Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2010 22:04

No, přijdeš o poplatek za uzavření smlouvy (pravděpodobně 1 % z cílové částky), ale jinak by tam nic být nemělo. Možná nějaká stokoruna.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod germi123 15. 8. 2010 11:39

Měl bych tu jeden zvýdavý dotaz :-) ...Mám Starou smlouvu u MP, kde v případě nebrání si úvěru, bude vyplaceno 50% dosud připsaných úroku. (takže 3% + 1,5% )....

Tááák a jde mi o to, když se zavede 15% daň z úroků, tak jestli ty dosud nepřipsané úroky od roku 2002 (50% bonus), take zdaní, a nebo se na ně bude stahovat daň až od 2010.... a zbytek připíšou v čistém ?

Asi to zdaní všechno zpětně typuju.... ???

Propočívám si jestli se mi vyplatí dál spořit, nebo to dát do záložny
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 8. 2010 18:24

Tak ta 15% daň z příjmu by se měla vztahovat až na výnosy v roce 2011. Alespoň to tak všude uvádějí.
Jinak se tipuje, ne "typuje" ;-)
Klidně můžeš spořit dál. A nebo to v lednu vypověz a dej do nějaké družstevní záložny s vyšším výnosem.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 15. 8. 2010 19:24

Právě je otázka, jestli ten BONUS se nebere jako výnos, až v tom posledním roce , když se připisuje a kdy se dá výpoveď, protože zatím se v průběhu nikdy jeho velikost průběžně nevyskytuje, nepíše...

To je muj tiyp :)
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 8. 2010 08:02

Můj tip je ten, že za rok 2010 to bude bez daně z příjmu. Takže je potřeba to vypovědět v roce 2011 v lednu, abys dostal ještě plnou podporu za rok 2010 (plnou zrovna ne, pouze 2 250 Kč).

Pokud bys to vypovídal až v roce 2012, kdy bude platit 15% daň i na výnosy ze SS (2011 bude první rok s daní z příjmu), tak je velmi pravděpodobné, že to úrokové zvýhodnění 1,5% se také zdaní (zdaní se celá částka, která se ti jako bonus vyplatí za těch posledních x let, co si spořil), protože bonus se připisuje až v posledním roce.

Já také asi budu vypovídat v lednu 2011.
Naposledy upravil DoubleSix dne 16. 8. 2010 10:31, celkově upraveno 1
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2010 08:16

A je to uz nejak podchyceno v zakone nebo se jedna pouze o spekulace?

DoubleSix: nejak tam motas ty roky 2010 a 2011.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 8. 2010 10:34

S474N píše:A je to uz nejak podchyceno v zakone nebo se jedna pouze o spekulace?

DoubleSix: nejak tam motas ty roky 2010 a 2011.
Díky, už jsem to opravil (snad dobře :-D)

Jinak se jasně jedná o spekulace šířené tiskem na základě programového prohlášení vlády a komentářů pana Kalouska. Nový návrh zákona není ještě zpracován a předložen sněmovně ke schválení.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 16. 8. 2010 12:51

Taky se přiklaním, k tomu, že se to bude danit všechno , díky za tip :-))

Ještě otazka, chci vypovedět smlouvu bez statni podpory, (3% taky stolelá)...otazkou je kdy ? Aby se mi nekratili úroky za letošní rok...

Je to jedno jestli dam vypoveď letos k 1.1.2011 a nebo musím dat vypoveď až v tom roce 2011, abych ted nepřišel o úroky (nekratili se) ?
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2010 13:09

LOL tak kvuli nekracenim uroku chces vypovidat starou smlouvu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 8. 2010 13:34

germi : stará smlouva má 3% zhodnocení, takže ikdyž ti tam dají tu 15% daň z příjmu, stejně to bude super zhodnocení v porovnání se spořicími a termínovanými účty u bank, navíc když ta výpovědní lhůta je cca tříměsíční.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 8. 2010 13:37

No když je úrok 3% a daň 15% tak budeš přece doplácet 12% to je přece jasné, ne? :mrgreen:
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2010 13:44

myšpulín: no to je vlastne pravda, to me nenapadlo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod germi123 16. 8. 2010 13:44

S474N píše:LOL tak kvuli nekracenim uroku chces vypovidat starou smlouvu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Né, ja to chci vypoveď tak i tak, ale jde mi o to kdy :-))

Jestli letos k 1.1.2011 nebo až v roce 2011 ?

-- 16. 8. 2010 13:48 --

DoubleSix píše:germi : stará smlouva má 3% zhodnocení, takže ikdyž ti tam dají tu 15% daň z příjmu, stejně to bude super zhodnocení v porovnání se spořicími a termínovanými účty u bank, navíc když ta výpovědní lhůta je cca tříměsíční.

-300 kč poplatek za vedení účtu u toho stavebka, i když to budu točit na půlročním termíňáku třeba u UNIBONU za 3.55% tak není co řešit co je výhodnější (likvidita v tomhle připadě jestli je 3 nebo 6 měsíců pro mě nehraje roli) ..otázkou je jak půjde zhodnocení u záložen dolů.

Pravě, jsem se dal na špekulování kde to nechat.
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2010 13:58

germi123: a on unibon vyplaci i statni prispevek? Zajimava informace :mrgreen:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod germi123 16. 8. 2010 14:05

S474N: Jak píšu, smlouva je bez státního příspěvku, takže v budoucnu jen 3% zhodnocení - 15% daň - 300kč za vedení..... :-)

Teď se rorozhoduju co s tím udělat, tak koukej raději poradit :-)
germi123
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka