Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 23. 10. 2011 09:31

Ano, státní příspěvěk za rok 2010, vyplacený letos byl zatížen 50%, kterou ústavní soud zrušil. Stále ale platí zákon, který sjednocuje pro všechny smlouvy státní příspěvky za rok 2011 a dále na 2000 Kč za 20 000 Kč ročně.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 10. 2011 09:34

Zákon neprošel Senátem, takže teď poslanci Senát přehlasují a zrušené to bude.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 23. 10. 2011 09:53

Za rok 2010 jsem dostal v tomto roce státní příspěvek 4500 Kč, za rok 2011 počítám, že dostanu v roce 2012 státní příspěvek také 4500 Kč a to bude asi poslední.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 1. 11. 2011 21:59

http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/stavebni-sporeni-a-uvery-wustenrot-jsou-nyni-jeste-lepsi/
Mám ten pocit, že jen u Wuestenrotu pochopili jak dlouhodobě udělat st. spoření ještě nějak konkurenceschopné, protože ty Vánoční akce co má konkurence jsou téměř k smíchu.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 11. 2011 22:37

Synku, tady jsi na odborném fóru o financích, takže s tou reklamou běž do *****, téměř nikdo na ni neskočí. Ta akce Wüstenrotu je naprosto stejně idiotská, jako akce jiných stavebních spořitelen.
Pokud stavební spořitelny nepochopí, že s meziúvěrem od 3,7% dnes nemají na trhu absolutně žádnou šanci, nechť skončí v propadlišti dějin. Doba, kdy byl úvěr ze stavebního spoření na 5,5% oproti hypotéce výhodný, je opravdu již dávno pryč.

Já teď zkusím refinancovat meziúvěr ze SS právě hypotékou, jsem silně zvědav na obštrukce stavební spořitelny. Předpokládám, že to bude námět pro článek na Měšec 8-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 1. 11. 2011 23:06

Zatímco ty mluvíš k úvěru já mám spíš na mysli 3% úročení po celou dobu spoření oproti ostatním spořitelnám, které s 2% ne a ne hýbnout. Jinak počítám, že budou muset jít ještě výš pokud Kalousek státní podporu bude víc a víc snižovat a různě podmiňovat.
Malé rýpnutí k tomu refinancování: Teď máš byt (dům) taky v zástavě tak jako to budeš mít u hypotéky?
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 11. 2011 23:26

Ano, hýká se tam o 3% z úspor, nějak nevidím, jak výhodné jsou úroky z úvěru.
A z čeho půjdou stavební spořitelny ještě výše? Lidi od nich prchají jak zběsilí, vzít si tam dnes úvěr může jen naprostý zoufalec - jejich 4,9-5,5% bylo zajímavých v době, kdy hypotéky začínaly na 6,5%, teď hypotéky začínají na 2,9%...

Ano, byt mám teď v zástavě naprosto stejně, jako ho budu mít u hypotéky.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 1. 11. 2011 23:54

No jednou je to úvěr ze stavebního spoření a jindy hypotéka. Člověk si to musí hlídat, kde to bude mít výhodnější. Teď je to hypotéka a za chvíli to bude třeba zase stavebko jestli ho teď nezničí. Ale např. při půjčce do 0,5 mega tu budeš mít asi jen to stavebko.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 2. 11. 2011 16:37

Tak jak to tedka vypadá se stavebkem?..mam starou smlouvu...2%+4500kč státní příspěvěk...pořád se to vyplatí si to ponechat?..nesleduji změny v zákoně..díky ;-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 11. 2011 16:39

zrovna o tom zuří boj ve sněmovně :-) koalice chce protlačit omezení stavebka, čssd s komunistama se tomu snaží zabránit obstrukcí ve sněmovně.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 2. 11. 2011 18:15

Wustenrot má transparentní akci, určitě lepší než ostatní spořitelny, kde je to třeba na rok, nebo je to sleva na poplatek apod. 3% jsou slušné, ale je to taky proto, že mají nejméně klientů. Proč tomu tak je, když mají jednoznačně nejlepší "spořicí" variantu u stavebka, je námět na článek na Měšec :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 2. 11. 2011 19:24

Ja si nový zakládat nechci..Myslim, že 2% +4500kč sp. je pořád lepší než Wurst. :D
ale jasně, že kdo chce založit nový ,tak at jde do Wustenrotu. ;-) :tleskani
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 2. 11. 2011 19:49

Já mám ještě starou verzi s 3% + 4500, nicméně pokud novela projde, tak ho v lednu vypovím a v roce 2013 uvidím jak dál.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 2. 11. 2011 20:44

marvy píše:Ja si nový zakládat nechci..Myslim, že 2% +4500kč sp. je pořád lepší než Wurst. :D
ale jasně, že kdo chce založit nový ,tak at jde do Wustenrotu. ;-) :tleskani

Jenže od nového roku z toho budeš mít pouze 2% + 2000 Kč a to je lepší vypovědět a jít k Wüstenrotu na 3% + 2000 Kč, pokud tedy projde ta změna a nezruší ji pak zase ÚS.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 11. 2011 17:08

Tomáš Marný píše: Lidi od nich prchají jak zběsilí, vzít si tam dnes úvěr může jen naprostý zoufalec - jejich 4,9-5,5% bylo zajímavých v době, kdy hypotéky začínaly na 6,5%, teď hypotéky začínají na 2,9%...

Zrovna já uvažuji, že si vezmu úvěr u SS - jsem před koupí bytu. A to z toho důvodu, že do 500 000,-(ČMSS) není třeba dávat byt, jako zajištění. Což je pro mně velké +
jandaxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků