Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod galan.marten 18. 3. 2011 18:36

"shodit ho ze schodů "
§197a Násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci ?

Jinak nechápu, co se ti nelíbí na řešení od zástupce Partners, vždyť jsou přece nejlepší a ... jen čert ví co ještě.
galan.marten
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 22. 3. 2011 19:45

partners a ovb to je pekna sebranka.jednou jsem mel jednoho z ovb doma a ten chtel 30 kontaktu.poslal jsem ho se supervyhodnou kb s 4,9% - ja mel 4.59 u hypot.bank a jeho fondama s 8% zhodnocenim nekam.fondy kopirujou trh,akorat dluhopisovy maj konstantni vzrustajici zhodnoceni a to jeste tak 1 z 10 fondu at je krize nebo ne.pak jeste bnp paribas.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 27. 4. 2011 08:26

citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod speedy 27. 4. 2011 09:06

Chápu to dobře, že v této době, kdy se "vyplácí" státní podpora, tak bude 4500Kc? U mě nastala paradoxní situace. Jedno stavebko jsem v prosinci zrusil. Vcera mi přišla poměrná část SP za rok 2010. Bude mi tedy ještě nějaká částka doposlána?
speedy
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 4. 2011 10:30

speedy:

Státní podpora stavebka se vyplácí vždy za přechozí rok. Pokud ti dali jenom půlku (tj. už odečetli Kalouskovu daň 50%), tak máš nárok dostat ještě zbytek.

Státní podpora je maximálně 4500 Kč na staré a 3000Kč na nové.

Od nového roku (pokud to znovu schválí), bude podpora snížená podle původního záměru vlády.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 27. 4. 2011 10:43

Ted jsem se koukal na stavebka a pravdou je, ze vsude mam taky prictenou pulku, tak jsem zvedav, kdy to dorovnaji :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Joezbrna 27. 4. 2011 10:49

Papírově je to tak, že banka na základě zákona odvedla berni státu.
Teď ÚS konstatoval, že berně jest protiústavní.
Takže na řadě je stát, aby takto protiústavně vybrané plnění (bezdůvodné obohacení) vrátil. Tvá pohledávka za státem je splatná okamžitě.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcius 27. 4. 2011 11:50

Tak alespon náznak právního státu v této parlamentní diktatuře.... také jsem 20. dubna dostal připsánu státní podporu za rok 2010 jen 1500,- kč..tak doufám, že to vládní zlodějská banda v čele s Kalouskem doplatí co nejdříve..pěněz je v rozpočtu dost, jen nerozhazovat na nesmysly (armáda, církve, politické strany, Hrad, Akademie věd, atd..)
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 27. 4. 2011 18:42

Nevím, jestli na základě rozsudku bude stát ústavně vrácenou SP na původní výši vyplácet automaticky.
Dle předsedy ÚS Rychetského si o to budou možná muset střadatelé žádat u soudu:
http://www.novinky.cz/domaci/231859-co-znamena-rozsudek-ustavniho-soudu.html?ref=boxD
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 27. 4. 2011 18:45

Všechny články, které jsem četl jen vypapouškovaly rozhodnutí. Kdy a jak to spořitelny dorovnají nepíšou nikde, ale třeba to bude zítra na měšci :D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 27. 4. 2011 18:51

Koby píše:Kam s tím, asi sem.

Pořizuju byt, není to postavené, bude se financovat podle prostavenosti, tudíž se počet bank dost zužil..

Vyhrává aktálně česká spořitelna, 90% úvěr, 30 let, 3,95% úrok, fix 5 let. jedná se o celkovou cenu 1 750 000,-, dávám tedy 175 000,- Nikdo mi nic lepšího nedokázal nabídnout a jsem splátkou a jednádním i spokojený..

Ale poradce z Partners, vymejvá hlavu nějakými fondy... hypotéku by nastavil na 40let, peníze, o které by byla splátka nižší než v případě úvěru na 30 let bych údajně odkládal na nějaký fond - nedostal jsem z něj jaký, jen obecný povídačky, žádná fakta, čísla nic a to mě strašně odrazuje. A samozřejmě to zní tak podezřele krásně...... A z toho fondu bych tu hypotéku mohl cca. po 20 let doplatit... Celou schuzku zakončil tím, zda pro příště mohu sepsat 10 kontaktů, kterí by chtěli od něj poradit... :D Co si o tom myslíte? To, že mi celou dobu nenápadně podstrkával pojištění proti neschopnosti splácet apod. pomíjím... Zdá se mi to pohádkové...

A máte tu vaši "nejlepší nabídku" s úrokovým zvýhodněním, kdy se dost brutálně zavazujete ČS a nebo bez? A máte tu vaši nabídku s pojištěním proti neschopnosti splácet a nebo bez?

-- 27. 4. 2011 19:54 --

PatrikChrz píše:shodit ho ze schodů :!:
Jde mu jen o vyšší provizi - jak z hypotéky, tak z investování do fondů.

Chrzi, kdybys tomu rozuměl, tak víš, že výše provize nezáleží na délce úvěru...... Ach jo

A to že klientovi vytvářím rezervu, to je špatně? :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod nadčlověk 27. 4. 2011 19:14

Ty náš zachránče z Partners,

ano, natáhnout splatnost hypotéky je ok. Ale není ok takto ušetřené peníze investovat. Ve tvém případě to navíc znamená investovat do Generace X, fondu s předplaceným poplatkem. Až klient zjistí, že jsi ho natáhnul, tak ti to bude jedno, z podílových fondů neplatíš stornoprovizi.
Ok je peníze ušetřené díky delší splatnosti hodit na spořicí účet a použít na mimořádnou splátku hypotéky. Pakliže nebudou potřeba na něco jinýho.

Tak se měj a hodně štěstí při oblbování lidí.

nadčlověk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 27. 4. 2011 19:28

No až budou v ... ryby .... tak se možná ti, co si berou hypotéku a odkládají peníze na spořáku po 5 letech odhodlají je opravdu použít na umoření hypošky a ne na dovolenou v Egyptě.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 4. 2011 07:20

vladimir.svorba píše:A máte tu vaši "nejlepší nabídku" s úrokovým zvýhodněním, kdy se dost brutálně zavazujete ČS a nebo bez? A máte tu vaši nabídku s pojištěním proti neschopnosti splácet a nebo bez?
Souhlas, Čs nedá nic zadarmo. Ten výhodný úrok dostane ten, kdo má u nich výhodný Osobní účet.
Co se týče pojištění neschopnosti splácet, tak tady patřím mezi odpůrce tohoto produktu. Přijde mi to zbytečně drahé v porovnání s tím, co to nabízí.

vladimir.svorba píše:A to že klientovi vytvářím rezervu, to je špatně? :-)
Rezervu ano, ale ne ve fondu, spíše někde na pojištěném vkladu. Aź bude finanční rezerva vybudována, tak se klidně může investovat do fondů.

Známá, co jí také radil člověk od Partners, má teď místo finanční rezervy, co potřebuje, velkou ztrátu na doporučovaných a skvělých fondech od Pioneer a Conseq (můj známý, co také dělá v Partners jen kroutil hlavou nad tím, co někteří lidé od Partners dokážou. Jen bohužel s tím nemůže nic děkat, protože lidi v Partners proti sobě jít nemůžou). Chtěla to hned zrušit, tak jsem ji zastavil, jen jsem doporučil tam teď neplatit a vybudovat si finanční rezervu na spořicím účtu. Ono se to možná jednou zmátoří a bude mít na těch fondech alespoň to, co do nich vrazila a pak může třeba opět pokračovat v "investování".
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 28. 4. 2011 16:32

další výmysl Kalouska, chtěl by zrušit stavební spoření úplně. http://www.novinky.cz/ekonomika/232025- ... oreni.html

no to je blbec, copak neví, že lidi z naspořených peněz si něco koupí a z DPH vrátí státu st. podporu. Je tak ?
iguka
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka