Prolux

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 12. 2008 00:13

Obávám se, že tady je každá rada drahá... Odpověděl jsem na jejich 2 inzeráty:

1) ozvali se s tím, že na majitele nemají telefon, ať tam jedu na blind a domluvím si prodej = dopředu počítali s tím, že od majitele vyinkasují smluvní pokutu

2) ozvali se, že domluví prohlídku a dají vědět, jsou to už 4 měsíce a nic...

Pro mne prostě Prolux, Avareal a Kadlec neexistují, než se pokoušet koupit nebo prodat nemovitost přes ně, radši bydlet v zemjlance.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod udivený 9. 12. 2008 13:16

Mám dojem, že mi někdo poslal radu, jak tu "Zprostředkovatelskou smlouvu" od Proluxu vypovědět. Bohužel zpráva přišla do spamů a já jsem ji automaticky smazala :-S Prosím :oboze , poraďte mi ještě jednou. Děkuji. Jitka
udivený
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rolfea 11. 12. 2008 12:36

Výzva:
Původní trestní oznámení na pracovníky společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o., které bylo dne 2.10.2008 podáno na Státním zastupitelství pro Prahu 4 pod č.j.: 1 ZN 753/2008, bylo postoupeno odboru hospodářské kriminality.
Proto kdokoliv se k tomuto trestnímu oznámení doposud nepřipojil a má podezření, že na jeho osobě byl spáchán trestný čin ze strany společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o. se sídlem Václavské náměstí 819 na Praze 1, nechť se přihlásí na Polici ČR, Obvodní ředitelství Praha IV, Službě kriminální policie a vyšetřování, odbor hospodářské kriminality, ulice Přípotoční 300, Praha 10, tel.: 974 860 531 a připojí se k trestnímu oznámení č.j.: OR IV - 21925/TČ-2008-93.
Pomůžete tím nejenom sobě, ale i všem ostatním klientům, kteří se cítí být touto realitní kanceláří podvedeni a kteří již podnikli kroky ke své obraně.
Děkuji, A. Rolfesová
rolfea
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 18. 12. 2009 10:15

Chlapci, šlápli jste Proluxu na kuří očko:
http://www.finexpert.cz/Rubriky/Prolux- ... fault.aspx
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 12. 2009 10:35

Tady je o tom článek na Finexpertu:

http://www.finexpert.cz/Rubriky/Prolux- ... fault.aspx

I kdyby tohle nedejbože Prolux nějak uhrál, tak touto další kauzou se ty negativní zkušenosti tady na Finexpertu jenom posunou v pageranku nahoru a dostanou se tím k více uživatelům, kteří doteď o téhle firmě ani netušili.

A divím se, že ještě nezažalovali ČT :)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... re-prolux/
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 12. 2009 10:49

tak a teď nás všechny zavřou a jako zostření trestu bude mít každý v cele logo proluxu :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 18. 12. 2009 12:24

4honza, mikicz: Kdyby zazalovali konkretni autory prispevku, tak ti by sva slova nejspise dokazat mohli, proto to nedelaji. Proto zaluji Finexpert, ktery by tezko dokazoval, ze zkusenost nehoko kdo pise do diskuse je autenticka.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 12. 2009 12:37

lemming: mazaný.. a důvod proč chtějí jenom 50k je ten, že při počtu lidí a firem co žalují nemají na víc peníze na soudní výlohy.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PeterBlack 18. 12. 2009 15:00

Právník Proluxu zcela vaří z vody, viz. zmínka v žalobě o judikátu NS:
http://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodn ... 55040.html
Tento judikát se týká úplně něčeho jiného, resp. provozovateli fóra stačí dokázat, že tato diskuze není přímo objednána konkurenčním subjektem Proluxu. Pak stačí se odkázat na nadřízené právní předpisy a listinu práv a svobod. Soukromý subjekt nemůže omezovat svobodu tisku/médií nebo svobodu projevu/názoru. Svobodně vyjádřit názor je nadřazen právu na dobrou pověst soukromého subjektu. A jak už bylo uvedeno, navíc diskutující reagují i na další názory nebo na šetření Policie ČR vůči tomuto subjektu a příspěvky jsou datovány, vypovídají o aktuálním stavu věcí. Např. můj názor:
Realitní společnost Prolux tím, že zasílá prostřednictvím svého právníka výzvy médiím ke zrušení diskuzních fór, jedná nemravně, jelikož nerespektuje Ústavu ČR a lidská práva jako například právo shromažďovací (diskuzní fórum lze chápat jako dobrovolné shromáždění lidí za účelem výměny informací a to bez rozdílu formy, elektronické či fyzické).
Mimochodem osobně jsem měl právní spor s touto firmou jako kupující jejich nabízenou nemovitost, který jsem úspěšně dotáhl dokonce. Ale stálo mě to mnoha měsíční úsilí a peníze (právníka). Pocit zadostiučinění stojí ale za to.
Good luck.
PeterBlack
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 18. 12. 2009 18:10

Pokud to chapu dobre, ta pravni konstrukce zaloby je nasledujici:

1) Provozovatel serveru ma povinnost smazat prispevek, o kterem se dozvi, ze je protipravni
2) Pokud nekdo tvrdi neco, co firmu poskozuje, ma dukazni bremeno on, aby dokazal pravdivost svych tvrzeni.
3) Zkratkou z vyse uvedeneho soudi, ze pokud se jim nejake tvrzeni nelibi a provozovatel nema dukaz, ze je pravdive, tak je povazovane za nepravdive a tedy musi byt odstraneno, protoze byl porusen zakon.

To je IMHO ale dost brutalni zkratka, protoze poruseni zakona muze konstatovat pouze soud. Tedy, pokud neni zjevne (napr. otevrene rasisticke vyroky), ale to neni tento pripad. Ale nejsem pravnik :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlada13 18. 12. 2009 18:47

Rad bych popsal me vlastni zkusenosti se spolecnosti Prolux:

Podal jsem inzerat na sreality.cz o prodeji bytu 3+1 v Podebradech. Zastupce Prolux mi zavolal, ze ma zajemce, nicmene by si byt sam nejdrive rad prohledl. Ja osobne jsem na schuzce s maklerem nebyl, byl tam muj otec a rikal, ze makler mu nabidl smlouvu o zastupovani spolecnosti Prolux, kterou nakonec nepodepsal. (Podle toho co pisou ostatni ve foru diky Bohu !)

Samozrejme, ze zajemce o koupi bytu, ktereho Prolux mel kontaktovat, jsme nevideli. Osobne mam podezreni, ze zajemce nikdy neexistoval...
vlada13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2009 19:23

Na druhou stranu panove, otevrene - ti lidi to podepsali. Netvrdim, ze je to moralni, ale PROC proboha nekdo podepisuje neco, co si neprecte?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kamtar 18. 12. 2009 20:54

ale v podstatě je to stejné jak kdybyste kritizovali nějaký dejme tomu mobilní telefon trochu by jste to přetáhly a hned by vás žalovaly zajímavé pomyslení.
a jenom mě tak napadlo k tomu webu to nikoho nenapadlo to založit u zahraničního poskytovatele (nějaký freehosting)?
kamtar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2009 22:09

kamtar: nejsme zeny, takze bychom urcite nic nepretahlY. A v Proluxu jsou koukam take panove:
:arrow: http://www.prolux.cz/prolux/index.php?param=kontakt
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 19. 12. 2009 15:20

S474N:
Ta poznámka je trochu mimo. Tady nejde o to, jestli ti lidé byli hloupí nebo nezkušení, ale o to, jestli smí své zkušenosti se službami firmy XY napsat na webu.
Nebo snad nesmějí o své zkušenosti napsat na webu?
Nemy_bobes
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka