Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod opasino 25. 6. 2020 09:27

U kterých bank teď vychází dobře refinacování hypotéky, má někdo přehled?
Minimálně pětileté období, současný úrok mám 1.99% s tím, že mám účet za 149,- Kč měsíčně. Na nové období mi nabízejí 2.27% a to nejsem ochoten akceptovat.
Někto nějaký tip, než budu muset zdlouhavě projíždět všemožné bankovní instituce....
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 6. 2020 09:47

Záleží na zůstatku hypotéky, pokud je pod milión, obvykle banky nechtějí jít s úrokem nízko.

Ale když začneš vyjednávat a běhat po bankách, tak mám zkušenost, že i stávající banka nakonec nabídne nízký úrok - pokud máš dostatečnou časovou rezervu na vyjednávání.

Vzhledem k tomu, že dnes můžeš jednou ročně vložit splátku 25%, pokud dostaneš úrok hluboko pod 2 %, dal bych klidně 10letou fixaci. Já jsem v květnu dostal 1,26 %, ale sešlo se několik pozitivních faktorů (mám víc úvěrů, všechny řádně splácím, dobré zajištění - LTV 50 %).
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 6. 2020 10:02

Dnes môžeš volne splácať a prechádzať ako chceš. Pokuty obmedzila CNB, vychádzajú na stovky Kč
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod opasino 25. 6. 2020 10:14

No je to lehce nad 1.8 mil. Čas mám relativně do 15.9., spíše je blbé, že původní odhad při koupi byl na 1.6mil. na to pak rekonstrukce za cca 1mil. a tak nemám přesný odhad dnešní ceny nem., pač to mám zajiš. ještě jednou nemovitostí.
Alfas123: Nechápu, přece nemohu odejít s hypo jinam, když nemám měsíc před koncem fixace??
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mimonik 25. 6. 2020 11:09

@Astrapa, kde se ti postestilo?
Aktualne nejnizsi ofiko nabika ma mone 1.79% pa. bez pojisteni.

-- 25. 6. 2020 11:10 --

@Opasino, muzes, novy zakon o spotr. uveru to umoznil a vyklad CNB jeste vylepsil
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod opasino 25. 6. 2020 14:34

Jo, mě Moneta, u nichž hypo mám, nabízí 2.27 a zatím nechtějí jít níže. :-D
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 6. 2020 14:50

To je asi normalne. Ja som takto odisiel predcasne a napisali mi, ze ak je dôvodom nižší úrok u inej banky... no a v konečnom dôsledku ponúkli asi 0.3% horší úrok. Takže som odišiel. Ďalší náklad bol kataster... ale to sa hneď vrátilo na nižšej splátke.
Len pre info, jedna sa o úvery od 12/2016
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 25. 6. 2020 18:57

vpe píše:Ninaa: dulezite bude myslim hledat vop platne k datu sjednani, nikoliv aktualni

Ano, konkrétními VOP jsem myslela VOP platné v době sjednání smlouvy. Sazebník (kde zjistí změny úroku po váz.době a výši poplatků atd.) zase musí hledat aktuálně platný - tedy u Wustenrot to takto je.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2020 01:39

opasino píše:No je to lehce nad 1.8 mil. Čas mám relativně do 15.9., spíše je blbé, že původní odhad při koupi byl na 1.6mil. na to pak rekonstrukce za cca 1mil. a tak nemám přesný odhad dnešní ceny nem., pač to mám zajiš. ještě jednou nemovitostí.
Alfas123: Nechápu, přece nemohu odejít s hypo jinam, když nemám měsíc před koncem fixace??

Rekonstrukce nehraje moc roli, podivej se, za kolik se inzeruji okolni podobne byty a pocitej -20% na realnou cenu a -20% na LTV 80%.

-- 26. 6. 2020 01:40 --

astrapa píše:Já jsem v květnu dostal 1,26 %, ale sešlo se několik pozitivních faktorů (mám víc úvěrů, všechny řádně splácím, dobré zajištění - LTV 50 %).

U hypotecni banky?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod beet 9. 7. 2020 15:11

Mi končí fix až v prosinci. Má ještě cenu vyčkávat? Půjde to ještě dolů?
Nebo se zeptám jinak. Dá se aktuálně dostat pod 2%, 10 let fix bez podmínek? Do toho bych už asi šel. Líbí se mi Air, ale museli by jít ještě trošku níž.
beet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlrs 9. 7. 2020 16:19

pod 2% da v klidu, ale musíš pracovat v bance :-D
Ted vazne - podle me to dolu ještě pujde - velci hraci s levnými penezi ještě spis vyckavaji, co bude a ceny moc neupravovali.
Zvysovat sazby predpokladam nikdo nebude...
Ja osobne bych pockal do cca pulky zari a tam se rozhodl - tzn. nechat si pak vatu na to protazeni zadosti o refinanc systémem nove banky + splneni všech podmínek a zaroven v zari uz by i vetsi banky mohly/mely do toho konkurenčního boje nejak zasáhnout.
mlrs
Diskutér

Odeslat příspěvekod pepisis 9. 7. 2020 17:08

V horizontu měsíců to nahoru nepůjde, dolů už jen trochu u pár bank bych řekl. Aktuálně dostaneš např. 1,78 na 5letý fix u fio nebo 1,88 u monety s 10 letým fixem bez pojištění schopnosti splácet. Takže už dnes se pod 2 % dostaneš. Obě banky navíc nabízí offsetový účet.
pepisis
Diskutér

Odeslat příspěvekod TheSubways 10. 7. 2020 08:36

Dobrý den,

nemá někdo zkušenost, na jaké sazby se lze momentálně dostat s 85/90 LTV?
TheSubways
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxiro 10. 7. 2020 13:33

beet píše:Mi končí fix až v prosinci. Má ještě cenu vyčkávat? Půjde to ještě dolů?
Nebo se zeptám jinak. Dá se aktuálně dostat pod 2%, 10 let fix bez podmínek? Do toho bych už asi šel. Líbí se mi Air, ale museli by jít ještě trošku níž.

Je tu předpoklad, že banky půjdou s úroky dolů a sazby pod 2% jsou v budoucnu poměrně reálné. Další vlna zlevňování by mohla přijít na podzim.

Airbank bude mít asi i tak vyšší úrokovou sazbu než konkurence, protože jejich hypotéka je offsetová. Sám ji mám, ale je potřeba zvážit zda offsetu a flexibility této hypotéky budete využívat. Pokud ne, dá se vybrat lépe z řady jiných bank.
xxiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 10. 7. 2020 18:03

Pod 2% moc brzo nepujdou, dnes prisla inflace tusim 3,3% :-))
vpe
Diskutér

Předchozí stránka