Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 15. 4. 2017 15:14

fremantle: ale 50% po 1% je preci 50 mesicu (zde mas pravdu), ale uz to NENI 2 roky prece? 50 mesicu je neco lehce pres 4 roky. Proc tedy argumentujes dvema roky?

swisst: vsak jasne, tady vnimam nejvetsi problem to hodnotici cislo, kdyz se zvoli nejaka vyssi castka CC. Nicmene se bavime porad o horizontu 5-6 let, ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 4. 2017 16:26

Chtěl jsem tím říct, že pokud chceš spořit do 50 % CČ stylem, že budeš vkládat měsíčně 1 % CČ (tedy 4 roky a 2 měsíce) a pak přestaneš, tak nárok na úvěr ti vznikne pravděpodobně až za další 3-4 roky (nevím přesně, nemám na to simulaci) kvůli pomalému růstu hodnotícího čísla.

Pokud bys ovšem po 50 měsících pokračoval dále ve spoření 1 % CČ, nárok na úvěr by vznikl už za dalších 22 měsíců, tedy necelé dva roky, ale to bys už naspořil přes 72 % CČ...

-- 15. 4. 2017 17:32 --

Na růst hodnotícího čísla nemá výše CČ nějaký zásadní vliv, ovlivňuje ho zejména poměr vlastních prostředků k CČ a připsané úroky (pak ještě koeficient určitého tarifu), tedy hodnotící číslo by mělo růst přibližně stejně, když měsíčně 500 Kč na cílovku 100 000 Kč nebo měsíčně 5000 Kč na cílovku 1 000 000 Kč...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vrtadlo1 15. 4. 2017 16:59

vrtadlo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 4. 2017 19:04

fremantle: no a jak se to bude chovat, kdyz budes sporit 0,7% CC, respektive takovou castku, abys realne za tech 6 let mel nasporenych 50% CC. Tam bude taky hodnoticic cislo nedostatecne?

Pokud ano, tak takova smlouva opravdu nema realne zadny smysl.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 4. 2017 19:57

Podle http://www.stavebky.cz/cekaci-doba-tarif/?tarif_id=30 bys musel vkládat 0,7 % CČ cca. 7,5 roku, abys dosáhl dostatečné hodnotící číslo. Samozřejmě za tu dobu tam bys tam měl víc, než 50 % CČ, takže pokud bys přestal přivkládat po dosažení 50 % CČ, resp. vkládal jen minimální částku dle smlouvy (nevím, jak to má nyní Wüstenrot), dosažení by trvalo ještě déle...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 16. 4. 2017 16:34

Tedy zkracene receno, je to stejne past na hejly. To uz si clovek rovnou muze vsechno nasetrit, kdyz se takhle priblizi na 65% CC.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 16. 4. 2017 22:29

fremantle píše:Na růst hodnotícího čísla nemá výše CČ nějaký zásadní vliv, ovlivňuje ho zejména poměr vlastních prostředků k CČ a připsané úroky (pak ještě koeficient určitého tarifu), tedy hodnotící číslo by mělo růst přibližně stejně, když měsíčně 500 Kč na cílovku 100 000 Kč nebo měsíčně 5000 Kč na cílovku 1 000 000 Kč...


Jen dodám, že v 1. případě bude úrok 3,4%, v 2. případě 2,13%

-- 16. 4. 2017 23:44 --

A jestli je to past, asi jak na koho. Je to prostě určeno na větší investice a s akontací. Zrovna u toho 1 mil. při 5000 měsíčně při akontaci 310 000 vychází úvěr za 5,17 let ve výši 371 578 za 2,16 % bez zajištění.
Není to tak špatná nabídka, ale chce to mít jasnou vizi typu za 5 let refinancuji hypotéku a nechci mít nemovitost zastavenou bance...
Ale neumožňuje to řešit aktuální potřeby, ty mohou být za 5 let někde jinde, prostě ten překlenovák tam chybí, váže to hodně peněz a 1% za uzavření u takto vysokých částek je prostě brutální...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 17. 4. 2017 16:57

Mikka1: jenze v kazdym pripade tam musis nasetrit 50% CC, coz ponekud hodne pripadu/lidi vylucuje.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 18. 4. 2017 07:31

Myslím že problém není v tech 50%. I v jiných tarifech musíš uspořit celkem hodně... ale já třeba nenašla kombinaci, kde by stačilo 50% a 5 let. Vždycky mi to vyšlo víc.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod elinor 10. 6. 2017 19:33

Mám takový zvláštní dotaz - nemůžu nikde najít, jaký nejnižší úvěr si mohu vzít ze stavebního spoření. Jednalo by se o to, jak vytáhnout co nejlevněji peníze ze stavebního spoření před uplynutím vázací doby. Mám nárok na řádný úvěr, do cílové částky zbývá nějakých 75 tis. Ale stačilo by mi 25 tis. úvěr (klidně i méně) plus ten balík, co je tam naspořeno. V podstatě jsem schopna úvěr hned splatit, jen potřebuji ty své úspory. Doložení faktur není problém - dělám rekonstrukci bytu.
Máte zkušenosti, nebo tipy? Jasně, že v pondělí zajdu na st.sp., ale chci být krok napřed, proto se ptám tady. Díky.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 6. 2017 06:45

Když je něco stanoveno, tak zpravidla cílová částka - ta bude tak minimálně 50 tisíc Kč (asi jak kde, nevím přesně)... Pokud účastník splní podmínky dané zákonem, resp. VOP a vznikne mu nárok, tak stavební spořitelna musí CČ přidělit (= poskytnout úvěr), pokud si účastník o to požádá, takže pokud bude mít z těch 50 tisíc naspořeno 40 tisíc, těch zbývajících 10 tisíc bude řádný úvěr...

Takže možnosti jsou dvě - buďto si na stavebko pošleš nyní více anebo úvěr načerpáš a uděláš mimořádnou splátku, mezi tím by prakticky neměl být rozdíl... Anebo ještě můžeš požádat o snížení CČ před načerpáním, pak se sníží i výše splátky.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod elinor 12. 6. 2017 15:22

Tak jsem byla na pobočce a mám informace - třeba se budou někomu hodit:
- snížila jsem cílovou částku (zdarma)
- vezmu úvěr na cca 25 tis., zbytek budou moje naspořené peníze
- dokládat budu faktury na celou částku včetně těch naspořených peněz a to do 1 roku od čerpání
- mimořádné splátky jsou zdarma

edit:
- jen mne překvapilo, že i na 25 tis. chtějí potvrzení o příjmu.
Mám u ČS účet, měla jsem i KKK, teď tu transparentní, takže obraty tam mám.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 17:12

Která stavební spořitelna dává úvěr na 25 tisíc?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod elinor 20. 6. 2017 17:43

Je to Buřinka. Výše úvěru 21.594 Kč, splátka 1375 Kč, splácet budu 17 měsíců.
Vedle na přepážce paní uvažovala o úvěru ze stavebního spoření ve výši 13 tis. - taky se chtěla dostat k naspořeným penězům.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 18:49

Zajímavé, jak se ten svět financí vyvíjí, vždy jsem myslel, že minimální CČ je 50 tisíc.
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků