Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SocPredator 29. 4. 2011 21:23

Mně tedy nejvíc pobavila ta soudkyně (jmenovat nebudu ale před jméno si dává JUDr.), která jako důvod proč hlasovala proti uvedla, že st. spoření neplní svou funkci.

Jestliže někdo sedí v ústavním soudu, tak má řešit ústavnost chemikova pokusu a ne filosofovat. A to ai nemluvím o tom, že když tu podporu takto "férově" ořežou, tak to stavebko tu svou funkci "začne asi plnit".

Jinak ještě bych rád dodal, že občan se snad individuálně soudit nebude muset, protože platí za vedení účtu cca 300 spořitelně, tak by to snad ty spořitelny mohly hromadně pro své klienty zařídit v ceně...
:-))

P.S.: Joe mluvíš, jakobych to psal já - 100% souhlasím
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 4. 2011 23:09

To nadčlověk: Nechtěl by ses naučit pracovat s citací? Fakt si myslíš, že je někdo zvědavej na to, abys ke svým 2 řádkům citoval 30 řádků několika předchozích diskutérů?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 30. 4. 2011 14:07

nadčlověk píše:

Vůbec se nedivím, že nerozumíš, proč spořicí účet. Ty totiž bytostně věříš těm blábolům, kterýma tě krmí v Partners. Ano, jsou to ty kecy o investování volných peněz. Ty prostě nikdy nepochopíš, že investice nese riziko. Já chci ušetřené peníze použít na mimořádnou splátku, ne jich mít polovinu.

Pro tebe bude nejlepší si konečně pořídit hypotéku. Aby sis v praxi ověřil, jaký blbosti lidem navrhuješ.

Nadčlověku, ty prostě nikdy nepochopíš, že všechno nese riziko. A za největší riziko já nyní považuji číst ty tvé nesmysly, točí se mi z toho hlava.

Do dnešního dne jsem si myslel, že jsou v životě jen dvě jistoty: daně a smrt. Dnes k těmto jistotám přidám i to, že pokud tady něco napíšeš, tak je to blábol :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 4. 5. 2011 18:58

Zajímalo by mě, jestli půjde bez sankce zrušit stavební spoření uprostřed cyklu, když vlastně letos je ještě účinný zákon, kdy mám být st. podpora jen 2000 a já jsem loni zakládal ještě v době, kdy měla být st. podpora 3000. Přece se změnily podmínky smlouvy, tak by spořitelna nemusela chtít poplatek za ukončení smlouvy nebo se mýlím a stanu se tak otrokem do konce vázací doby, i když Kalousek zruší podporu třeba úplně?
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod zbijeczka 4. 5. 2011 21:12

Podle mě to nepůjde zrušit bez sankce. Mám doma 2 smlouvy na stavební spoření od 2 různých spořitelen a v žádné z nich není garance státního příspěvku. Je tam pouze strohá věta: státní podpora se vyplácí dle zákona. A zákony se samozřejmě můžou měnit. Potvrdil to i Ústavní soud, který řekl, že státní podpora připsaná na účet v roce 2012 může být nižší. Ale samozřejmě se můžu mýlit, nejsem právník.
zbijeczka
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 4. 5. 2011 21:18

Je to logický, jak to říkáš. Tak si ale představ, že kalousek zruší podporu úplně a ty máš dvě smlouvy a budeš je chtít zrušit. Když budeš mít např. cílovou částku 300.000,- na každou smlouvu , tak z každé zaplatíš 1 % za zrušení smlouvy, což je dohromady 6 tis. Tak to je dobrý.
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 5. 2011 21:23

iguka: jenze na tu podporu nemas zadny narok, kdyz se zmeni zakon, tak proste smolik. To neni o zadnem vztahu tebe a stavebni sporitelny, to je bonus od statu. Chapes to?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod zbijeczka 4. 5. 2011 21:30

Úplné zrušení státní podpory IMHO neprojde Parlamentem, VV jsou proti. ODS+TOP09 na to nemají dost hlasů.
zbijeczka
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 4. 5. 2011 21:32

S474N píše:iguka: jenze na tu podporu nemas zadny narok, kdyz se zmeni zakon, tak proste smolik. To neni o zadnem vztahu tebe a stavebni sporitelny, to je bonus od statu. Chapes to?

jo chápu to, prostě je to hajzlovina
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 5. 5. 2011 07:34

Odpověď z wuestenrot:

podmínky ohledně státní podpory nejsou stanoveny stavební spořitelnou nýbrž státem, jak už název státní podpora napovídá, Vy samozřejmě smlouvu o stavebním spoření vypovědět můžete, ale pokud nemáte po vázací době bude Vám započítána sankce 0,9% z cílové částky a musíte vrátit již získanou státní podporu. Reklamovat změnu státní podpory můžete na Ministerstvu financí, jelikož státní podporu vyplácí toto Ministerstvo.

- ta pravicová vláda zaslouží vypráskat bičem, šetří na kokotinách a jinde jí utíkají stamiliardy. Jak se říká, každý kontroluje jen to, na co má.
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 5. 5. 2011 07:57

Od naší levicové vlády je to sviňárna, ale co naděláš. Podívej se na to pragmaticky:
Máš na tom 2,5%, to je jak spořicí účet, nulové riziko, jen je tam nepříjemnost ta sankce. Dá se to použít jako spoření a současně rezerva na neplánované výdaje.
Když to nebudeš potřebovat, po vázací době tam máš naspořeno + nějakou (byť sníženou) státní podporu.
Když to budeš nutně potřebovat, holt opláčeš státní podporu + sankci za výběr a do 30 dnů máš prachy na BÚ.
Já stavebka naší rodině zatím neruším, kdoví jak to na konci roku bude. Nač stahovat kalhoty, když milenka je ještě daleko :mrgreen:
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 5. 2011 08:03

Joezbrna: presne tak, navic kdyz clovek ty penize realne nepotrebuje, tak proc to zbytecne hrotit. Jedine, co snizuje ten vynos je pravidelny ctvrletni poplatek stavebni sporitelne a poplatek za zalozeni (pri vhodne zvolene akci se da minimalizovat), ktery to prvni roky proste zabiji.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Joezbrna 5. 5. 2011 08:42

Některé spořky (shodou okolností ty, které nabízejí nejvyšší úrok) si účtují poplatek ročně, ale to je detail ;-)
A uzavření smlouvy při nějaké výjimečné a neopakovatelné akci bez poplatku (tj. v prosinci kteréhokoliv roku) je snad samozřejmostí pro každého zkušeného investora :mrgreen:
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcius 13. 5. 2011 12:51

Upozornuji všechny na klamavou informaci na úvodní stránce webu RSTS : je tam reklama na " akční nabídku hypotéčních úvěrů "...pěkný nesmysl..(po kliknutí na reklamu se ukáže, že jde o úvěry ze stav. spoření)..Rajfka stav. spořitelna v žádném případě hypotéky neposkytuje (na rozdíl třeba od Wuestenrotu )..volal jsem jim před 14 dny a tento "kiks" oznámil..nic s tím neudělali..prostě na to kašlou.Dnes jsem volal znovu a "operátorka" ani nevěděla , že hypotéční úvěr a úvěr ze stav. spoření jsou dvě velmi různé věci..no, dám to i na Měšec , možná by bylo dobré udělat o tom odborný článek (Dalich ?)a uvést i to, že RSTS neumožnuje elektronický roční výpis zdarma jako konkurence , ale nutí klienty platit za papírový výpis..upozornoval jsem je na to emailem v lednu, nikdo nereagoval.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 13. 5. 2011 13:17

A co to oznamit na dohledove organy?

S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka