Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SpeederBB 19. 8. 2015 09:27

Nemám představu, kolik takovej vdovskej a sirotčí důchod dělá. Moje žena TČ. na MD s dcerou 9 měs. Je nám 30 let.
SpeederBB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 19. 8. 2015 12:04

SpeederBB píše:...To já bych tedy chtěl, aby při mojí smrti měla manželka zajištěný ufinancování hypotéky. Aby měla dostatečnou rezervu, ze který by čerpala na splátky a snížila si tak splátku z vlastní vejplaty.

Při správném nastavení se ta hypoška z plnění splatí celá. Nebo ještě něco zbyde- záleží, jestli je pojištěna smrt na konstantní, nebo klesající částku.

A opět tu vyvstává potenciální problém- závislost na dávkách od státu se dá propočítat podle aktuálních podmínek, ale počítat se stejnou situací i po 10 letech...?
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SpeederBB 19. 8. 2015 20:26

Soukromá životka se dá přece upravit. Takže pokud by dcera dosáhla plnoletosti a vdovský důchod by měl být jen na rok, mohlo by se krytí navýšit. Navíc za 15 let se dá předpokládat, že splátka nebude tolik bolet.
SpeederBB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 19. 8. 2015 21:25

U životního pojištění se dá ledasco měnit, to je pravda.
Jenže to může být problematické.
Člověk stárne a tím stoupá cena za riziko. Navíc se může stát, že již bude mít horší zdravotní stav a/nebo prodělané úrazy, operace ...
To vše může ovlivnit buď cenu pojištění, nebo dokonce znemožnit připojistit některá rizika.
A opět- rozeběhnou se nové čekací lhůty na ty navýšené částky.
Na druhou stranu se dá předpokládat, že po 15 letech je zajímavá část úvěru již splacena. Pak se výše krytí přizpůsobí aktuální situaci.
Tohle od začátku do značné míry řeší klesající pojistná částka- dle splácení úvěru.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 8. 2015 05:59

Fodi píše:
SpeederBB píše:...To já bych tedy chtěl, aby při mojí smrti měla manželka zajištěný ufinancování hypotéky. Aby měla dostatečnou rezervu, ze který by čerpala na splátky a snížila si tak splátku z vlastní vejplaty.

Při správném nastavení se ta hypoška z plnění splatí celá. Nebo ještě něco zbyde- záleží, jestli je pojištěna smrt na konstantní, nebo klesající částku.

A opět tu vyvstává potenciální problém- závislost na dávkách od státu se dá propočítat podle aktuálních podmínek, ale počítat se stejnou situací i po 10 letech...?

Nějaký vdovský a sirotčí důchod bude vždy, měnit se bude jen jeho výše. Jenže plnění odpojišťovny taky nemusí být žádné. Krom relativně malé pravděpodobnosti, že zkrachuje (u nás se to zatím stalo pouze jednou - pojišťovna Morava) a tedy že klienti nic nedostanou, je zde ještě mnohonásobně vyšší riziko, že odmítnou plnit kvůli nějaké díře v pojistných podmínkách, ať už půjde o teroristické akty, zásah státní moci nebo alkohol - http://www.mesec.cz/clanky/pozor-na-alk ... pojisteni/.

Zkrátka nad vlastní rezervy není.

-- 20. 8. 2015 07:11 --

Kdybych byl bookmaker a měl ohodnotit šanci, jestli i v případě smrti dostane rodina peníze od státu nebo od pojišťovny, vypsal bych "favoritní" kurzy na ten stát. Přece jen u té pojišťovny je těch proměnných moc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 8. 2015 08:04

Jenže je tu i "Risk Reward Ratio".

Takže u bookmakera jde možná o to, jestli se vyplatí/ nevyplatí peníze.
Reálně je tu ovšem důležitá i otázka KOLIK se vyplatí.

Zjednodušeně: já osobně nesouhlasím s názorem, že je výhodnější si "pojistné" odkládat stranou a tím si tvořit rezervu, než pojistným platit pojištění.
Jestli se pohybujeme v "přiměřených částkách", dejme tomu okolo 1.500,- MĚSÍČNĚ, pak ta naspořená částka nebude dostatečná.
Ročně 18.000 a za 10 let 180.000,- To ve většině případů nebude dostatečné. A co když se něco stane po 3 letech?
Nicméně nikdo nezpochybňuje důležitost vlastních rezerv.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 8. 2015 08:25

Však já taky neříkám nepojišťovat se, jen upozorňuji na to, že pojištění má své limity a nelze se na něj 100 % spolehnout (spolehl, na rozdíl od těch vlastních rezerv (ať už budou v penězích nebo jiném majetku)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SpeederBB 20. 8. 2015 11:08

Takže když to shrnu, tak je dobrý se zbytečně "nepřepojišťovat". Jinak moje poradkyně od Partners mi včera ukázala nabídku na hypo. Přesně jak jsem čekal. Unicredit, fix 3 roky, účet u nich (mám), využívání kreditky a pojištění úvěru Cardif. Sazba krásných 1,69%. Prostě to tam nabouchala tak, abych to číslo viděl co nejmenší. Neřekla mi nevýhody pojistky Cardif, neřekla proč fix na 3 roky, neřešila jaká banka se jak chová při čerpání na stavbu. Prostě mi ukázala čísla co jsem si mohl vyjet na netu. Zase ztracená hodina času.
SpeederBB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 20. 8. 2015 11:47

Tak to by jí asi chtělo vyměnit :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 8. 2015 15:10

No, jestli předložila modelaci od jedné banky, tak pěkná práce ;-)

Cardif je "populární" v tom, že udělá ohromnou slevu 0,5% na sazbě. Ale je jen na dobu FIXu a pak nové pojištění (a nové čekačky a člověk zase starší a nemocnější ...). A opět- nechci slevu zadarmo.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 8. 2015 15:19

Tak poradkyně Partners, to vysvětluje vše, když jejich poradenství spočívá v přeprodeji produktů UCB, tak nelze očekávat, že nabídne něco jiného, ať by to bylo sebelepší... Nabízet sazbu 1,69 % p.a. s pojištěním "se slevou" 0,5 p.b. to je fakt "super" nabídka, když se není problém dostat na 1,79 % p.a. i bez pojištění (resp. i takovou nabídku jsem měl na 3 letý fix při cca 70 % LTV).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 20. 8. 2015 16:58

fremantle: ale no tak, trošku nadhledu ke konkurenci
Ta nabídka opravdu stojí za houby, pokud ten úvěr má alespoň nějakou výši a zároveň žadatel je alespoň trochu bonitní. Nicméně věcně je přeprodej UCB produktů v rámci poradenství Partners nesmysl. Stačí se podívat na jejich čísla.
Nechci je taky nějak obhajovat, ale když chci někoho hanit, tak alespoň ne populisticky...
Můžu tady prvoplánovitě hodit, že mám na stole nabídku na 1,70%, vše zdarma, LTV 90% - bude to někomu k něčemu?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod SpeederBB 20. 8. 2015 18:11

Já myslim, že kdybych se dostal na 2% bez účtu a pojištění, tak to bude fajn. Nejlepší bylo, když nám líčila jak ófaubáci a bonneťáci vůbec nerozumí hypotékám a jen přivedou klienta do banky. :-)
SpeederBB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 8. 2015 18:21

Tak- přeprodávání produktů- tady si nejsem jist, jak to bylo myšleno.
V tomto byznise se prostě prodávají produkty někoho jiného, ať už úvěry, pojištění, investice- co je na tom divného?

Partneři a ofaube mi přijdou jako podobný obchodní model, boneťáci jsou pool a to je malinko něco jiného, ne?
A jinak ano, prací hypotečního poradce (ne z banky) je přeci přivést klienta do banky...
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SpeederBB 20. 8. 2015 18:55

Každopádně známá co dělá bonnet mi toho vysvětlila mnohem víc. Jaká banka se jak chová k výstavbě, jak je to při nedočerpání. Výhody nevýhody několika bank. Cokoliv se zeptám po mailu hned řeší s bankou a přeposílá mě. Poradkyně z Partners mi od včera ještě ani neposlala tu nabídku UCB. Já neřešim pro koho kdo dělá, ale jak pracuje.

-- 20. 8. 2015 20:54 --

Btw, dá se někde spočítat, o kolik mi ten Cardif reálně navýší úrokovou sazbu?
SpeederBB
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků