Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 12. 9. 2012 10:43

Fodi: me zajimaji cisla a vypocty a ne dojmy, takze cekam.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 12. 9. 2012 12:20

Moc ted uplne netusim, na co cekas.

Podminky pro nove stavebko a navyseni je co se poplatku tyka na stejne urovni a tudiz "zhodnoceni" bude v absolutnich cislech podobne. V procentech bude vychazet lepe nove stavebko, ale me zajima mnozstvi penez, co mi pribyde.
Pokud jde o ty penize z "puvodniho" stavebka, tak se budou zhodnocovat pouze o %, jake nabizi stavebni sporitelna jako zhodnoceni.

Uroky u stavebni sporitelny a na velike casti sporicich uctu jsou velmi podobne.

Stale plati, ze at to navysi, pokud pro tech 200 tisic nema lepsi zhodnoceni nebo pouziti.

Tak nejak se tocime na miste.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 12. 9. 2012 13:18

Fodi: no cekam na konkretni vypocty u kterych si psal, ze ti to nevychazi. Proste konkretni cisla vynosnosti, protoze prave cisla mluvi jednoznacne.

Mimochodem, je to i o likvidite. Tudiz kdyz vezmu 200k a dam je nekam na sporici ucet s 2,5%, tak nejenom, ze realizuji vetsi zisk (protoze kuprikladu neplatim poplatky za vedeni toho uctu a mam treba o 0,5% vice), ale navic mam ty penize dokonale likvidni. Na stavebku jsou doslova zapykany na 3 mesice. Kde je teda vyhoda toho navysovani cilove castky, za ktere clovek opetovne zaplati (kdyz nove smlouvy se daji bez vetsiho usili sjednat i bez poplatku)?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 12. 9. 2012 15:35

Fodi píše:...Za predpokladu, jak jsem psal, ze clovek "nema" k dispozici nejaky vyhodnejsi zpusob zhodnoceni jiz nasporenych penez.

Psal jsem to alespon 2x

Fodi píše:...ruzne "naborove" akce, ktere mohou nektere konkretni stavebko zvyhodnit. Napr. snizeni poplatku za uzavreni, nejaky darek ...

Takze pokud dokaze uzavrit nove stavebko za lepsich podminek, tak jsem mu opravdu nedoporucoval, at navysi.

Trochu to vypada, ze ctes a pouzivas, co se ti hodi.

Ze muze mit sporak bez poplatku za vedeni uctu je pravda, ale proti tomu nemuzes stavet poplatek za vedeni uctu u stavebka v pripade navyseni.
Protoze puvodni teze byla, ze bud nove stavebko (tam by poplatek za vedeni nebyl?), nebo navysit.
A nejak si nejsem jisty, ze v pripade navyseni bude platit 2x poplatek u stavebka.

Likvidnost u sporaku je bezesporu lepsi (pokud neuzavre treba s rocni vypovedi).
Proto si tedy musi vybrat dle svych potreb a tam zadna prilis konkretni informace nebyla.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 12. 9. 2012 15:57

Díky všem za ochotu :-) Ještě nevím 100% jestli ty peníze nebudu potřebovat a tak se pravděpodobně rozhodnu je vybrat. A potom založit nové stavebko. Teď má ČS akci a smlouvu zdarma
Kód: Vybrat vše
http://www.burinka.cz/srv/www/content/db/cs/aktualne/novinky/burink-pres-internet-zdarma-363.html

Státní podporu za r.2012 mi připíšou na můj účet a nebo jakej je postup? Stihnu to do 31.12. ukončit a založit novou smlouvu?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 12. 9. 2012 16:07

A proc to tak hrotis, kdyz si jeste nepresahl tu cilovku? Ja bych teda pockal a zalozil az nekdy v prubehu dalsiho roku.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Daffid 10. 11. 2012 09:21

Dobrý den,

mám takový dotaz. Když už jsem ve fázi čerpání úvěru ze stavebního spoření (ČMSS), je možné úvěr navýšit o nějakou menší částku, dejme tomu 30.000? Logicky by se to navýšení muselo schvalovat, ale v měsíční splátce to bude pár desetikorun a tak by to podle selského rozumu mohla ČMSS povolit. Jen by to asi bylo šílené papírování. Setkal jste se s tím někdo?

Pro šťouraly :) : Finanční poradce mi řekl, že moje koupelna vyjde tak na 50.000 Kč, protože podobnou dělal jeho švagr s kamarádem zedníkem jeho babičce. Tak jsem si vzal k ceně bytu úvěr na rekonstrukci ve výši 70.000 Kč (20 rezerva) a teď zjišťuji, že je to zoufale málo.
Daffid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 11. 2012 12:56

Daffid: a nemel by ses spis zeptat u CMSS?

BTW neni problem to, ze ty nemas svagra s kamaradem zednikem?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 10. 11. 2012 13:07

Daffid píše:... Finanční poradce mi řekl, že moje koupelna vyjde tak na 50.000 Kč, protože ...

Nemyslím tím nic zlého, ale tohle mi přijde velmi veselé. :-D
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 10. 11. 2012 13:35

Fodi: proc? Nikde nenapsal rozsah toho, co tam delal. :wink:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Daffid 10. 11. 2012 14:25

Mne to teď taky přijde vtipné. Jenže já opravdu nevěděl, v jakých relacich se to pohybuje a neměl jsem důvod mu nevěřit.

Ono to není pro laika vůbec snadné. Když jsem zadal poptávku na nejřemeslníci.cz, ke které jsem prilozil fotku,rozměry a vybavení, které si chci koupit sám,aby nabízejíci vedeli, s čím budou pracovat a poptaval jsem jenom praci, tak jsem dostal 4 nabídky v cenách od 25 do 100 tisíc.

Ptal jsem se tady,protože je vikend a chtěl jsem vědět brzy.

No a právě že to bylo tak levné,protože byli příbuzní. Jenže poradce to podal tak,že jsou levni obecně.
Daffid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 11. 2012 18:27

Daffid: a tys na tom stavebku nemel zadne svoje penize? Nejak nechapu, ze sis pujcoval na vec v celkove vysi 50.000 Kc.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Daffid 10. 11. 2012 18:40

Kupoval jsem byt za 700.000 Kč a úvěr byl na 800.000 Kč, abych měl na vestavenou patrovou postel a rekonstrukci koupelny.
Daffid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 11. 11. 2012 10:35

S474N píše:Fodi: proc? Nikde nenapsal rozsah toho, co tam delal. :wink:

To si asi nerozumime. Koupelnu muze mit za 30.000 i za 300.000. To neresim.
Veselost spociva v tom, ze financni poradce klientovi "projektuje" koupelnu vcetne rozpoctu. A evidentne to neni spravna cesta.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Daffid 11. 11. 2012 10:57

Znal rozměry a stav koupelny a věděl, co tam zhruba chci mít, takže to není nic divného. Nic neprojektoval (ani v uvozovkách), jen mi ze zkušenosti řekl, na kolik by to mohlo přijít. Takže veselá je na tom jen ta cena.

Když řeknete poradci, že plánujete dřevostavbu 3+1 s garáží, taky by měl být schopný plus minus odhadnout náklady. Jinak by to nebyl poradce, ale bouchač smluv.
Daffid
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka