Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mikka1 8. 5. 2020 19:41

Neslovickarte, jiste je to prijem z podnajmu. A teprve v rovine uvah, banky neobchazim. Ale vim, ze se tady resilo, jak neuznavaji ani prijmy z najmu nebo smesnym procentem, tak patram, z jakych prijmu vyjit.
Zastava idealne kupovany byt, ale o to mi ted nejde.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrholecR 8. 5. 2020 20:54

evelista píše:je nejaka sance ze se snizi urok na hypo u sporitelny do 14dní ?


Proč zrovna u Spořky a proč do 14 dní?
Těžko říct, jestli do 14 dní, ale časem určitě. I u ostatních bank.
Jestli jste nyní klientem ČS a končí Vám fixace, tak hypotéku můžete refinancovat kdykoliv. Všechny banky musí umožnit předčasné splacení max. za účelně vynaložené náklady, které jsou cca do 1 tis. Kč + poplatky za katastr.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 10. 6. 2020 22:15

Mohla bych poprosit o vas nazor na AktivPlus Sleva pro děti od PS?
Jaka cilova castka by byla optimalni, kdyz je tam ta podminka 0.6 procent cilove castky pro bonusovy urok? Jsem proste blba, uz tady mam nekolik variant vypoctu a nevim, ktera je spravna, tedy nejnizsi splatka pri maximalizaci statni podpory? Poplatek uctuji za cely rok? Z kalkulacek to tak vypada, ale je to prinejmensim divne.
Za konstruktivni rady moc dekuji.
Docela rada bych to uzavrela, ocekavam zhorseni podminek.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod swisst 11. 6. 2020 08:50

Mikka1 píše:Mohla bych poprosit o vas nazor na AktivPlus Sleva pro děti od PS?...

Optimální cílová částka nesouvisí ani tak s bonusem jako s poplatky: v tomto případě je asi optimální 150 000 Kč (maximální cílová částka, kterou je možno sjednat zdarma) a spoření měsíčně 1700 Kč.

Přitom je potřeba mít na paměti, že podmínkou pro získání bonusu +0,6% je pravidelné měsíční spoření.

Výpočty i recenze jsou na stavbky.cz v části srovnání stavebního spoření
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 11. 6. 2020 09:20

Dodám, že není třeba pravidelné měsíční spoření, jen tam nesmí nikdy (od tuším 2. měsíce) být méně než 0,5 % z cílové částky X počet měsíců. Tj. Pokud pošlu 20400 na první rok, mám vystaráno, protože to vydrží teoreticky na víc než 2 roky a druhý rok budu zase posílat.

Účastník je povinen pravidelně měsíčně ukládat na sdělený účet stavebního spoření (dále jen "účet") vklady ve sjednané výši, tj. minimálně 0,5 % z cílové částky. Podmínka pravidelného měsíčního ukládání vkladů ve výši minimálně 0,5 % z cílové částky je splněna rovněž v případě, kdy účastník na účet předem vloží mimořádný vklad. Vždy však musí být splněna podmínka, že k poslednímu dni každého kalendářního měsíce, v němž je účastník povinen pravidelně měsíčně ukládat vklady ve výši minimálně 0,5 % z cílové částky, s výjimkou měsíce, ve kterém byla uzavřena smlouva, a měsíce, ve kterém platnost smlouvy skončí, bude celkový souhrn přijatých vkladů na účtu dosahovat minimálně celkového souhrnu pravidelných měsíčních vkladů ve výši minimálně 0,5 % z cílové částky, a to ode dne, kdy se stal Bonusový program AktivPlus pro klienta závazným.

Jo a poplatek by měli účtovat za načaté pololetí, takže pokud akce trvá i po 30.6., tak bych zakládal až v červenci.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 6. 2020 10:20

Mně šlo spíš o situaci, abych v případě potřeby mohla platit co nejmíň i za cenu nižší státní podpory. Pak asi ted těch 150 000 'nestačí 140 000)?
A hlavně jestli stačí platit těch 700 - 750 měsíčně a koncem roku dodat zbytek.

Pak by mě zajímalo, jestli to má z Vašeho pohledu smysl, nebo jen já vidím vývoj finančního trhu tak pesimisticky.

Děkuji moc.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod swisst 11. 6. 2020 15:54

Je nutno spořit 0,5 % cílové částky měsíčně, přičemž je možné si vklady "předplatit". Při cílové částce 150 000 Kč to znamená spořit alespoň 750 Kč měsíčně. Mimořádný vklad na konci roku je možný, ale nezachrání vynechání platby v prvních měsících.

Vyšší cílová částka je vhodná proto, že v případě potřeby je možno spořit více, případně déle. Jinak hrozí "přespoření" (nelze naspořit více, než je cílová částka). Pokud však můžete v prvních měsících spořit jen 700 Kč měsíčně, nezbývá než zvolit cílovou částku nižší (140 000 Kč).

Smysl to má, pokud chcete pravidelně spořit a nechcete riskovat.

Akce má končit 30.6.2020. Spořitelny sice často podobné akce prodlužují, ale spoléhat na to nelze.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 6. 2020 22:41

Moc děkuji. Mně to nějak nemyslí. Mám toho teď moc.

Tak ještě jednou, pokud uzavřu CČ 150 000 Kč a budu platit 750 Kč měsíčně, tak bude úrok 1,2%. Pokud doplním na konci roku peníze do částky do 20 000 Kč + 360 Kč, budu mít podporu 2 000. K tomu je třeba cílová částka 150 000 (asi dělám někde chyby, vychází mi 140 000).

Moc děkuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 12. 6. 2020 03:09

Proč CC 140000, když můžeš mít zdarma CC 150000? Pokud nechceš platit poplatky za případné překročení CC, tak není o čem přemýšlet.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 6. 2020 09:30

suram píše:Proč CC 140000, když můžeš mít zdarma CC 150000? Pokud nechceš platit poplatky za případné překročení CC, tak není o čem přemýšlet.


Protoze chci snizit tu povinnou platbu. Ale tak 50 Kc uz je jedno. Davam ti za pravdu.
A pak protoze jsem detailista a stve me, ze se nemuzu dopocitat.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 13. 6. 2020 06:23

A není lepší SSČS Akce 2000 Kč pro děti?
Je to v podstatě stejně peněz, bez ošemetných podmínek.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 6. 2020 15:09

Mikka1 píše:Neslovickarte, jiste je to prijem z podnajmu. A teprve v rovine uvah, banky neobchazim. Ale vim, ze se tady resilo, jak neuznavaji ani prijmy z najmu nebo smesnym procentem, tak patram, z jakych prijmu vyjit.
Zastava idealne kupovany byt, ale o to mi ted nejde.


1) slusne banky ti uznaji takovy prijem, jaky mas v danovem priznani nebo treba 80% z nej.
2) jine banky (treba f i o) ti mohou zhorsovat urok anebo tu zastavu v pripade pronajmu srazit ne na 80, ale na 60% LTV a tvarit se, ze jde o realitni hypoteku a pak mas vyrazne vyssi urok

Smesnym procentem, kde jsi o tom slysela? Jde o to, pokud ti ty prijmy neprosly jeste danovym priznanim, tak ti mohou uznat typicky 60% z najemnich smluv a dolozene 3 mesici plateb, ale v tom uz mas i naklady, jako treba FO a sprava domu a dalsi (to, co nemuze platit najemce jako sluzby a je schovano v najmu). Takze myslim, ze se mylis, s tim “smesnym procentem” a 60-80% realneho prijmu ti nekde uznaji a bez zhorseni uroku.

Jinak ti uznaji i kdyz si uzavres NS v rodine, ale musi to papirove sedet a fungovat.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 13. 6. 2020 19:39

Moc dekuji za odpoved. Potesila me.
Ale to bych asi nemela danit pausalem, ze?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2020 06:19

Pokud se nejednalo o bezplatne nabyti dle § 27 ZDP, tak myslim muzes druzstevni byt odpisovat.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 17. 6. 2020 17:26

mam dotaz na skusenejsich
Modra pyramida sa rozhodla znizit urok, hoci stale nemam nasporenu cielovu ciastku. Da sa branit, pripadne vypovedat zmluvu bez cakania k ucinnosti noveho nizsieho uroku?
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků