Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 11. 1. 2011 21:19

Na webu nic nemaji.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tlampac 18. 1. 2011 20:07

Nevíte, jestli některá banka poskytuje hypoteční úvěry OSVČ, ikdyž je k dispozici jenom jedno daňové přiznání. Dnes jsem byl v Modré Pyramidě a tam mi řekli, že neposkytujou úvěry, pokud jsem již nepodal aspoň 2 daň. přiznání. Vzhledem k tomu, že podnikám od března 2010, tak ani dvě přiznání mít nemůžu. Díky.
Tlampac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2011 23:18

Hypotéku téměř bez podmínek poskytují např. některé záložny. Vše je o tom čím ručíš a poměr hodnoty hypotéky k hodnotě zastavené nemovitosti (na 100 % hypotéku zapomeň, u 80 % bude nejspíš problém, u 50 % už bys neměl narazit "na odpor").
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tlampac 19. 1. 2011 10:57

Prodejní cena nemovitosti do 2,5 mil, takže odhadní ca 2 mil, a výše hypotéky 750 tis., takže pod 50%, tak to snad...
Tlampac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ajven01 19. 1. 2011 11:40

Na to by bylo lepší stavebko, škoda.
Pod svícnem bývá tma.
Ajven01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 1. 2011 11:44

OK. Prvni zkus banky v okoli, kdyz to nevyjde tak zalozny WPB nebo MPU, ovsem pocitej, ze proti bankam to bude drazsi, proto bych zkusil nejdriv je.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tlampac 19. 1. 2011 12:49

Chci ještě zkusit spolužadatele z rodiny a pak Hypoúvěr, ten produkt se mi líbí, hlavně ta volnost předčasných splátek a žádné refixace ...
Tlampac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Veny (novy) 23. 2. 2011 10:13

Přiblížil jsem se k cílové částce (160tis) na mém stavebním spoření, tak nyní řeším co s tím. Nějaké aktuální doporučení? Mám ho u Raifeissen (spořící tarif, tuším 2%). Myslíte že má cenu zvyšovat cílovou částku, nebo třeba raději někde založit nové? Nepotřebuji (ani do budoucna nepředpokládám) úvěr, takže když už stavebko, tak opět nějaký spořící tarif. Nebo třeba stavebko už vůbec nezakládat a je lepší něco jiného? Výhledově nebudu potřebovat nakládat s penězi, respektive s částí možná, ale ty mám pro ten případ v dostatečném množství na spořících účtech. Předpokládám, že měsíčně bych mohl spořit až 2tis. Takže poradíte? Stavebko? Jaké? Nebo něco jiného? Předem díky za rady.
Veny (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2011 10:17

Veny (novy): tak zalezi, co od toho cekas. Jestli chces pouze sporit nebo ocekavas i nejaky uver. Pokud uver nepotrebujes, tak se spise vice z hlediska zhodnoceni vyplati zalozit nove.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veny (novy) 23. 2. 2011 10:27

Díky za info. A nějaké konkrétní, dá se nyní doporučit? Nenašel jsem nějaké aktuální srovnání a popravdě řečeno se mi nyní nechce (a ani nestíhám) prolézat veškeré nabídky. Děkuji.
Veny (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2011 10:34

No ja osobne bych doporucil si pockat na akci, kde bude treba uvodni poplatek zpet. Na batohy a podobny blbosti se vykasli.

Jinak aktualne asi nejlepsi (z hlediska pojisteni, rychlosti likvidity a i uroceni) je drzet penize na nejakem ze sporicich uctu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 2. 2011 13:39

Co se uroku tyce, tak nejlepsi je asi Wüstenrot s urokem 2,5%. Take doporucuji pockat na akci, ke konci roku jich bude dost.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 17. 3. 2011 19:43

Kam s tím, asi sem.

Pořizuju byt, není to postavené, bude se financovat podle prostavenosti, tudíž se počet bank dost zužil..

Vyhrává aktálně česká spořitelna, 90% úvěr, 30 let, 3,95% úrok, fix 5 let. jedná se o celkovou cenu 1 750 000,-, dávám tedy 175 000,- Nikdo mi nic lepšího nedokázal nabídnout a jsem splátkou a jednádním i spokojený..

Ale poradce z Partners, vymejvá hlavu nějakými fondy... hypotéku by nastavil na 40let, peníze, o které by byla splátka nižší než v případě úvěru na 30 let bych údajně odkládal na nějaký fond - nedostal jsem z něj jaký, jen obecný povídačky, žádná fakta, čísla nic a to mě strašně odrazuje. A samozřejmě to zní tak podezřele krásně...... A z toho fondu bych tu hypotéku mohl cca. po 20 let doplatit... Celou schuzku zakončil tím, zda pro příště mohu sepsat 10 kontaktů, kterí by chtěli od něj poradit... :D Co si o tom myslíte? To, že mi celou dobu nenápadně podstrkával pojištění proti neschopnosti splácet apod. pomíjím... Zdá se mi to pohádkové...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 17. 3. 2011 21:41

ad poradce: Klasické řeči od téměř jakéhokoliv fin. poradce.
viz dotaz do googlu na kombinaci hypotéky s platbou do fondů http://www.google.cz/search?client=opera&rls=cs&q=kombinaci+hypot%C3%A9ky+s+platbou+do+fond%C5%AF&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Je to každého jeho věc, ale mě se to moc nelíbí. Jsou prostě teorie podložené čísly při kterých to vychází.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 3. 2011 02:59

shodit ho ze schodů :!:
Jde mu jen o vyšší provizi - jak z hypotéky, tak z investování do fondů.

jak píšu v http://www.mesec.cz/clanky/vyplati-se-z ... pojisteni/

Kombinace životního pojištění a hypotéky
v 90. letech velmi oblíbená varianta. Z hypotéky jste spláceli pouze úroky a přitom spořili na životním pojištění. Přestože to na první pohled vypadá jako nesmysl, díky daňové uznatelnosti úroků z hypotéky (popř. státní dotaci) a dále daňové uznatelnosti plateb na životní pojištění vycházela tato varianta po určitou dobu výhodně, hlavně pro vysokopříjmové skupiny. Ale jen do doby než došlo ke snížení daňové sazby a celkovému snížení úroků. To, co zpočátku vypadalo jako dobrý nápad, se z dlouhodobého hlediska ukázalo jako koule na noze.


Zde je to odlišné v tom, že navrhl investovat jen to, co přesahuje původní splátku (při prodloužení hypotéky). Bez podstoupení značného rizika nemáš šanci získat vyšší zhodnocení, než budou náklady úvěru. Zbytečně si také zvyšuješ rizika - čím déle budeš hypotéku splácet, tím větší je pravděpodobnost, že za dobu jejího běhu budeš mít výpadek příjmů (ať v důsledku pouhé ztráty zaměstnání nebo zdravotních obtíží).

Také se vyvaruj poskytování kontaktů. To se dává "za odměnu" až když jsi (s odstupem času) se službami spokojen a ne jako platba za schůzku (bohužel tohle si přinesli do Partners z OVB odkud se před lety oddělili).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků