Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 4. 2013 00:53

Informace pro ty, co loni ukončili stavebko a letos čekají na státní podporu: včera peníze odešly z Lišky, dneska během dne dorazí na účet. :-)
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 4. 2013 06:47

To je nejake divne ne? Me prisla ta statni podpora ten samy rok, co jsem to ukoncil, akorat ze to bylo az nekdy po pulroce od ukonceni smlouvy.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 19. 4. 2013 07:50

Není to divné. U starších smluv se v případě ukončení v první polovině roku státní podpora vyplácela ještě ten rok na podzim. Nově je jen jeden výplatní termín na jaře.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod deepman 21. 5. 2013 21:55

Nevíte, zda Wüstenrot SS už připisovala státní podporu za rok 2012? Zatím mi totiž nic nedorazilo...
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 5. 2013 22:06

Ministerstvo financí letos státní podporu posílalo do stavebních spořitelen cca 17.4. Liška mi to připsala ihned, Rajfka o pár dní později, ale s úročením nastaveným zpětně k 17.4., což je povinnost ze zákona (dříve totiž stavební spořitelny podporu zadržovaly, a tím se na úrocích obohacovaly na úkor klientů).
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr s 21. 5. 2013 22:19

Mě to tam již k 17.5. u Wüstenrot SS připsali, když se teď koukám.
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 29. 6. 2013 01:45

Mam hypo u LBBW a vsiml jsem si ze v novem sazebniku, ktery bude platit od 1.8. je novy poplatek:

Písemné potvrzení výše zůstatku hypotečního úvěru vydané na žádost klienta 1.000, + DPH
viz http://www.lbbw.cz/srv/cps/content/file ... tvi-cz.pdf

Da se to povazovat jako zmena v neprospech klienta a nesouhlasit s tim?
Za rok je velka sance ze se bude refinancovat jinak a o tolik by me to pak stalo vic.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Adriel 29. 6. 2013 13:20

A vyplatí se stavebka ještě?
Adriel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fodi 30. 6. 2013 15:28

Pokud clovek nema/ nechce lepsi moznost, tak zatim jeste vyplati.
Pokud se bude brat uver na bydleni, tak to muze byt opravdu zajimave.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 2. 8. 2013 17:21

Wuestenrot aktuálně nabízí úrokovku 2,2 %
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Burina 3. 9. 2013 08:54

Včera mi došel dopis od Raiffeisen stavební s tím, že mám starou smlouvu a že zdražují čtvrtletní vedení účtu z 79,- na 160,- Kč. S tím, že pokud souhlasím a vyplním přiložený formulář, že se pro mne nic nemění. A budu stále platit těch 79, pokud nesouhlasím budu platit 160,- Kč čtvrtletně.
Nějak to nechápu, na staré smlouvě je úrok 2 procenta a úvěr 4,9 procenta. Na nové jsou ty stejné hodnoty - procenta, jen se prej změní název produktu z M1 na S041 ( nebo tak nějak).

Máte někdo s touto změnou nějakou zkušenost ? Popřípadě proč to dělají ?

PS: Smlouva je asi 8 let stará.
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod panet 11. 9. 2013 22:11

Zdravim vespolek.
Predem se omlouvam za mozna podobny dotaz, jaky jiz zde byl mockrate polozen, ale i kdyz se snazim cist toto i jina vlakna, moudry z toho nejsem. Navíc nevím, jaké zákony momentálně platí/neplatí pro stavební spoření. Pokud mě někdo nasměruje na vlákno s již konkrétní odpovědí, bude mi to snad stačit.

Letos bychom meli poslat poslednich 18 000 na stavebni sporeni Modre pyramidy a dojdeme k jiz jednou navysene castce 300 000,- Kč. Spoření jede od roku 2002 s 3% urokem.

Peníze nutně nepotřebujeme, teoreticky je možné je všechny nechat "v bance" i nadále.

Co byste mi doporučili? Finančním poradcům dané banky nevěřím, ti mi budou nabízet to, co je nejvýhodnější pro ně (banku).

Můžu teoreticky prodloužit smnouvu?
Můžu založit novou a převést tam část peněz a zbytek dát třeba na termínovaný vklad?

Díky
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 12. 9. 2013 12:34

Burina píše:Včera mi došel dopis od Raiffeisen stavební s tím, že mám starou smlouvu a že zdražují čtvrtletní vedení účtu z 79,- na 160,- Kč. S tím, že pokud souhlasím a vyplním přiložený formulář, že se pro mne nic nemění. A budu stále platit těch 79, pokud nesouhlasím budu platit 160,- Kč čtvrtletně.
Nějak to nechápu, na staré smlouvě je úrok 2 procenta a úvěr 4,9 procenta. Na nové jsou ty stejné hodnoty - procenta, jen se prej změní název produktu z M1 na S041 ( nebo tak nějak).

Máte někdo s touto změnou nějakou zkušenost ? Popřípadě proč to dělají ?

PS: Smlouva je asi 8 let stará.

Mně přišlo to samé, taky by mě zajímalo, jestli je v tom nějaký háček?
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 12. 9. 2013 18:23

Dostali jsme to samé, takže jim odepíšeme, že nabídka je zmatená a nepřesná. Např. státní podpora vyplývá ze zákona a není marketinkovou nebo jinou výhodnou a opomněli poznamenat, že se vyplácí do maximální částky 2000 Kč ročně, o čemž se nezmiňují.
Dále že poplatky ve výši 160 Kč za čtvrtletí neodpovídají náročnosti zpracování plateb a řízení smlouvy.
V přiložených obchodních podmínkách jsou výrazy, které nejsou obvyklé a nejsou v podmínkách definovány či alespoň vysvětleny.
Atd.
Naše smlouva je od Hypo, tak kdoví co kdo na ředitelství vymyslel, protože se mi nezdá, že by RSTS nabízela zásadně nižší úroky.
A že smlouvu raději vypovíme a nebudeme riskovat nejasnou spolupráci. A půjdeme na pobočku to vypovědět.

-- 12. 9. 2013 18:24 --

Ještě máme někde v rodině WSS :- ) Bude to taky asi sranda.
alexpraha
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka