Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fantucci 20. 8. 2015 20:13

"Poradkyně z Partners mi od včera ještě ani neposlala tu nabídku UCB"
x
"Unicredit, fix 3 roky, účet u nich (mám), využívání kreditky a pojištění úvěru Cardif. Sazba krásných 1,69%. "

Všechna čísla (možná i výši splátky a poplatky si pamatujete) máte :) Nebo na tom papíře to jako bude lepší? :)

"Cokoliv se zeptám po mailu hned řeší s bankou a přeposílá mě" - tohle ale taky zrovna nemusí vypadat profesionálně. Lze to chápat tak, že dotyčná nic neví?
Vemte toho, kdo Vám sedí víc a přijde lepší. Evidentně Vám sedí víc ta známá. Jednoduché, ne?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 8. 2015 20:45

SpeederBB píše:Btw, dá se někde spočítat, o kolik mi ten Cardif reálně navýší úrokovou sazbu?

Co chceš na tom konkrétně počítat? Slevy za sjednání dodatečných produktů má UCB ve svém úrokovém lístku...

Hypoteční úvěry píše:*) ÚROKOVÉ SAZBY ZAHRNUJÍ TYTO SLEVY Z ÚROKOVÉ SAZBY
Sleva za jednorázové pojištění CARDIF 0,50%
Sleva v případě aktivně využívaného účtu v UCB 0,50%
Sleva za aktivní využívání kreditní karty UCB 0,10 %
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod SpeederBB 20. 8. 2015 20:46

Zeptám se třeba jak by vypadala nabídka bez pojištění. To samozřejmě sama spočítat neumí, proto řeší s bankou a mě pak pošle kalkulaci.

Tu nabídku od UCB samozřejmě nepotřebuju, protože jí znám, ale pani slíbila, že jí pošle do mailu.

Nikoho si jako poradce neberu. Tady mi poradíte mnohdy nejlíp, respektive si z toho vždycky něco vezmu. Se známou řešim jen tu hypotéku, jinak nic. Na tu Partnersku se ale asi vyprdnu ale. Nebaví mě to a pořád by mě jen přepojišťovala. Furt děsí co se všechno může stát a já to nebudu mít krytý. Ale odškodnit mě, když nám malá probrečí celou noc, to neumí :D

-- 20. 8. 2015 21:48 --

Fremantle: Slevu na úrokovou sazbu samozřejmě vidim. Ale když budu platit to pojištění, tak se mi ta úroková sazba defakto reálně zvýší přece.
SpeederBB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 8. 2015 21:00

Takže myslíš RPSN? To by chtělo sazebník Cardif pro hypoteční úvěry, UCB na svých stránkách sazebník pro pojištění nemá, i když v nabídce uveden je. Zpravidla jsou tato pojištění zpoplatněna nějakým procentem z výše poskytnutého úvěru (nejspíš několik stotin procenta měsíčně). S pravděpodobností hraničící s jistotou bych si ale tipnul, že to bude více, než oněch 0,5 p.b., což je sleva za sjednání pojištění...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 20. 8. 2015 21:37

SpeederBB píše:Zeptám se třeba jak by vypadala nabídka bez pojištění. To samozřejmě sama spočítat neumí, proto řeší s bankou a mě pak pošle kalkulaci..

Základní sazbu bez pojištění stejně jako s pojištěním umí spočítat každý hypoteční poradce-má k tomu kalkulačky jednotlivých bank
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod SpeederBB 21. 8. 2015 05:10

Fremantle: Přesně to mám na mysli. U toho Cardifu se navíc pojistný ještě úročí. Taky si myslim, že to bude dělat víc než 0,5%.
SpeederBB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 21. 8. 2015 13:42

Je to jednoduché. Stačí "dostat" modelaci bez Cardifu a pak s Cardifem (a pojištěním připočítaným do měsíční splátky úvěru- nikoli jednorázově).
Jinak tvrdím, že by nikoho nemělo zajímat pouze nějaké procento na úrokové sazbě - (a vlastně ani RPSN), ale primárně je vše důležité proměřovat výší měsíční platby za všechno. Buď Hypo (i s pojištěním ve splátce), nebo splátku Hypo a k tomu připočítat platbu pojistného při samostatném pojištění (pokud nějaké bude). A i pojištění pro vinkulaci- i když majetkové pojištění je cenově výrazně levnější, než životní.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 21. 8. 2015 16:02

Cena je jeden parametr, ale co ostatní parametry? Například flexibilita hypotéky nebo pojistné podmínky pojistné smlouvy?
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 21. 8. 2015 16:21

Cena je aktuálně pro klienty nejdůležitější parametr. Ne pro všechny, ale pro značnou část. Aktuálně si hypotéku bere kde kdo, protože je to levné a přeci nebudu platit nájem, když za "stejnou" částku budu platit hypošku a bydlet budu ve svém. ... sice splácím na hranici mých možností (ideálně HYPO 100), ale bydlím ve svém...
Takže klient hledí na každou ušetřenou desetinku % a není jednoduché ho přesvědčit o tom, že jsou i jiné důležité věci. Pojištění majetku si udělá, protože k načerpání potřebuje vinkulaci. Pojištění domácnosti už nechce, protože to jsou další 4.000,- za rok. A životní pojištění (čistě rizikové) už vůbec ne ...
Jestli se flexibilitou hypotéky myslí, že si klient občas může přihodit něco na splacení, tak to klienti vesměs nedělají, ale hodně se zajímají o to, jestli by to udělat mohli. Ano, většinou mohli.
Jestli je tím míněna možnost v případě problémů snížit/ pozastavit splátky, tak i na to banka ráda přistoupí. Klient si tím rozvrkočí registry a banka ho už jen tak nepustí.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 22. 8. 2015 08:15

Tak nějak to bohužel je. Bezpečné a zodpovědné úvěrování je pro některé sprosté slovo. Hlavně když to ta banka schválí...... A to je samozřejmě špatný přístup.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SpeederBB 24. 8. 2015 21:29

Snažim se přepočítat ty hypotéky jak by vypadaly sazby se započtením pojistek do úrokový sazby. Všechny na 25 let, fix 5 let a úvěr 2 000 000 Kč. Pokud Cardif navyšuje úvěr o 3% (2 060 000 Kč), tak by to vycházelo u UCB na 2,15% se započítaným pojištěním. Bez pojištění 2,39% (bez používání kreditky). Hypoteční banka s pojištěním 2,42%, bez pojištění 2,39%.

Bez pojistek je to tedy fifty fifty, ale je to docela vysoká sazba. Snad jsem to počítal dobře.
SpeederBB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 28. 8. 2015 02:45

Ahoj,
zkusím sem vpustit svůj dotaz.

Mám stavebko u modré pyramidy, je to cca 13-15let stará smlouva, založili mi ji ještě rodiče "jednou na bydlení"
-cílová částka je víc jak milion
-naspořeno nyní cca 250.000
-už se o to starám sám, každý rok tam vložím cca 16.000,-Kč > dostanu 4.500 bonus (je to prostě tehdá ta výhodná smlouva, kterou všichni radí nechat běžet)

Potřeboval bych zafinancovat nové podnikání a přemýšlím:
-k čemu je to vůbec dobré? Hypotéku chci brát někdy za cca 2roky, z tohoto pohledu se vyplatí to stavebko nechat?
-bonus 4.500 je super, ale peníze zhodnotím mnohem víc, když teď ty peníze použiju
-nejsou tam nějaký fígle / zdanění / předčasné ukončení atp?
AndrewSimek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrtadlo1 28. 8. 2015 05:51

@AndrewSimek: dost divné, že Modrá ještě takovou smlouvu nevypověděla. Ale třeb to přijde.
Stavebko bych do doby, než budou potřeba finance nechal. Jen vyýpovědní doba jsou 3 měsíce, tj. není to na počkání.
Na financování podnikání se používají Americké hypotéky (pokud to nelze zašmodrchat do koupě nemovitosti). Jsou dražší, cca 4-8%, ale nikdo nekontroluje, na co peníze využijete. Spadají po zákon o spotřebitelském úvěru, takže předčasné splacení ve fixu zdarma a mimo fix za 1% z mimořádné splátky.
vrtadlo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 8. 2015 06:03

AndrewSimek: Jaký bonus 4500 Kč myslíš? Státní podpora je nyní 10 %, max. 2000 Kč, tedy z 16 tisíc 1600 Kč a na připsané úroky z 250 tisíc je to nějak podezřele málo... :hm

Záleží jaká je úroková sazba na tom stavebku na spořicí části a kolik spořitelna účtuje ročně za vedení... na možnost úvěru se domnívám, že smlouva starší 10 let nebude vhodná zřejmě vůbec, úroková sazba z úvěru tam bude příliš vysoká, i když rodiče tehdy možná sjednávali v dobré víře úvěrový tarif, co by opodstatňovalo i tu vyšší cílovou částku.

Každopádně aktuálně to má opravdu význam jen na spoření - bydlení nejspíš budeš za ty 2 roky financovat hypotékou, takže tohle budeš mít celkem slušný základ. Otázkou, jestli spořit ve stavebku dále další 2 roky nebo na spořicím účtu (nic jiného nepřichází v takovém horizontu moc do úvahy) rozhodne jen ona úroková sazba ve spořicí fázi a poplatek za vedení SS (resp. ještě započítání státní podpory) - zkus se podívat třeba do loňského výpisu a dej vědět...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 28. 8. 2015 21:27

Jaký bonus 4500 Kč myslíš? Státní podpora je nyní 10 %, max. 2000 Kč, tedy z 16 tisíc 1600 Kč a na připsané úroky z 250 tisíc je to nějak podezřele málo... :hm

no je to smlouva 15let stará, tehdá stačilo dát cca 16.000 a přišla státní podpora 4500,-Kč. Přijde mi že smlouvu bych nerušil jen kvůli tomu že to ukazuje jakousi bonitu ala "po 15 let dokázal splácet a sporřit" jinak nevim

Na financování podnikání se používají Americké hypotéky (pokud to nelze zašmodrchat do koupě nemovitosti). Jsou dražší, cca 4-8%, ale nikdo nekontroluje, na co peníze využijete. Spadají po zákon o spotřebitelském úvěru, takže předčasné splacení ve fixu zdarma a mimo fix za 1% z mimořádné splátky.

Díky za tip, tohle mě vůbec nenapadlo. Nevím teda jak by to šlo zašmodrchat do koupě nemovitosti (?) takový fígle neznám, ale A.hypotéka je super rada. Podívám na to! Díky
AndrewSimek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků