Z bývalé firmy mám spíš opačné zkušenosti - donutit je, aby na fakturu napsali pravdu. My jsme jeli všechno hezky "podle pravidel", pro ně byla evidentně faktura nějaký cár papíru, který se může třeba desetkrát předělat :D

Takže něco jiného bylo v objednávce, něco jiného na proforma faktuře, něco jiného na faktuře se zásilkou a úplně něco jiného byl obsah zásilky. Docela dobrodružství.

Bohužel v tuhle chvíli nezbyde nic jiného než zaplatit clo a DPH (DPH se platí z ceny zboží, ale i ze cla a z dopravného).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 3. 3. 2009 12:35

S474N píše:Steveou: myslis si, ze celnici jsou hlupaci? Budou po tobe chtit videt vypis z uctu, takze to moc "neocuras".

Ale ne. Kdyz predlozi "fakturu", tak vypis z uctu chtit videt nebudou, ale musi byt ta faktura "verohodna". Pokud tam bude 10 ks mobilnich telefonu po 10USD, tak "verohodna" pochopitelne nebude.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Steveou 3. 3. 2009 13:34

No, Fakturu poslali jakoze s balikem, ale to celnikum evidentne nestaci =o( a doklad z banky poslat nemuzu. Jedine co me napada, nechat si od Cinanu vystavit dalsi doklad - uctenku. Myslite ze by to pomohlo?
Steveou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 3. 3. 2009 14:03

Steveou: ver mi, ze budes muset dodat vypis, ale delej jak myslis.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Steveou 3. 3. 2009 14:18

no a co kdyz to nekdo platil primo tam na miste? stryc jezdi do ciny pravidelne, ted tam byl pred tydnem. ale to by asi nezbaštili celníci =o/
Steveou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Steveou 3. 3. 2009 14:42

btw. co kdyz jsem platil balik pres WesternUnion? tak vypis chtit nemuzou. a dejme tomu, ze jsem uctenku ztratil. tak co potom? budou delat?
Steveou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2009 14:53

Nelze-li cenu spolehlivě zjistit (popř. se celníkům zdá cena uváděná příjemcem příliš nízká) určí pro celní účely tzv. cenu obvyklou - tedy maloobchodní cenu v ČR.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 3. 3. 2009 15:34

Steveou: Pokud fakturu poslali s balíkem a nezdá se jim, máš problém, protože cena je evidentně "mimo", navíc můžeš ještě mít problémy s copyrightem, zvláště, pokud v dokladech je uvedeno, že v zásilce jsou Nokia 5800 po 20 USD :-)
Pokud se celníkům nezdá cena, resp. přiložená faktura, budou chtít doklad o úhradě na deklarovanou částku. To se často děje např. když na "faktuře" chybí nějaké náležitosti, nebo jí zkrátka nerozumí (kdo měl v ruce nějaký doklad od Číňanů, ví o čem je řeč :-D).
V případě, že deklarovanou cenu nedoložíš, pak neboj, mají interní tabulky, podle kterých ti tu cenu narazí oni, ale předem říkám, že to bude "fuj" cena :-))

A abych předešel dalšímu laickému dotazu "co v případě, že zboží bude porušovat evropské copyright právo?", pak máš VELKÝ problém, protože zboží bude zadrženo, ty budeš mít popotahovačky a nakonec ho nechají na tvé náklady zlikvidovat.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Steveou 3. 3. 2009 15:50

takže myslíš, že pokud mi poslali takovej dopis, že je lepší nedělat hňupa a "nešmelit" to kvůli úspoře pár tisicovek, ale vytasit se s pravou stvrzenkou - zaplatit daň a clo? než přijít o celý balík? ps. jsou tam Nokie =o( a cena je deklarovaná na 30USD/pc
Steveou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Steveou 3. 3. 2009 15:52

btw. je teď otázka, jestli se už dívali co tam je. nebo jestli tu zásilku ještě neotevřeli. vůbec netuším jak se co dělá =o( jsem absolutní laik =o(
Steveou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 4. 3. 2009 10:20

Steveou: To si piš, že se už dívali, jinak by neřešili 30USD za Nokii. Máš teď několik možností:

a) budeš trvat na svých 30USD za Nokie a celníci:
aa) to se skřípěnám zubů zkousnou, ha ha ha
bb) pošlou tě s tím dokladem někam a vyměří clo a DPH podle ceny téhož zboží na našem trhu
cc) kouknou se pořádně na ty přístroje a zjistí, že se jedná o kopie a zásilku zabaví a tebe bude čekat kárné řízení za celní přestupek pašování plagiátů (trestní definicí si nejsem jistý, možná to bude i trestný čin, když je toho zboží tolik, zeptej se právník

b) vytasíš se s dokladem o úhradě na vyšší částku a fakturou na tutéž vyšší částku a budeš se vymlouvat na svého čínského dodavatele, že to je matlal a vše půjde běžným celním kolečkem
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Steveou 6. 3. 2009 19:26

halo halo je tu nekdo ?
Steveou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 5. 2009 06:45

Copak, pises nam z knihovny z Mirova nebo Pankrace?

Jak si vubec dopadl?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod zip07 1. 6. 2009 10:15

Hele lidi, jsou celníci v posledních cca 30 dnech tak příšerně aktivní nebo tu něco sm-rdí (fakt nevim, co je na tomhle slově sprostýho, že to ten automatickej ma.gor cenzuruje)? Zabavěj nám prakticky všechno, co jde na firmu, i když je to třeba fakt vzorek za 4 USD a je to v malý bublinkový obálce, takže ani to nesvědčí o vyšší ceně. Mám podezření, že firma, která nám vyřizuje proclení, má nějakej pakt s celníkama, že odchytávaj všechno, co patří nám, resp. jejich dalším klientům, ale nevím, jestli je to vůbec možný v tolika balících, co denně na celnici dorazej? Každopádně není to ani půl roku, co bez cla prošel i balík, co byl velkej jak kufr od auta a teď neprojdou ani obálky. Platit 250 za poclení balíku, jehož hodnota není ani poloviční, se mi fakt nechce.
zip07
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 1. 6. 2009 11:08

Fakt jsem myslel, že cla po vstupu do EU zrušili.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 6. 2009 11:15

stanislav.stribrny: ze by se v ramci EU prodavalo za USD? :wink:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Technik01 22. 8. 2011 10:51

Ahoj, koukám, že tato diskuse je již nějakou dobu neprodebatovaná a přitom se změnili nějaké podmínky pro clení.
"Od 1. 4. 2011 vstupuje v platnost Zákon o DPH, který snižuje bezdaňový limit ze stávajících 150 EUR na 22 EUR (bezcelní limit zůstává nezměněn, tj. 150 EUR). "

Potřeboval bych konkrétně vyřešit vratku reklamace , kterou mi zadrželi na celní poště 120 Praha.

Zboží jsem již koupil na firmu v roce 2010 za částku 40€ ze Švýcarska.
-Jedná se o solární panel , předtím se to řešilo tak, že panel mi doručilo dhl do firmy a potom jsem musel jít s papírama na celnici v místě bydliště - BRNO.
Panel se porouchal tak jsem jej zaslal na reklamaci.
Nyní když mi jej vyměnili , tak se zasekl na poště v Praze.
V agentuře mi řekli, že je lepší když si to vyřídím osobně, že by mě to stálo víc než je cena zboží ( v přepočtu cca 1000.-).
Přitom se jedná o reklamaci a už znova by se nic platit nemělo , není to tak?
Jak můžu postupovat
Děkuji

Obrázek
Technik01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 22. 8. 2011 10:59

Jenze kdyz neco posilas na reklamaci, tak to musis NEJDRIV vyresit pres odeslanim. Ted ti verit muzou, ale nemusi.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 8. 2011 11:13

Presne tak, zasilku sis mel celne odbavit pri odeslani. Kdyz jsem jeste pracoval ve velkoobchodu s hodinkami, tak jsem to neresil, protoze clo se neplatilo a DPH jsme si znarokovali, takze se nevyplatilo chodit s balikem na Plzenskou a normalne jsem to odesilal z mistni posty.
Nekdy ale stacilo celnikum dolozit doklad o odeslani puvodni zasilky a tu DPH se pak neplatilo.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Technik01 22. 8. 2011 14:51

No takže jsem sepsal mail do pošty 120. uvedl jsem jim že se jedná o vyřízenou reklamaci a dodal jsem všechny doklady o původní koupi a o proclení původního zboží.
Jsem zvědavý jestli se to nějak vyřeší. Sice je to hodnotově za 1000.- ale byla by škoda o to přijít :( A platit firmu která si vezme stejnou částku, né-li vyšší, nemá smysl...
Technik01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A.E. 23. 8. 2011 11:01

Dobrý den,
potřebovala bych radu. Objednala jsem ze zahraničí tabletky na povzbuzení erekce. Objednala jsem je poněkolikáté, ale nyní mi zásilku zadrželi. Předchozí zásilky šly přes Německou poštu, byly označeny jako "dárek" a žádný problém nebyl. Tentokrát byla poslána pře Švýcarskou poštu (nevím, z jakého důvodu) a označena jako "obchodní vzorek". V popisu od odesílatele je vždy napsáno "personal health care products" a cena 5 USD (kupní cena je samozřejmě vyšší). Tablet jsem objednala 120, tato zásilka jich obsahuje 60, takže předpokládám, že tu druhou mi též zadrží...
Jak mám teď postupovat? Poslat jim prohlášení o tom, že zboží je neobchodního charakteru spolu s plnou mocí pro Českou poštu a doklady o nákupu?
Mockrát děkuji za odpověď.
A.E.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2011 11:17

No celnici jejsou asi UB (uplne blbi). Budou chtit dolozit ucet o zaplaceni (vypis z PayPalu nebo platebni karty). Nebude-li, nebo kdyz nebude cena dostatecne verohodna, vymeri clo a DPH z tzv. ceny obvykle (maloobchodni ceny na ceskem trhu).
Pokud jde o leciva, ktera nejsou v CR volne prodejna, nebo porusuji patenty, mohou je dokonce zadrzet.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2011 11:22

PatrikChrz: coz u pilulek s logem Viagra ci podobnych tvaru je takrka pravdepodobnost hranicici s jistotou.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod A.E. 23. 8. 2011 11:34

Doložit účet o zaplacení nebude problém. A pokud doložím správnou cenu, neměli by snad mít důvod ohodnotit ji jako nevěrohodnou.. Nebo ne?
A co se týče zadržení - pokud by je chtěli zadržet a už nevydat, tak by přece po mě nechtěli prohlášení..?
A.E.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spatas 30. 8. 2011 08:32

Ahoj lidi potřeboval bych poradit.
Nechal jsme si z USA zaslat dva kusy nahradnich dilu na motorku
-první byl za 100 USD + 69USD postovne
-druhy byl za 140 USD + 69USD postovne

Prislo mi oznameni o prichodu zasilky ze zahranici.

Jak postupovat dal??
img-829124334-0001.jpg

-- 30. 8. 2011 09:33 --

Druhý list.
img-829124334-0001.jpg
Přílohy
img-829124346-0001.jpg
spatas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2011 08:39

Co treba si to nejprve precist?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kamey 1. 1. 2012 11:10

Vytáhnu vlákno, abych nezakládala podobné nové.

Objednám zboží ze zahraničí, cena do 22 Eur - z třetí země, ne z EU, balíček bude doručen poštou na adresu bez cla. Protože je to zboží pro další prodej, budu proclívat a danit.

Dotaz mám, zda mohu toto zboží dát hned do oběhu - tj. dodatečně zadám k proclení a úhradě DPH, ale mezitím již něco ze zásilky prodám v ČR. Nebo musím počkat do ukončení řízení? (Jako chápu, že by to tak mělo být, ale je nutné ještě po dobu dodatečného řízení držet zboží na skladě jako neprodejné?). Plátce DPH zatím nejsem (a doufám, že dlouho nebudu)
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2012 15:31

Predpokladam, ze bude rozdil mezi tim, co by se melo udelat a co je skutecne nutne. V "me" minule firme se nam neco takoveho parkrat staloa resili jsme to uplne stejne - vetsinou slo o nahradni dily na garanci, takze se nedalo cekat. Obal od zasilky jsme zanesli na Plzenskou a tam se to dodatecne doclilo. Celnici z toho sice nebyli nadseni, ale vzdy nam to proslo :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 1. 1. 2012 15:41

Takže neotevřená zásilka k dodatečnému proclení není povinná? Díky.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2012 16:21

Je to asi na hrane, ale jak jsem psal, nam to prochazelo, Proste jsme rekli, ze dily byly potreba na garanci a proste uz nejsou.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jackson8800 12. 1. 2012 19:32

Zdravím,taky mám podobný problém objednal jsem hodinky z číny za 130USD.DNes mi přislo oznámení o příchodu zásilyk ze zahraničí,ale nemám s tím vůbec zkušenosti a jsem z toho docela špatnej.Stačí pořád jak někde radí napsat na ten mail ty skladové a podací čísla,prohlášení,že se jedná o zboží pro osobní potřebu a popř výpis z paypalu?Přišli mi i fotky a na balíku je napsaný GIFT a cena 40 USD..Co ted?Díky moc za info!!
jackson8800
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2012 20:44

jackson8800: no bud priznas cenu nebo vyjdes z tech 40USD. Je to na tobe. Navadet te k cemukoliv urcite nebudem.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 1. 2012 21:50

jackson8800 píše:DNes mi přislo oznámení o příchodu zásilyk ze zahraničí,ale nemám s tím vůbec zkušenosti a jsem z toho docela špatnej.

viewtopic.php?f=326&t=1140404
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod vveenn 2. 1. 2014 21:46

Dobrý den, mám dotaz..Objednala jsem mobil z Číny za cca 80 EUR(i s poštovným). Dnes mi přišel dopis oznámení o přichodu zásilky ze zahraničí. Je tam i papír, kde je zásilka vyfocena a na přiloženém papíře je napsaná cena 10 USD. (označeno jako dárek). Teď nevím co s tím mám dělat?? Budou po mě chtít výpis z účtu že jsem zaplatila opravdu jen 10USD? nebo jak to vůbec funguje??
vveenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 1. 2014 09:24

A co si tak precist prilozene papiry? Vim, je to tezke, ale urcite se tam pise o tom, ze budou chtit dolozit idealne objednavku/potvrzeni objednavky, platbu anebo fakturu. Poslali to prave z toho duvodu, ze ta cena se jim zdala nesmyslna. A kdyz jim ty lejstra nedodas, tak ti vse vymeri z tzv. ceny obvykle a potom se nebudes stacit divit.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod hongmi 4. 1. 2014 09:31

Jo ukaz jim kopii transakce a vytisk objednavky, nebo ti vymeri DPH z vyssi castky.
hongmi
Diskutér