Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mariacek 13. 8. 2016 00:13

Budu mít trochu zvláštní dotaz - je možné u nějaké banky čerpat hypotéku ještě před uzavřením kupní smlouvy na nemovitost? Třeba na základě smlouvy o smlouvě budoucí? Díky.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 13. 8. 2016 07:19

Ano, lze to.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 8. 2016 08:02

Jen bych tomu asi neříkal hypotéka, když to není kryto nemovitostí.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mariacek 13. 8. 2016 11:04

No mi jde konkrétně o to, že mám možnost koupit pozemek, u něhož je podmínka složit peníze do advokátní úschovy ještě před podpisem kupní smlouvy. Tak mě zajímá, zda na něj dosáhnout i lidé hypotékou, nebo je ti, co mají peníze hotově.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 20. 8. 2016 11:14

"na základě smlouvy o smlouvě budoucí" - tak to bude asi skoro standardni postup pro ziskani hypotéky, se standardni smlouvou o smlouve budouci kupni :-) sice jsem nikdy HYPO nemel, ale tohle bych vyresil za 5 minut: jeden dotaz na infolinku banky, kde bych získal kontakt na HYPO poradce a druhy hovor na HYPO poradce banky, s požadavkem na pisemny soupis pozadovanych podkladu...

Zkus to sam a dej nam vedet vysledek.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 20. 8. 2016 13:49

Je to jednoduché:
1) buď to bude klasická hypotéka, kdy se bude čerpat na základě podepsané SOSBK a vložení návrhu na vklad zástavního práva.(ZS podepisuje prodávající)
2) nebo to bude předhypoteční úvěr, kdy se bude čerpat na základě podepsané SOSBK (ZS se dělá po přepsání vlastnického práva)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 20. 8. 2016 14:20

Měl bych dotaz: Jaký praktický význam má podepisovat SOSBK ? Hodně často se s tím setkávám, ale nikdy jsem nepochopil praktický účel. Sám jsem podepsal rovnou kupní smlouvu.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod OET1 1. 9. 2016 18:25

Dobrý den, měl bych rovněž dotaz. S hypotéčním poradcem mám rozjednanou hypotéku na rodinný dům se zahradou. Hypotéční banka udělala odhad, odsouhlasila kupní smlouvu a nyní před schválením úvěru banky na LV prodávajícího zjistila, že jej katastr při přečíslování parcel v roce 2014 vyzval prodávajícího, aby si zapsal do KN drobnou stavbu na zahradě za domem. Vhledem k tomu, že prodávající je ve všem velmi laxní, požádal jsem banku, aby mi poskytla úvěr pouze na RD a pozemek pod domem, zbytek odkoupím na druhou smlouvu za hotové a až to bude zapsáno, stavbu si zlegalizuji. Dům je přístupný z veřejného prostranství. Banka mi ovšem nechce jít vstříc. Mám strach, že mě prodávající pošle do háje až za ním s prosbou legalizace přijdu a radši to prodá někomu všechno za hotové. Dá se s tím něco dělat? Nepřijde mi logické, aby mě banka nutila do koupě tohoto dalšího pozemku na HÚ.
OET1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 1. 9. 2016 21:28

Hypoteky dal padaji, unicredit ma sazby již od 1,29 % p.a. pro fixace 3,5,7,10 let
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MajkM 6. 10. 2016 14:06

Další akce:
Hypoteční banka poskytne slevu ve výši 0,1 % s využitím služby Mimořádná splátka. Splátku ve výši 20 % je možné učinit každý rok a tato nabídka se týká všech hypotečních úvěrů s fixací 3, 5, 7 a 10 let. Nyní je tedy Mimořádná splátka 20 % ZDARMA, jelikož služba byla zpoplatněna.

Tuto slevu je možné kombinovat s dalšími nabídkami banky, např. s produktem Pěkná hypotéka a se standardními slevami za účet a pojištění. Úvěr musí být podepsán do 30. listopadu 2016 a podklady předány bance nejpozději do 7. listopadu 2016.

Dále banka ohlásila zvýšení sazeb od 1. prosince 2016 pro hypoteční úvěry s fixací na 7 let a výše o 0,3 %.

Zpět na akce bank
MajkM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rafael58 17. 10. 2016 11:42

akce od Raifky: https://www.rb.cz/promo/hypoteky-email

- Sleva 1 % p. a. z úrokové sazby při aktivním využívání účtu eKonto KOMPLET nebo SMART.
- Bonus v hodnotě 4 000 Kč.

kompletní pravidla: https://www.rb.cz/attachments/PI/pravid ... m-2016.pdf

kde jen bude háček? :hm
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 10. 2016 11:53

Tu akci "hypodny" opakuje RB pořád dokola nejméně dvakrát za rok (zpravidla jaro a podzim) už několik let po sobě, není to nic zvláštního... Jinak jsem v rámci té akce jednou zašel nechat udělat nabídku a bylo to horší než u jiných bank (sazba standardní, ceníková, samozřejmě po uvážení těch standardních "slev" - za obrat na eKontě a pojištění majetku (kupodivu né životní)), nulový manipulační prostor a vůbec nějaká vůle nabídnout něco navíc... Ale tuším pořád mají v nabídce offset (samozřejmě za přirážku k úrokové sazbě), to je asi tak jediná úchylka od "normálu", prostě nic vyjímečného.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 17. 10. 2016 12:20

Jo, ptal jsem se, jestli když přejdu na Komplet dostanu slevu na současnou hypotéku ;-)
Prý ne, prý už mám tu nejlepší :-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 10. 2016 14:28

Kolik % je u RB "ta nejlepsi"???

Ja sleduji

golemfinance.cz/cz/nejlepsi-sazby-na-trhu

a stale 1,29 nic lepsiho neni... :-))

fremantle píše:Tu akci "hypodny" opakuje RB pořád dokola nejméně dvakrát za rok (zpravidla jaro a podzim) už několik let po sobě, není to nic zvláštního... Jinak jsem v rámci té akce jednou zašel nechat udělat nabídku a bylo to horší než u jiných bank (sazba standardní, ceníková, samozřejmě po uvážení těch standardních "slev" - za obrat na eKontě a pojištění majetku (kupodivu né životní)), nulový manipulační prostor a vůbec nějaká vůle nabídnout něco navíc... Ale tuším pořád mají v nabídce offset (samozřejmě za přirážku k úrokové sazbě), to je asi tak jediná úchylka od "normálu", prostě nic vyjímečného.


A nema stale RB uchylnou podminku pro hypo, ze chce prijem >25000,-?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 10. 2016 14:39

Úrokové sazby se zpravidla publikují v úrokovém lístku a, pokud vím, ani RB není výjimkou a v tom posledním vidím pro běžnou hypotéku sazby od 1,79 % p.a.: https://www.rb.cz/attachments/urokove%2 ... ypo-fo.pdf

Jaké má RB dodatečné podmínky pro získání hypotéky už nevím (ani mě to nezajímá), možná mám někde ten orientačný propočet, ale jak nakupuji, tak prodávám - se zohledněním sazby pro běžný účet s příjmem a pojištění nemovitosti odpovídala úroková sazba v přepočtu té "od", co byla i v úrokovém lístku...

1,29 % p.a. vypadá opticky sice hezky, ale je-li podmíněno její získání předraženým životním pojištěním, o jehož výši se navýší při čerpání jistina o 3 %, výsledné RPSN už tak hezky nevypadá - v neposlední řadě UCB patrně jako jediná banka "vnutí" klientovi kvůli zvýhodněné sazbě i kreditku, což se zohledněním toho, že u "základního" balíčku (U konto) ji nelze mít vedenu ani zdarma to taky až tak konkurenčněschopně nepůsobí.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků