Oznámení příchodu zásilky ze zahraničí

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2011 08:39

Co treba si to nejprve precist?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 1. 1. 2012 11:10

Vytáhnu vlákno, abych nezakládala podobné nové.

Objednám zboží ze zahraničí, cena do 22 Eur - z třetí země, ne z EU, balíček bude doručen poštou na adresu bez cla. Protože je to zboží pro další prodej, budu proclívat a danit.

Dotaz mám, zda mohu toto zboží dát hned do oběhu - tj. dodatečně zadám k proclení a úhradě DPH, ale mezitím již něco ze zásilky prodám v ČR. Nebo musím počkat do ukončení řízení? (Jako chápu, že by to tak mělo být, ale je nutné ještě po dobu dodatečného řízení držet zboží na skladě jako neprodejné?). Plátce DPH zatím nejsem (a doufám, že dlouho nebudu)
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2012 15:31

Predpokladam, ze bude rozdil mezi tim, co by se melo udelat a co je skutecne nutne. V "me" minule firme se nam neco takoveho parkrat staloa resili jsme to uplne stejne - vetsinou slo o nahradni dily na garanci, takze se nedalo cekat. Obal od zasilky jsme zanesli na Plzenskou a tam se to dodatecne doclilo. Celnici z toho sice nebyli nadseni, ale vzdy nam to proslo :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 1. 1. 2012 15:41

Takže neotevřená zásilka k dodatečnému proclení není povinná? Díky.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2012 16:21

Je to asi na hrane, ale jak jsem psal, nam to prochazelo, Proste jsme rekli, ze dily byly potreba na garanci a proste uz nejsou.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackson8800 12. 1. 2012 19:32

Zdravím,taky mám podobný problém objednal jsem hodinky z číny za 130USD.DNes mi přislo oznámení o příchodu zásilyk ze zahraničí,ale nemám s tím vůbec zkušenosti a jsem z toho docela špatnej.Stačí pořád jak někde radí napsat na ten mail ty skladové a podací čísla,prohlášení,že se jedná o zboží pro osobní potřebu a popř výpis z paypalu?Přišli mi i fotky a na balíku je napsaný GIFT a cena 40 USD..Co ted?Díky moc za info!!
jackson8800
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2012 20:44

jackson8800: no bud priznas cenu nebo vyjdes z tech 40USD. Je to na tobe. Navadet te k cemukoliv urcite nebudem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 1. 2012 21:50

jackson8800 píše:DNes mi přislo oznámení o příchodu zásilyk ze zahraničí,ale nemám s tím vůbec zkušenosti a jsem z toho docela špatnej.

viewtopic.php?f=326&t=1140404
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vveenn 2. 1. 2014 21:46

Dobrý den, mám dotaz..Objednala jsem mobil z Číny za cca 80 EUR(i s poštovným). Dnes mi přišel dopis oznámení o přichodu zásilky ze zahraničí. Je tam i papír, kde je zásilka vyfocena a na přiloženém papíře je napsaná cena 10 USD. (označeno jako dárek). Teď nevím co s tím mám dělat?? Budou po mě chtít výpis z účtu že jsem zaplatila opravdu jen 10USD? nebo jak to vůbec funguje??
vveenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 1. 2014 09:24

A co si tak precist prilozene papiry? Vim, je to tezke, ale urcite se tam pise o tom, ze budou chtit dolozit idealne objednavku/potvrzeni objednavky, platbu anebo fakturu. Poslali to prave z toho duvodu, ze ta cena se jim zdala nesmyslna. A kdyz jim ty lejstra nedodas, tak ti vse vymeri z tzv. ceny obvykle a potom se nebudes stacit divit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 4. 1. 2014 09:31

Jo ukaz jim kopii transakce a vytisk objednavky, nebo ti vymeri DPH z vyssi castky.
hongmi
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků