Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 5. 2018 19:17

Moc to smysl nemá. Klesá efektivní výnos (protože státní podpora poměrově k vyšší úložce klesá) a pak hrubý úrok nejčastěji 1% p.a. s přihlédnutím k horizontu let, než je možné se k penězům dostat, je neadekváně nízký ve srovnání např. se spořícím účtem, kde je 0.8% p.a. a možnost okamžité dispozice s penězi.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeet 12. 5. 2018 20:23

No ja mam u Rajfky 2% p.a., to je skoda nevyuzit, kdyz ma clovek prebytky.
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kubika1 29. 9. 2018 09:48

Ahoj, zajímal by mě váš názor, jestli se stavebko aktuálně vyplatí. Uvažuji teď o založení u ČMMS, kde mají akci na založení bez poplatku. Úrok je až 1 % (pravidelný vklad - nemám problém). Chci samozřejmě vkládat, tak abych měl maximální statní podporu a po 6letech vypovědět smlouvu. Ale nejsem si teď jistý, jestli má smysl do toho s úrokem 1 % jít. ČNB zvedá úrokové sazby a lze očekávat, že úroky půjdou nahoru i u spořících účtů, kde nemusím na peníze čekat 6let. Pochybuji, že u stavebka by dobrovolně zvedli úrok, tak bych na tom mohl být v závěru velmi podobně, jestli dám peníze na stavebko nebo spořák. Jak to vidíte vy? Díky.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kubika1 30. 9. 2018 08:29

Myslíš, že do konce roku půjdou s úrokama nahoru? U ty ČMMS ta akce není špatná - odpuštění poplatku za sjednání, za sjednání online člověk dostane 500 na nákup nějakých blbostí do jejich obchodu a jelikož mám účet u poštovky tak můžu využít body ze světa odměn... asi lepší podmínky pro mě teď nebudou pokud se nehnou úroky. Je mi ale jasný, že teď to je jen polemizace...
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filas81 30. 9. 2018 13:28

taky bych vyčkal do prosince, horší akce určitě nebudou a navíc se něco ještě ušetří na měsíčních poplatcích...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wetherek 30. 9. 2018 15:08

Pokud chcete maximalizovat výnos stylem v prosinci založím a v lednu po 6 letech a 2 měsících vyberu, tak výhodněji vyjde spoření wustenrot založené on-line je za 0,5% z cílovky, mají 1,2 % a hlavně poplatky účtují měsíčně, což pokud vím ČMSS nedělá, ta i za prosinec naúčtuje plný poplatek a za leden předpokládám taky, já čekám na prosinec, myslím že to bude koncem roku přinejmenším stejné, samozřejmě nejvýhodněji je to na dítě, tam to je bez poplatku
wetherek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod swisst 1. 10. 2018 16:50

Ano, Wüstenrot vychází o pár korun líp - viz srovnání stavebního spoření. Navíc je tam úroková sazba "poctivých" 1,2 %, zatímco u ČMSS je to sazba 0,5 % plus bonus dalších 0,5 %. Bonus je vázán na pravidelné spoření, což není velký problém, ale je také omezen na dobu 6 let. Při delším spoření než 6 let se tedy rozdíl ještě víc prohloubí ve prospěch Wüstenrotu.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kubika1 1. 10. 2018 17:20

Díky za rady. Počkám tedy na akci před koncem roku. A díky za tip na Wüstenrot na ten jsem předtím vůbec nekoukal.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linda78 12. 10. 2018 08:50

Omlouvam se, ze se mozna ptam na neco, co uz tu je. Koukam teda, ze nejlepsi je zalozit stavebko v prosinci? U jake banky je to nejvyhodnejsi? Wunstenrot? A rekne mi nekdo prosim, co jsou nejnizsi mesicni vklady, abych mela rocne co nejvyssi zuroceni? Dekuju moc.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 12. 10. 2018 09:04

Aktuálně už některé stavební spořitelny akce mají, Modrá Pyramida například má smlouvu zdarma pro nové klienty na 200 000 Kč cílové částky bez ohledu na věk.

Vklady ideálně tak, aby byl roční příspěvek 20 000 Kč (počítají se i připsané úroky)

případně se můžeme v soukromých zprávách domluvit a mohu asistovat se založením vhodné smlouvy
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fodi 15. 10. 2018 19:28

linda78 píše:... Koukam teda, ze nejlepsi je zalozit stavebko v prosinci? U jake banky je to nejvyhodnejsi? Wunstenrot? A rekne mi nekdo prosim, co jsou nejnizsi mesicni vklady, abych mela rocne co nejvyssi zuroceni? Dekuju moc.

Pokud stavebko založit chcete, udělejte to "kdykoli". Optimální výše úložky je 1667 Kč měsíčně- max. roční částka, kterou podpoří stát je 20.000,- Z hlediska zhodnocení "stavebka" je nejlepší vložit těch 20.000 počátkem ledna. Je to "lepší" , než posílat každý měsíc. To platí pro první rok a je "potřeba", aby se těch 20.000 skutečně i zhodnocovalo. Pokud se bude odečítat nějaký poplateček- za založení, za správu, tak je potřeba poslat o to víc.
Takže státní podpora bude za první rok 10% p.a., ale další roky to výrazně klesá. Na druhou stranu - v dalších letech již není třeba posílat zase 20.000 ročně, aby se dosáhlo na max. státní podporu, protože se započítávají i připsané úroky.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 10. 2018 23:18

To není pravda s tím lednem. Vklad poslední měsíc v prosinci (20k) naopak zvýší procentuální čistý výnos, jelikož už v dubnu následujícího roku přijde státní podpora za celý předchozí rok (byť byla smlouva uzavřena v prosinci) a už ty 2 tisíce se také dále zhodnocují.
Pochopitelně to udělá rozdíl pouze cca na úrovni několika málo desetin procenta u čistého zisku p.a.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burianka 7. 11. 2018 09:41

U jaké banky je tedy nejvhodnější si založit spořící účet? Víte někdo?
burianka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pilatus 8. 11. 2018 09:43

Pilatus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod m_p_ 1. 12. 2018 15:09

Mám stavební spoření už vice než šest let. Chci ho vybrat, ale ještě z něj dostat co nejvíc státní podpory. Můžu ho teď vypovědět, poslat následně 20 tis. v prosinci, 20 tis. v lednu a předpokládám, že když vypovím v tomto týdnu, tak reálně dostanu peníze v dubnu a státní podporu za 2020 někdy za rok na účet?
m_p_
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků