Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mikka1 8. 4. 2017 21:04

Tak koupit byt na pronájem za 5 -7 let s úrokem 2% může být velmi lukrativní...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sorryjako 9. 4. 2017 08:33

Lepsi koupit ted na hypoteku.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 4. 2017 08:56

Při současných cenách nemovitostí a s vědomím, že mám fixní sazbu na několik let a pak refinancuji s budoucíma úrokovýma sazbama?
Právě na refinancování by se to mohlo hodně hodit.

OT, myslím že dost lidí přestane své hypotéky zvládat, pokud půjdou úrokové sazby nahoru.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 9. 4. 2017 09:11

S tím se pocita, nebolí to byl cíl ČNB ne?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 9. 4. 2017 10:27

Cíl ČNB? Spíš se bojí nesplácení, tak snížila LTV, dle mého, aby v případě nesplacení a poklesu cen nemovitostí šli nemovitosti prodat a umořit z toho jistinu.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2017 10:45

Taky mi přijde lepší nemovitosti kupovat, když je vyšší nabídka nad poptávkou a hotovost je králem. Nyní dá banka peníze každému troubovi a ceny nemovitostí mi přijdou dost přestřelené, možná za pár let budou úrokové sazby hypoték zase někde na 5 % p.a. a pak mít možnost úvěru na 2 % p.a. může být zajímavé... A možná opravdu dlužníci s těsnějším rozpočtem budou muset začít prodávat.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 4. 2017 10:47

Já se tedy přiznám, že se marně snažím najít částku, kdy by se jakž takž vyplatilo pouze spoření a přitom byl v případě potřeby použitelný úvěr. Mají to dobře vymyšlený, aby ten úvěr vycházel nízký a po hodně letech tak, aby to za tu vázanost peněz nestálo... nebo je třeba mít jasnou představu o úvěru a tomu podřídit spoření včetně akontce... to funguje lépe.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 9. 4. 2017 17:12

Mikka1: no clovek se musi na to doslova pripravit. Sam vaham, ze bych udelal ty smlouvy dve, ale i tak porad nevim, na jakou CC :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 4. 2017 18:22

A jak si pomůžeš rozdělením smluv? Mně to právě u nižších částek (200 - 300 tis) vychází dost špatně, jednak za tu čekací dobu téměř celou CČ uspoříš a úrok stejně vyjde dost vysoký.
U těch vyšších CČ je to lepší, třeba u 700 - 800 tis. vychází celkem dobře vše až na čekací dobu. S vyššími CČ se ty parametry dost zlepšují, ale zase logicky se hodně navyšuje měsíční platba.
Podle mě to chce akontaci (ale zase, u té nízké CČ, která by byla vhodná i na spoření, nepom§že ani ta).
Že by dovolovali zvyšování CČ, když budou úroky výš, nevěřím, ani moc na vyhádání nižšího poplatku. To spíš věřím, že celý tento tarif brzy zruší, teď jsem koukala, že MPSS mění celou nabídku, nedávno ji změnila Raifka, taky se snaží reagovat.
Tu simulaci Wuestenrotu jsem nepobrala, nemám na to dneska trpělivost :-), třeba zítra.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 9. 4. 2017 18:32

Mikka1: no zalezi, co od toho cekas ty a co ja. Ja kuprikladu cekam to, ze bych pod to "schoval" veci, ktere stejne budu delat a nasledne si je nechal zpetne vyplatit a mel bych dany obolus za 2% p.a.. Vyuziti? Klidne nove auto, nebo cokoliv.

A tu druhou smlouvu planuju na drahou polovicku, ono kdovi co za 6 let bude a treba se to bude hodit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 4. 2017 18:40

No dobře, ale i tak musíš narážet na to, co já.
Že u nižších CČ si na úvěr prakticky nesáhneš a u vyšších CČ je dost velké riziko budoucího vývoje při nezanedbatelném poplatku. Mají to dobře vymyšlené :-)
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 9. 4. 2017 19:12

S474N píše:A tu druhou smlouvu planuju na drahou polovicku, ono kdovi co za 6 let bude a treba se to bude hodit.

Třeba ti do 6 let uteče a peníze v luftě :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2017 19:12

Zrovna se na ty změnu u MPSS dívám, ono v podstatě lze označit ten tarif za mírně revoluční, protože úplně odpadla nutnost dosáhnout hodnotícího čísla, stačí jen splnit mít stavebko 2 roky a dosáhnout 25 % CČ, přičemž úrok z vkladů 0,5 % p.a. a úrok z úvěru 3,5 % p.a., takže využili úplně úrokový diferenciál: http://www.stavebky.cz/modra-pyramida-z ... yhodnejsi/ - v tomhle případě lze o stavebku s úmyslem čerpat úvěr jako o opci, za kterou zaplatím 1 % CČ. Pak stačí v podstatě jen plnit úhradu smluvně sjednaných úložek a pakliže po dvou letech uvidím, že úvěr čerpat chci, tak si na smlouvu přistavím 25 % a můžu čerpat.

Jinak je vidět, že stavební spořitelny jsou hezky vykutálené, těch 25 % CČ je tam schválně, počítám, že smluvně je třeba hradit měsíčně aspoň 0,5 % CČ, takže na 25 % se dostane klient už třeba za 4 roky a bota je v tom, že stavební spořitelna mu pošle nabídku, přičemž zákonný nárok na úvěr má klient pouze 4 týdny a později zaniká, takže třeba později, až poskytnutí relativně výhodného úvěru přestane být pro spořitelnu výhodné, tak si s ním vytře.

U RSTS byly ty nedávné změny vesměs jen kosmetické, tam se toho až tak zásadně příliš nezměnilo, tarify v podstatě zůstaly...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 9. 4. 2017 20:52

Mikka1: netusim co je pro tebe nizsi/vyssi castka. Jak jsem zminoval, zajimam se o rozmezi 500-700k na jedne smlouve.

paty07: az mi "utece", tak tohle bude to nejmensi, co budu resit. Mimochodem, svou smlouvu si bude platit ona.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 4. 2017 21:40

Vždyť to tam píšu :-). U 500 - 700 tis je dost dlouhá doba, než ti dají úvěr, pokud nezaplatíš akontaci. Třeba u 1,5 mil, jak uvažoval Fremantle, vychází všechno o dost líp.
Mikka1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků