Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 21. 10. 2021 17:36

Moneta má od 18. 10. 1,3 %.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod gman 3. 11. 2021 10:06

Chystám se založit stavebko asi u Monety. Mám tam už běžný účet a v IB je nabídka stavební spoření. Předpokládám že to lze tedy založit přímo přes IB. Ale v záložce co se jako první zobrazí je dole info o úroku z vkladů 1%. Dál jsem se neodvážil pokračovat. Tak nevím jestli je nějaký rozdíl pokud založím přímo v IB a nebo např. na pobočce?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swisst 4. 11. 2021 09:49

Asi tam mají chybu, i přes IB by měla být úroková sazba 1,3 %. Ovšem jistější je zajít si na pobočku (nebo to nahlásit a počkat, až to opraví).

Na pobočce chtějte Stavební spoření Prémium. Je to stejné jako obyčejné stavební spoření, ale bez vstupního poplatku. MONETA totiž poplatek za uzavření smlouvy nezrušila, ale nabízí několik možností, jak se mu vyhnout (přes IB nebo přes web MONETY je to také bez vstupního poplatku).
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 5. 11. 2021 11:39

V blízké budoucnosti, řekněme za ASI 3-4 roky, se chystám na rekonstrukci bytu, momentální odhad ceny rekonstruce je cca 300000, ale za ty 4 roky to asi bude jinde.
V plánu je čerpat úvěr (byt je na hypo). Předpokládám uvěr ze stavebka, ale stavební spoření momentálně nemám.
V 01/2021 jsem SS ukončila s tím, že jsem čerpala plnou státní podporu za letošní rok. Otázka zní, je lepší založit SS ještě letos v prosinci, abych mohla čerpat úvěr dříve a nemusela to řešit nevýhodným překlenovákem? Pokud ano, je důležité, kolik na SS letos uložím, hraje to pak roli? Vzhledem k tomu, že na státní podporu už za letošek nemám nárok, stačil by nějaký minimální vklad?
bozenkakozena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 11. 2021 12:00

Minimální vklad ti bude k ničemu. Podstatné je dosažení hodnotícího čísla v okamžiku žádosti o řádný úvěr a splnění minimální nutné délky. Doporučuji prozkoumat konkrétní VOP a spočítat si to.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 5. 11. 2021 14:03

Jj, nečetla jsem detaily, jen co má na webu třeba raiffka: naspořeno 35-40% cílové částky + trvání spoření minimálně dva roky.

Jde mi o to, jestli je možnost při založení tam fakt dát minimum a když se budou blížit ty dva roky, nalít tam tolik, aby to splnilo podmínku těch např. 40%. Nechci tam mít zbytečně dlouho vázané peníze, které negenerují státní podporu, tedy ztrácí na hodnotě víc než s podporou.
bozenkakozena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 11. 2021 14:08

No to se obávám, že právě kvůli tomu hodnotícímu číslu takto udělat nejde. Ale neznáme přesný výpočet - to by ti mohli udělat simulaci u poradce/na pobočce/přes mail.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 9. 11. 2021 09:47

Hodnotící číslo momentálně neuplatňuje Modrá pyramida a Buřinka. Pokud plánujete úvěr ze stavebního spoření, vyplatí se pročíst si podmínky Modré pyramidy. Úvěr lze získat za dva roky a po naspoření 25 % cílové částky. Navíc má MP úvěr za 3,49 %

Viz srovnání zde: https://www.stavebky.cz/prehled-tarifu- ... eni-uveru/
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muf2muf 11. 11. 2021 14:50

Na jaře, v době úrokové bídy a nouze, jsem sobě a dceři založil stavebko s 1% u Monety a oni to teď zvedli na 1,3%. Přemýšlím, že tyto ještě relativně čerstvé smlouvy vypovím a založím nové s vyšším úrokem. Ale nerad bych to udělal a za měsíc se drbal za uchem se stejným problémem. ČNB razantně zvedla sazbu a v prosinci se očekává ještě další korekce směrem vzhůru. Otázka zní jasně: Myslíte, že banky letos ještě znovu pohnou s úročením spoření?
:-)
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drummond 11. 11. 2021 16:50

Zvedat asi budou, mnozí spekulují, že o dalších 0,75%, takže si umím představit, že stavební spořitelny to zvednou na 1,5%.

Jsem na tom podobně, zakládal jsem v prosinci 2020 (s cílem během 6 let a dvou měsíců pobrat 8 státních podpor) s úročením 1%, takže mi tam aktuálně leží 42 tisíc mého vkladu + státní podpora. Taky jsem přemýšlel, že to zruším. Ale pak jsem si vyhodnotil, že byť to bude patrně nic moc investice, nechám to doběhnout. Zase se nejedná o nějaké astronomické prostředky, dávám tam pouze tolik, abych dostal ty 2000 státní podpory. Jasně, nějaké prostředky to váže, úrok 1%, se státním příspěvkem a tou maximalizací na osm státních příspěvků během 6 let se dostanu nad 3% celkového výnosu ročně, takže lepší, než to rušit s nějakým penále. A ví bůh, třeba za 5 let bude 1% zase luxuska.

Ale máš pravdu, staré smlouvy stavebního spoření jsou dnes dost na nic.
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cosmicboy 17. 11. 2021 14:30

Jestli dobře čtu, tak RSTS už nabízí 1,5 %. Uvidíme, co kdo do konce roku nabídne :-).
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 11. 2021 12:32

už letos nečekám vylepšení nad RSTS, holt budu po 20 letech v kuse poprvé komplet rok bez stavebka, ale méně než 2% jsem historicky nikdy ú.s. u stav. spoření neměl a nehodlám si kazit průměrku :-[
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrholecR 26. 11. 2021 09:44

MONETA od dnešního dne dorovnává Raiffeisen a má taky 1,5 %.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cosmicboy 26. 11. 2021 10:23

Do konce roku určitě stavebko chci otevřít, jsem zvědav, jestli ještě bude nějaká zajímavá nabídka. Aktuálně je super nulový vstupní poplatek, takže už jen řešit garantovaný úrok a poplatky za vedení. Max. jestli někdo ještě nepřihodí nějaký "drobný dárek". Ale moc šancí na zvýšení úroků už nevidím. Zatím to u mě vypadá má RSTS. Pokud má kdokoliv tip na něco lepšího, sem s ním :-).
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dave_no 29. 11. 2021 21:06

18.3. 2022 mi u RSTS končí stavebko. Mohu začátkem prosince zaslat výpověď k 31.3., abych nečekal 3 měsíce na výplatu? A lze to nějak online nebo jen OZ, ověřenej dopis nebo pobočka?
dave_no
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků