Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kamziq 13. 12. 2018 16:17

Nejlepsi v dobe nizkych urokovych sazeb asi to s nejnizsimi poplatky, to ma myslim RSTS.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skrblík89 13. 3. 2019 22:25

Co byste doporučili, aby si člověk zvedl finanční reputaci? Četl jsem, že i když nemám v záznamech žádné dluhy, stejně to může být problém, jelikož banka neví, jestli jsem schopný splácet. Mám akorát kreditní kartu, vyplatí se žádat o vyšší limit (i když ho nepotřebuji), abych byl prop banku bonitnější?
Skrblík89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 3. 2019 23:17

V tuzemských podmínkách to nemá smysl, spíše taková možnost prakticky přímo ani neexistuje - u serióznějších úvěrů jako hypotéka banka sleduje zejména primárně parametry LTV, DTI a DSTI, které "přebijí" jakýkoliv, i naprosto marginální vliv "pozitivních" záznamů v registru, v nejkrajnějším případě tě spíše banka může paradoxně "donutit" i k výpovědi kreditky... Zjednodušeně tedy nic, má smysl se leda ujistit, že na tebe při žádosti nevypadnou žádní kostlivci.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod saabik 14. 3. 2019 08:14

Kreditka je pouze na škodu. Proč? Výše jejího limitu se spočítá jako klasický úvěr. Nic jiného ani kreditka není. Proto se spíš vyplatí snížit limit na minimum a po schválení hypotéky opět navýšit.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 14. 3. 2019 09:43

Ale porad se vyplati kreditku mit, pac jinak se clovek dostava do pozice, ze nema zadnou uverovou historii.
Vyzkouseli jsme to ted s kolegyni - ona si nove vzala kreditku (ma ji par mesicu) a cerpa na ni kazdy mesic par tisic + to hezky vzdy splati, aby neplatila uroky.
Ja X let platim hypo + mam necerpany KTK a KK + jsem na konci placeni spotrebaku na auto (0% urok :-) ).
Svete div se, ona ma v BRKI lepsi skore nez ja...takze jsem pro kreditku s nizkym limitem pro lidi, kteri si v budoucnu neco chteji vzit (hypo/stavebko).
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lidka_8789 4. 5. 2019 14:26

Ahoj. Stavební spoření je super. Pokud je záměrem pouze spořit, tak je dobré ho mít pouze 6 let přesně tak, jak je správně nastaveno. Proto je dobré tomu i přizpůsobit cílovou částku. Ideálně 200 000,- max. S každým dalším rokem navíc po vázací době se výnos rozmělňuje. Čím větší cílová částka, tím vyšší poplatek, tak proč ho platit zbytečně :-)) Ráda vysvětlím.
Lidka_8789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 5. 2019 15:01

Děkujeme za hodnotný příspěvek a přejeme hodně štěstí v lovení klientů kde se dá.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas3 4. 5. 2019 15:09

Navíc já bych chtěl současné stavebko udržet co nejdéle, když tam mam 2%. Ale brzy přespořím a zvýšením CČ o ně taky přijdu.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 4. 5. 2019 15:40

pokud clovek z toho vytahne ty dva statni bonusy navíc a chce to fakt pustit na 6 let tak je to asi ok, ale ty proti podmínky když to chcete nejak jinak jsou sileny, tolik poplatku při zmene/nahle zmene proti klientovi to uplne potapi.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 4. 5. 2019 16:33

Me dokonce poslala RSTS dopis, kde vyhrozuje, ze muzu prijit o statni prispevky, pokud neprovedu zmenu tarifu nebo zvyseni cilove castky. Jenze zmenou tarifu prijdu o polovinu pripsanych uroku a urok se mi snizi take na polovinu, a cilovou castku zvysi snad jen pri zmene tarifu.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blackwork 5. 5. 2019 08:17

Tomas3 píše:Navíc já bych chtěl současné stavebko udržet co nejdéle, když tam mam 2%. Ale brzy přespořím a zvýšením CČ o ně taky přijdu.


Nepřespořovat ..! Ty dvě procenta nebudou zase takový kauf když se budou muset zaplatit poplatky ...

Moje stavebka:
Stavebko je ideálně založit bez poplatku W nebo se slevou ČS a na konci roku.
Cílová částka by měla být jen na spoření a vychází to nějak na 180 000,- s rezervou.
Sedm úložek po 20 000,- vždy v prosinci. V průběhu roku jsou někde jinde.
Po sedmé úložce vypovědět, v dubnu pak dorazí zase jedna státní podpora za sedmý rok.
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XRPD 5. 5. 2019 12:31

Lidka_8789 píše:Ahoj. Stavební spoření je super. Pokud je záměrem pouze spořit, tak je dobré ho mít pouze 6 let přesně tak, jak je správně nastaveno. Proto je dobré tomu i přizpůsobit cílovou částku. Ideálně 200 000,- max. S každým dalším rokem navíc po vázací době se výnos rozmělňuje. Čím větší cílová částka, tím vyšší poplatek, tak proč ho platit zbytečně :-)) Ráda vysvětlím.

To jsou kecy poradce, aby si člověk založil novou smlouvu a to 1% jako poplatek šlo na účet poradce. Dceři jsem založil stavebko bez poplatku na 600 000 před 16 lety, původně úročili 3+1,5 %. Ted už jenom 3%.. nepotřebuji novou smlouvu s horšíma podmínkami a ještě platit poplatek ...ale voni jsou na to školení, pořád taky píšou a zkoušejí at založím nové..
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fanyn3 5. 5. 2019 14:07

blackwork píše:
Tomas3 píše:Navíc já bych chtěl současné stavebko udržet co nejdéle, když tam mam 2%. Ale brzy přespořím a zvýšením CČ o ně taky přijdu.


Nepřespořovat ..! Ty dvě procenta nebudou zase takový kauf když se budou muset zaplatit poplatky ...

Moje stavebka:
Stavebko je ideálně založit bez poplatku W nebo se slevou ČS a na konci roku.
Cílová částka by měla být jen na spoření a vychází to nějak na 180 000,- s rezervou.
Sedm úložek po 20 000,- vždy v prosinci. V průběhu roku jsou někde jinde.
Po sedmé úložce vypovědět, v dubnu pak dorazí zase jedna státní podpora za sedmý rok.


Nee, osm úložek a máš za 6 roků a měsíc osm státních podpor. 8-)
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 5. 5. 2019 16:30

fanyn3 píše:
blackwork píše:
Tomas3 píše:Navíc já bych chtěl současné stavebko udržet co nejdéle, když tam mam 2%. Ale brzy přespořím a zvýšením CČ o ně taky přijdu.


Nepřespořovat ..! Ty dvě procenta nebudou zase takový kauf když se budou muset zaplatit poplatky ...

Moje stavebka:
Stavebko je ideálně založit bez poplatku W nebo se slevou ČS a na konci roku.
Cílová částka by měla být jen na spoření a vychází to nějak na 180 000,- s rezervou.
Sedm úložek po 20 000,- vždy v prosinci. V průběhu roku jsou někde jinde.
Po sedmé úložce vypovědět, v dubnu pak dorazí zase jedna státní podpora za sedmý rok.


Nee, osm úložek a máš za 6 roků a měsíc osm státních podpor. 8-)


Pravda osmá úložka je v lednu sedmého roku - to dělám ovšem jen když tu dvacku mám, pokud se spoří dle měsíčních úložek tak je lepší vypovědět po sedmé úložce ...

prosinec roku 0 - 20 000 naspořených během roku převedu na novou právě založenou smlouvu
prosinec roku 1 - 20 000
prosinec roku 2 - 20 000
prosinec roku 3 - 20 000
prosinec roku 4 - 20 000
prosinec roku 5 - 20 000
prosinec roku 6 - 20 000 - končí vázací doba a pokud nemám dvacku navíc tak vypovídám, další smlouvu zakládám v prosinci roku 7
leden roku 7 - pokud mám 20 000 tak vkládám a vypovídám, další smlouvu zakládám až v prosinci roku 8

-- 5. 5. 2019 17:36 --

XRPD píše:
Lidka_8789 píše:Ahoj. Stavební spoření je super. Pokud je záměrem pouze spořit, tak je dobré ho mít pouze 6 let přesně tak, jak je správně nastaveno. Proto je dobré tomu i přizpůsobit cílovou částku. Ideálně 200 000,- max. S každým dalším rokem navíc po vázací době se výnos rozmělňuje. Čím větší cílová částka, tím vyšší poplatek, tak proč ho platit zbytečně :-)) Ráda vysvětlím.

To jsou kecy poradce, aby si člověk založil novou smlouvu a to 1% jako poplatek šlo na účet poradce. Dceři jsem založil stavebko bez poplatku na 600 000 před 16 lety, původně úročili 3+1,5 %. Ted už jenom 3%.. nepotřebuji novou smlouvu s horšíma podmínkami a ještě platit poplatek ...ale voni jsou na to školení, pořád taky píšou a zkoušejí at založím nové..


Jde o to kolik je naspořeno a jaké napálí poplatky na tak starou smlouvu ... 8-)
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas3 5. 5. 2019 16:45

Z hlediska přespoření Cílové částky nevím jestli tam u ČMSS započítávají naběhlé úroky, protože já jsem v době nízkých úroků na vkladových produktech tam dal jednorázovou částku. Teď už tam nabíhá jen podpora a úroky.Při propočtu jsem počítal s rychlejším růstem úroků, a protože jsem daleko za vázací dobou funguje mi stavebko jako spořák s 1 - 3 měsíční výpovědní dobou.
Tomas3
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků