Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Stileth 1. 2. 2021 01:42

Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 3. 2. 2021 12:18

Kdyz koncite SP treba u MP, tak po vyplate castky dostanete nejake pisemne vyuctovani a kdy?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 2. 2021 13:21

Za měsíc mám pocit přišel liebesbrief od Mp přehled čerpání, pokut, zůstatek 0 a tak.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 14. 5. 2021 20:05

Mám dotaz ke stavebku - končí mi za 9 měsíců a uvažuji, že bych si tam poslal nějaký peníze navíc a udělal si z toho takový roční termíňák za 1%. Je to možné bez nějakých sankcí? Naspořeno mám přes 100k a cílová částka je 200k.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 5. 2021 23:57

Řekl bych že jo, mám to nějak podobně. V zásadě od počátku předplacené.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod xsw 15. 5. 2021 07:13

Proč končí za 9 měsíců? Dokud nenaspoříš cílovou částku, tak končit nemusíš ani po 6 letech.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mlrs 15. 5. 2021 07:20

no jenze vetsina stavebnich sporitelen po uplynuti tech 6 let srazi urokou sazbu nekam blizko nule...takze pak je to o to horsi...
Ale ten vklad samozrejme udelat jde...proc ne - staci nepresvihnout tu cilovku a je to
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ninaa 15. 5. 2021 07:51

dave_no píše: Je to možné bez nějakých sankcí? Naspořeno mám přes 100k a cílová částka je 200k.

Ano, určitě to jde. Předtím se přes elektronický přístup podívej na účet a přesně si to spočítej dopředu. Od stavebky máš výpis ke konci min.r., ostatní pohyby a úroky si musíš sám dopočítat dopředu ke dni ukončení, abys cílovou částku opravdu nepřešvihl.
Výpověď smlouvy lze podat víc jak 3 měsíce předem, tj. tak, aby výpovědní doba skončila ihned po vázací době a peníze byly hned po vázačce vyplaceny. Jen se ujisti, že ve formuláři výpovědi je zaškrtnuto, že smlouva skončí po vázací době. Tenhle fígl jsem dřív neznala, vždycky jsem podávala výpověď až po uplynutí vázací doby.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 15. 5. 2021 20:49

Jaky figl, vypoved si naplanuj k datu ktere chces a doruc ji s predstihem podle delky vypovedni doby (obvykle 3 mesice od 1. dne mesice nasledujiciho), to je snad standardni postup.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 5. 2021 06:20

Modra pyramida to vie aj za 2 tyzdne "dohodou"
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2021 00:14

to asi nebude gratisko
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 19. 5. 2021 08:25

Myslim, ze po viazacej dobe to je bez poplatku
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TommasCZ 24. 6. 2021 16:59

Ahoj,
plánuji si vzít svou první hypotéku (předchválený uvěr) na koupi + případnou rekonstrukci bytu. Od poradce mi byl doporučený "Hypoúvěr od BUŘINKY Garant" od ČS. Když ale pročítám podrobnosti a ukázku smlouvy, tak se mi moc nelíbí, že je to sestavené z více produktů => je to z mého zjednodušeného pohledu hypoteční úvěr + stavební spoření + to popisují i jako překlenovací úvěr. Také jsem se dočetl z diskuzí na internetu, že se může změnit úrok (ale to se mi nezdá, když bych měl fix na X let?).

Máte někdo s tímto hypoúvěrem prosím zkušenost? Mám oprávněnou obavu (z toho spojení úvěrů + stavebního spoření)? Nebo je to běžné a nemá to žádné zásadní nevýhody?
TommasCZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 6. 2021 17:38

Neodporucam. Odporucam klasicku hypoteku
Poradca Vam to odporuca, lebo ma z toho lepsiu proviziu.

Kolega si kedysi bral uver zo stavebka a tam sa splatkami uver neumoroval, ale platil kazdy mesiac rovnaky urok, kazdy mesiac ciastku na stavebne sporenie a po X rokoch sa z tej našporenej ciastky umorila cast uveru. Dost nevyhodne...

Pri klasickej hypo sa kazdy mesiac plati splatka a kazdy mesiac ide vacsia cast zo splatky na umor anuity a mensia cast na urok.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TommasCZ 25. 6. 2021 08:27

Dekuji moc. U teto hypo se to pry take splaci anuitne. Ale radsi od toho dam ruce pryc a podivam se po “beznem” hypotecnim uveru.
TommasCZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků